İçeriğe Yönlendir

Kırsalda Kullanmak için 4g Modem.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon

Videoyu izledim, Cudy'deki ethernet POE için. Oradan veri alamazsınız sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Videoyu izledim, Cudy'deki ethernet POE için. Oradan veri alamazsınız sanırım.

Poe adaptöründe ikinci bir çıkış var. Fortiextender poe adaptöründen data çıkış alabiliyorduk. Buda öyle değilse tüm fikir boşa gider. 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Poe'li cihazlarda hem elektriği hem datayı tek kablo üzerinden verebilirsiniz. Adaptör üzerinde 2 giriş var. Biri cihaza elektrik vermek için diğeri de cihazdan gelen veriyi internete çevirmek için. Cat kabloların 8 telinden 4'ü datayı diğer 4'ü de elektriği aktarır.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Burak Tokcan yazdı:

Poe'li cihazlarda hem elektriği hem datayı tek kablo üzerinden verebilirsiniz. Adaptör üzerinde 2 giriş var. Biri cihaza elektrik vermek için diğeri de cihazdan gelen veriyi internete çevirmek için. Cat kabloların 8 telinden 4'ü datayı diğer 4'ü de elektriği aktarır.

Mi router 4a dağıtım için uygunmu. Evde fazla var. 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Ali Darbaz yazdı:

Mi router 4a dağıtım için uygunmu. Evde fazla var. 

Olması lazım. Ama tek evi çözer bu şekilde. Diğer eve de tekrardan kablosuz alıp veren bir router gerek. O da Mi router'a bağlanacak. Tabi bu senaryoda az kayıpla güçlü bir mobil internet olması lazım ki bu kadar emeğe ve masrafa değsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana şimdi ip camera lazım. Mecbur switch hub lazımm galiba. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bana şimdi ip camera lazım. Mecbur switch hub lazımm galiba. 

TP-Link TAPO'lar şahane. Kusursuz çalışıyor. Wireless hem de.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Tokcan yazdı:

Eğer ki tecrübem yanıltmıyorsa beni, yanlış olmalısınız.

POE adaptörde bir giriş bir çıkış vardır. Bir giriş, switch tarafından (cat6) adaptöre girer, bir çıkış, adaptör tarafından datayı ve elektriği (cat6) cihaza taşır.

Cihazdan ethernet alabilmek için, ikinci eth portuna ihtiyacınız vardır.

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Sani Gerşon yazdı:

Eğer ki tecrübem yanıltmıyorsa beni, yanlış olmalısınız.

POE adaptörde bir giriş bir çıkış vardır. Bir giriş, switch tarafından (cat6) adaptöre girer, bir çıkış, adaptör tarafından datayı ve elektriği (cat6) cihaza taşır.

Cihazdan ethernet alabilmek için, ikinci eth portuna ihtiyacınız vardır.

Cihazın adaptörü bu. Cihaza giden Cat6 Poe portuna, evdeki router'a gidecek kablo da lan portuna takılacak. Poe portunun 8 pin'inden 4'ü elektrik 4'ü data. Poe'li ip kameralarda da sistem aynı işliyor. Tek kablo çekiyoruz, hem görüntüyü hem elektriği aktarıyoruz.

Ekran görüntüsü_22-10-2024_7533_www.otoclubturkiye.com.jpeg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Tokcan yazdı:

Cihazın adaptörü bu. Cihaza giden Cat6 Poe portuna, evdeki router'a gidecek kablo da lan portuna takılacak. Poe portunun 8 pin'inden 4'ü elektrik 4'ü data. Poe'li ip kameralarda da sistem aynı işliyor. Tek kablo çekiyoruz, hem görüntüyü hem elektriği aktarıyoruz.

Tamam, siz o cihaza network vermiş oluyorsunuz. Ali bey o cihazdan network almak istiyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Burak Tokcan yazdı:

48 volt mu bunlar?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yaza bana iş cıktı. Ürünleri şimdiden siparişmi edelim yazamı kalsın bozuk çıkarsa iade sıkıntısı olurmu

Gerçi istanbulda deneriz. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Yaza bana iş cıktı. Ürünleri şimdiden siparişmi edelim yazamı kalsın bozuk çıkarsa iade sıkıntısı olurmu

iade edemezsiniz tabii ki. Servis süreci başlatırsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Ali klima ne oldu, aldın mı?

13 inç fan aldım ya abi. Klima dediğin şey 30000 tl + elektrik tesisatı lazım. Ama bu maks 5000 tl ve çok önemli öühim bir mesele. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

deneme amaçlı netgsm hat aldım. şehir merkezinde iyi, paket fiyatları da makul diğerlerine göre, üstelik sadece internet paketi de satıyorlar. aklınızda bulunsun. diğer konuda yeterli bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu net gsm her yerde kullanılabiliyormu ? 
Lte modem alıp yanımızda taşıyabiliyoruz sanırım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...