İçeriğe Yönlendir

Yeni Zimmetlim 416 CDI

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Adnan Çakır

4 sene manuel 2013 model 22'lik  VW Crafter kullandım ilk günler araba sağa sola sallandıkca tedirgin olmuştum bir kaç gün sonra oyuncak gibi gelmeye başladı.

Sprinterden daha konforludur tabii bu başka , kolay gelsin yolun açık olsun.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hey maşallah burda verseler sürmekten sıkılmam içimdeki otobüs şoförünu bı türlü bastıramiyom

Sen de git .

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Dil dile değmeden dil öğrenilmez der bir büyük .Sen yolunu bul git bir kaç aya öğrenirsin.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Adnan Çakır yazdı:

kaç gün sonra oyuncak gibi gelmeye başladı.

Bir de bence trafikte algıda öncelikli bir araba. Ne zaman sinyal yaksam ya da yol daralsa direkt yol veriliyor önden buyur deniyor. Sanırım bir an önce geçsin gitsin diyorlar. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yavaş vites atma el kol hareketleri ve triplerini gösteremiyorum ama o an geçen her salisede 1 tane prozac içersin :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

vitesi çıkarıp aynı yere takıp vitesin değişmesinin verdiği hava 1500 :D He birde hiç vites kolu oynamadan vites değişmesininde :D 

bende şuna hastayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağrı Alaf yazdı:

Bu arada bi 10 dakika kafa ütüledim. Güzel de çıktı iPhone sağolsun. 

Vay be, medeniyetin (ya da ceza yaptırımların :D ) gözünü seveyim. Bu düzene alışmak kolay oldu mu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yurdaer Elay yazdı:

Vay be, medeniyetin (ya da ceza yaptırımların :D ) gözünü seveyim. Bu düzene alışmak kolay oldu mu?

öyle deme ama, dün ülkenin kralına küfreden bir vekil nazikçe salon dışına davet edildi.. zor bir hayat

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yurdaer Elay yazdı:

Yalan yok hiç de zor olmadı valla. Arkadan korna çalan yok, inip kavga eden yok, selektör atan yok, küfreden yok. Herkesin yaptığını yapıyorsun araya kaynıyorsun abi. Mesela videoda bir süreliğine sağ şeritte 60 limit olan yerde 50 ile gidiyorum sollama(sağlama) şeridinde olmama rağmen kimse arkadan salça olmuyor. 300 metre geriden selektör tokatlamıuor. İstersem 30’la giderim müsait yerde geçer yoksa gelir arkamdan kuzu kuzu. Ben yine yolcum yaşlıysa çok yavaş gitmek zorunda kalıyorum dörtlü yakıyorum 2-3 sefer elimde olmadığını anlatmak için kibar bi tek selektör atıp sorun yok mesajı veriyorlar öyle şeyler de oluyor. 

Sol tarafta kafan biraz karışıyor başlarda ama alışması 1 hafta. Bana artık ters daha rahat geliyor. Sanırım sağ trafiğe göre birkaç avantajı da varmış ama ne olduğunu unuttum. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağrı Alaf yazdı:

Cezaların caydırıcı olmasının da etkisi vardır eminim ama yine de medeniyet bir başka. Medeniyetten kastım, insanların birbirine saygı duyması. Bunun da en belirgin görüldüğü yer trafik. Umarım biz de bu seviyelere ulaşırız bir gün...

Sağdan direksiyonlu araç kullanmayı ben de çok istiyorum. KKTC seyahati olursa ileride bir gün denerim kim bilir..

ETS2 oynarken sol direksiyon ile İngiltere'ye yük taşıdığımda sürekli kaza yapıyordum, sonra alıştım :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece ceza ile olacağını sanmıyorum, Avusturya'da radar falan görmedim ben ,adamlar 30km yazıyorsa 30la gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Çağrı Alaf yazdı:

Bir de bence trafikte algıda öncelikli bir araba. Ne zaman sinyal yaksam ya da yol daralsa direkt yol veriliyor önden buyur deniyor. Sanırım bir an önce geçsin gitsin diyorlar. 

Ben şimdi de servis aracı kullanıyorum (Master 2) burada birbirimizle it dalaşına giriyoruz biz, yol senin yok benim 😉 sinyal kolu burada hiç bir araçta yok zaten 😜

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Bu arada bi 10 dakika kafa ütüledim. Güzel de çıktı iPhone sağolsun. 

Çok güzel bir şehirmiş eline sağlık.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...