İçeriğe Yönlendir

Mondeo Alarm

berkay salkaya

Recommended Posts

berkay salkaya

2005 Dizel Mondeo 2.0 otomatik aracım var. Son 15 20 gündür kapıları kilitledikten belirli bi süre sonra alarmı çalmaya başlıyor. Daha sonra alarm susup dörtlüler yanmaya devam ediyor. Kumandayla veya manuel kilitledim ikisinde de yaptı. Kapı switchleri sağlam test ettim. Bilgisayarlı arıza tespit yaptırdım şanzımandan arıza veriyor. Araç çalışmazken bununla alakalı olabilir mi yoksa sigortadan vs olabilir mi? Yardımcı olacak olursa çok sevirinirim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kaput kilidinden veya bagaj kilidinden de olabilir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Bahsettiğiniz arıza arkadaşımın arabasında da olmuştu. Kaput switchi arızalıydı. Yaptırmayı seçmedi. Tek kilityleyip alarmın çalmasını engelliyordu. Bildiğim kadarıyla switch arızası bilgisayara bağlayınca çıkmıyor. Ben öyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
berkay salkaya
Yusuf Gerdan yazdı:

Bahsettiğiniz arıza arkadaşımın arabasında da olmuştu. Kaput switchi arızalıydı. Yaptırmayı seçmedi. Tek kilityleyip alarmın çalmasını engelliyordu. Bildiğim kadarıyla switch arızası bilgisayara bağlayınca çıkmıyor. Ben öyle hatırlıyorum.

Tek kilitleme nasıl oluyor hocam ?

Yusuf Gerdan yazdı:

Kaput kilidini kazadan ötürü tamire vermiştik , olabilir teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Kumandadan kilitleme tuşuna 2 kere değil de 1 kere basın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• berkay salkaya
  • Yeni Oluştur...