İçeriğe Yönlendir

i20 Bakım Parçaları

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhabalar. Aracım hyundai i20 2017 1.4 mpi benzinli otomatik. 77000 km de. Geçen sene alırken bujiler v kayışı diskler balatalar yağ bakımı felan yapıldı. Günlük 1-2 km kullanılıyor. Geçen özel bir servise sordum yağ bakımına malzemeler dahil 3000 istedi. Bu malzemeleri hangi siteden alırsam güvenli olur?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Orjinal ürün, Hyundai ya da HMC yazar. Dışarıdan alacaksanız barkoddan ya da karekoddan orijinalliğini kontrol edebilirsiniz. Yakın zamanda bu uygulamaya geçtiler.

Kazancı Segman Japon ve Kore markalarında iyidir.

Yağı ise, markaların kendi web sitelerinden temin edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

malzeme dahil rakam söyledi ise malzemeyi size neden aldırtıyor? işçilik ne istedi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Özel servisin kullandığı yağ Shell Helix 5:30. İşçilik ücretini bilmiyorum ama Shell‘da yağ bakımı yapılıyor. Shell‘deki adam yağı buradan alırsan filtreleri de getirirsen yaparız demişti. Böyle daha uygun olur mu olmaz mı diye merak ettim.

shelhin yağı 4 litre, benim araç kaç litre yağ alır ? Hangi marka filtre almam lazım. Güvenişir yer neresidir onu merak ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)

Castrol'ün önerisi.

4 lt yağ alıyor araç.

Filtreleri Mann marka alın, kafanız rahat olsun.

Ekran görüntüsü 2024-10-21 085852.jpg

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yetkili servisin kullandığı yağ Shell Helix 5 30 partiküllü.

Shelde yağ 4  lt 1260 tl,  Yağı oradan alırsam işçilik ücretsiz. Filtreleri de getirin yardımcı oluruz diyor.

Hava+Yağ+Standart Polen filtresi Filtron marka aşağıdakı linkte 600 tl. Bosch set olan 1000 tl, mann set olan 1170 tl. 

Filtron set alırsam problem olur mu?

Aşağıdakı tedarikçi güvenilir mi? Veya Hava+Yağ+Standart Polen filtresi seti için hangi siteyi önerirsiniz?

https://www.uzmanparca.com/urun/hyundai-i20-1-4-benzinli-mann-filtron-filtre-bakim-seti-2014-2019-hava-yag-standart-polen

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toplam 2430 yapacaki yardımcı oluruz cümlesi için de 3-5 bahşiş verilince 3000 i de geçecek bin bir zahmet ürün alma bekleme süresi haricinde ben benzincide bakım yaptırmam. zaten bunun adı bakım olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağlar Bayur yazdı:

toplam 2430 yapacaki yardımcı oluruz cümlesi için de 3-5 bahşiş verilince 3000 i de geçecek bin bir zahmet ürün alma bekleme süresi haricinde ben benzincide bakım yaptırmam. zaten bunun adı bakım olmaz.

Abi bakım demeyelim yağ değişimi diyelim. Bakımı geçen sene alırken yaptırdıydım. Heryerine bakıldı değişmesi gerekenler değişti. O günden bugune maksimum 2000 km kullanıldı. 

Filtron marka kötü mü? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...