İçeriğe Yönlendir

Aracım Gaz/Yakıt Kesme Sistemi Emniyeti Arızalı (Arka Kesici) Ağır Kusuru ile Muayeneden Kaldı

Fevzi Akın

Recommended Posts

Fevzi Akın

Selamlar, aracım "gaz/yakıt kesme sistemi emniyeti arızalı" ağır kusuru ile muayeneden kaldı. 2 farklı lpgciye gösterdiğim halde gaz tankının kesicisinde herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Bugün kendim de kontrol ettim. Kesicinin kablosunu çektiğimde gazı kesip benzine atıyor aracı ancak kesicinin kablosunu geri takınca otomatik olarak tekrar gaza geçmiyor. Aracı tekrar çalıştırınca ya da gaza geçiş düğmesine basınca gaza geçiyor. Bu durum normal midir? Lpg ustaları herhangi bir problem olmadığını söylüyor ama muayene tekrarında bir kez daha ağır kusur almak istemiyorum. Her şey normal ise araç neden ağır kusur aldı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fevzi Akın yazdı:

Kesicinin kablosunu çektiğimde gazı kesip benzine atıyor aracı ancak kesicinin kablosunu geri takınca otomatik olarak tekrar gaza geçmiyor.

evet geçmez bu normal

Fevzi Akın yazdı:

gaz/yakıt kesme sistemi emniyeti arızalı"

bu madeyi lpg ile siz mi ilişkilendirdiniz yoksa görevli mi söyledi? yani başka birşey olmasın?

Yorum bağlantısı
Fevzi Akın
Çağlar Bayur yazdı:

evet geçmez bu normal

bu madeyi lpg ile siz mi ilişkilendirdiniz yoksa görevli mi söyledi? yani başka birşey olmasın?

Muayene sonrası kusur listesinde 'ağır kusur' olarak o madde yazıyor hocam. Ancak aracın gaz kesmesinde hiçbir sorun yok. Kontrol için gittiğim lpg ustası "aracın içinde kalan gazın bitmesini beklememişlerdir" dedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüv ü arayıp destek isteyin, yazılan maddenin hatalı kontrol edildiği üstünden yürüyün, hakkınız var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Akın
Çağlar Bayur yazdı:

tüv ü arayıp destek isteyin, yazılan maddenin hatalı kontrol edildiği üstünden yürüyün, hakkınız var

Benim de niyetim o şekilde hareket etmekti. Teşekkür ederim hocam, iyi akşamlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...