İçeriğe Yönlendir

1.25 Fiesta Sabahları Sesli Çalışma

Abdullah Akbıyık

Recommended Posts

Abdullah Akbıyık

2015  1.25 fiesta subap tamiri yapilali 5 bin km oldu sabah ilk çalıştırdımda sanki dikiş makinası gibi bir ses duyuyorum, ama 5 dakika sürünce azaliyor gün icerisinde kesiliyor. Acaba motorla mı alakalıdır herkes de ilk calismada gürültülü çalışır mı? 

Bu konu dışında bir de  eski bujilerim icin usta zamanında ark yapmis demisti, uzerinde siyah elektiek cizgileri vardı, aklıma takıldı şimdi ne demek oluyor bu ne zarar verebilirdi motora bir sure boyle kullanmisim? Teşekkürler ederim.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Duratec-Zetec'in karakteri, soğuk çalışmada hafif bir şıkırtı duyulabilir, fakat bariz dikiş makinesi gibi, motorun doğal sesini bastıran bir şıkırtı var ise, bir sorun vardır.

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Celal Aydın yazdı:

Duratec-Zetec'in karakteri, soğuk çalışmada hafif bir şıkırtı duyulabilir, fakat bariz dikiş makinesi gibi, motorun doğal sesini bastıran bir şıkırtı var ise, bir sorun vardır.

Anladım hocam , öyle bariz değil ama ilk calistirmada hissettiriyor, ozellikle gaza bastigimda isinana kadar hafiften duyuluyor ozellikle  radio cam falan acik degilse, motor işlem gördüğü için boyle bir etkisi mi oldu diye merak etmistim. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdullah Akbıyık yazdı:

eski bujilerim icin usta zamanında ark yapmis demisti, uzerinde siyah elektiek cizgileri vardı,

buji VE buji kablosunu birlikte değişin, o sorunun ana kaynağı kablodur

Abdullah Akbıyık yazdı:

a ilk calistirmada hissettiriyor, o

tapet sesidir, yağ ne kullanıldı?

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Çağlar Bayur yazdı:

buji VE buji kablosunu birlikte değişin, o sorunun ana kaynağı kablodur

tapet sesidir, yağ ne kullanıldı?

Subapla birlikte degistirdiler yaği ama sormak aklima gelmedi, üzerinden gecti bakımı yaklasıyor ben kendim castrol koyacağım belki o sekilde gece bilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçer de geçmeybilir de , ilk doldurmada gecikmesi şakırtı yapar dolunca de geçer. ses devam ederse, tapetler sökülüp dışarda temizlenip yağa batırılıp yerine takılır aynı yerlerine

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

geçer de geçmeybilir de , ilk doldurmada gecikmesi şakırtı yapar dolunca de geçer. ses devam ederse, tapetler sökülüp dışarda temizlenip yağa batırılıp yerine takılır aynı yerlerine

Ek olarak, yağ pompası da mühim. Basamıyorsa şakırtı yapar, tecrübeyle sabit.

Fakat onun basıncını ölçecek usta yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...