İçeriğe Yönlendir

Araba Danışma

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar iyi akşamlar, ablama yeni araba alacağız. İki araba arasında kaldık. Birisi, corsa ultimate 1.2 130 hp benzin at8. Beyaz renkli cam tavanlı. 1370 lira. Diğeri ise fabia 1.0 tsi 110 dsg premium. Bizim arabamızı 550 liraya alacaklar. Fabia mavi renkli, araba tırdan indirilirken önünde çizik oluşmuş, onu yaptırıp verecekler. Bunun için de 50 bin lira indirim yapıyorlar. Bize 1250 liraya gelecek. Ablama alacağımız için doğru yönlendirme yapmak istiyorum ve bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Sorunsuzluk birinci önceliğimiz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

dikkatli bakınca görülmüyor sani bey, elinle yoklayınca daha net anlaşılıyor. o beyaz noktalar ışık yansıması

WhatsApp Image 2024-10-20 at 00.21.07.jpeg

WhatsApp Image 2024-10-20 at 00.21.07.jpeg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tampondaysa sorun yok. Değer kaybı olur mu diye sormuştum, bi sorun olmaz bu hali ile.

Niye bu iki markada kaldınız, başka seçeneklere baktınız mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

Ablam bu iki arabayla görüşmüş, açıkcası çizik falan önemsiz olduğundan da cazip geldi bana, 2009 fabia 1.2 var bizde 210 bin km de çok çok memnunuz kalitesinden. Sanırım onun da etkisi var. Kullandım memnun kaldım anlayışı. Sanırım esnek düşünemiyoruz. 900-950 civarı çıkarabiliyoruz. Üzeri kredi olacak. Tavsiyelerinize açığım b sınıfı olacak, otomatik olacak, şanzıman motor ikilisi uyumlu olmalı, sorun çıkarmayan bi model olmalı, Bursa' da servisi olmalı (Bursa' da servis konusunda sorun olmaz).

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada arabanızı dışarıda satmayı deneyin derim. Bayiler felaket öldürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

Doğru, dışarda satmak daha karlı ama hemen satıp hemen almak avantajı var. Yalnız ben Osmaniyedeyim, Bursada arabayla ilgilenecek, kimse yok. O bakımdan üçü beşi düşünemiyoruz Sani bey, bizde kazası yok, ufak tefek sürtmeler var. Alıcıya net bir şey de söyleyemiyorum ki... Alıcının bakması, ona göre alması düşüncemiz. 

Mesaj: (1/2) Sayin Ilgili, Kayitlarimiza gore ***5038 sasi nolu NISSAN MICRA 1.2 PLATINUM CVT markali arac 6 adet kazaya karismistir. KZ1: 16/10/2019 ERP-Carpisma 1250TL KZ2: 15/06/2019 ERP-Carpisma 897TL KZ3: 09/09/2018 ERP-Carpisma 1460TL KZ4: 22/02/2017 ERP-Carpisma 1861TL KZ5: 02/01/2017 ERP-Carpma 7682TL KZ6: 09/09/2014 ERP-Park Halinde Carpilma 1070TL B001

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ben galiba Corsa tarafına giderdim. Bir sefer o şanzıman çok güzel çalışıyor. Bildiğim kadarı ile de sorunları çok az, bir alman gibi değil. Motor ve kuvvet daha yüksek. Olur ki bir yerde lazım olursa o şanzıman ile utandıracak cinsten değil Nemrut’a yine tırmanır. B segmented cam tavan daha mühim bence. Yaşam alanı dar olduğundan klostrofobi daha mümkün, hele uzun yolda. Corsa da bir de böyle bir avantaj var. Keşke beyaz yerine kırmızı ya da sarı olsaymış çok tatlı duruyor ancak o zevkler renkler konusuna girer. 

Merak ettiğim şey, bildiğim kadarı ile bu fiyatlara Mokka alınıyor sıfır ayarında. 10-20 bin kilometre civarında olan fıstık yeşili Mokka Ultimate’ler görmüştüm ilanda bu yaz. Sıfır olması mı gerekiyor illa? Segment yükseltebiliriz yoksa. Hem de kendi arabanızı satar daha az üste koyarsınız daha yüksek segmente çıkarsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fabia daha kaliteli gibi geliyor bana. 130 ps de iyi gider ama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Kesinlikle Fabia. Seat ibiza sordunuz mu hic

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Ben galiba Corsa tarafına giderdim. Bir sefer o şanzıman çok güzel çalışıyor. Bildiğim kadarı ile de sorunları çok az, bir alman gibi değil. Motor ve kuvvet daha yüksek. Olur ki bir yerde lazım olursa o şanzıman ile utandıracak cinsten değil Nemrut’a yine tırmanır. B segmented cam tavan daha mühim bence. Yaşam alanı dar olduğundan klostrofobi daha mümkün, hele uzun yolda. Corsa da bir de böyle bir avantaj var. Keşke beyaz yerine kırmızı ya da sarı olsaymış çok tatlı duruyor ancak o zevkler renkler konusuna girer. 

Merak ettiğim şey, bildiğim kadarı ile bu fiyatlara Mokka alınıyor sıfır ayarında. 10-20 bin kilometre civarında olan fıstık yeşili Mokka Ultimate’ler görmüştüm ilanda bu yaz. Sıfır olması mı gerekiyor illa? Segment yükseltebiliriz yoksa. Hem de kendi arabanızı satar daha az üste koyarsınız daha yüksek segmente çıkarsınız. 

Çağrı bize elimizde beyaz var dediler, fiyatı rengiyle birlikte söylediler ki net olsun diye. Sanırım metalik renkler daha pahalıdır. 1000 civarına aynı arabaların 2. elleri de var ama ne sorun çıkaracağını bilemiyoruz. O parayı vereceksek bari garantisi olsun 3 sene sıkıntı stres yaşamayalım istiyoruz. Ablam yaşı itibarıyle  sanayiye uğramasını istiyoruz. Benim arabam iğne iplikle yürür vaziyette.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu iki araçtan fabiayı tercih ederim, opel eski opel değil. 

vallahi benim de gönlüm ondan yana ama bu küçük hacimli motorların durumu ne bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

önünde çizik oluşmuş, onu yaptırıp verecekler. Bunun için de 50 bin lira indirim

tüm bayie döner dürüm ısmarlardım en sevdiğim şey inidirm

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Fabia daha kaliteli gibi geliyor bana. 130 ps de iyi gider ama. 

Micra 1.2 atmosferik arabayla Tireboludan Bursaya gittim, Çakallı yokuşunu 50-60 gibi çıktım. Dediğin gibi 130 beygir...

Tolgahan Doğru yazdı:

Kesinlikle Fabia. Seat ibiza sordunuz mu hic

Tolgahan, yeğenimde ibiza vardı. Şanzıman sorunu ile çok boğuştu. Ablam sıcak bakmaz, oysa aynı şanzıman. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar fabiada kullanılan 1.0 motor nasıldır. Şanzıman uyumu nasıldır, kronik sorunları falan var mıdır. Corsada kullanılan 1.2 motor içinde aynı deneyimlere ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Arkadaşlar fabiada kullanılan 1.0 motor nasıldır. Şanzıman uyumu nasıldır, kronik sorunları falan var mıdır. Corsada kullanılan 1.2 motor içinde aynı deneyimlere ihtiyacım var.

Biraz titresimli. Cok sıkıştırırsan yag eksiltme yapabiliyor. Sanziman uyumundan yana sorun yok diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip
(düzenlendi)

Neden Puma değil?

EAT8 gayet başarılı bir şanzıman. Motordna da şüphe etmeye gerek yok. Evet ıslak triger falan filan ama bakımını zamanında yaptırmayan dert etsin bunları. 

tarihinde Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mertol Kip yazdı:

Neden Puma değil?

EAT8 gayet başarılı bir şanzıman. Motordna da şüphe etmeye gerek yok. Evet ıslak triger falan filan ama bakımını zamanında yaptırmayan dert etsin bunları. 

Mertol Bey, dedimya en başta: Esnek düşünemiyoruz, biraz da deli oğlunu everir hesabı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip

O zaman Fabia. 120bin lira az para değil. 60 depo benzin yapar, o da normal insanlar için 4-5 sene demek.

SUVcuk olsun derseniz gene opel'den crossland bakılabilir. Çılgın indirim yapıyorlar bu ara, o da Corsa kadar bir şey zaten, aynı motor aynı şanzıman, daha ucuza alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Net fabia derim. Hem ıslak triger yok hem güç gayet yeterli. 3 silindir biraz titreşimli çalışıyor o kadar. B sınıf şehir içi yoğun kullanımda eliniz bir kere bile sun roof'a gitmeyecektir. En gereksiz donanımlardan biridir. Tampon çiziği de dert değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mertol Kip yazdı:

O zaman Fabia. 120bin lira az para değil. 60 depo benzin yapar, o da normal insanlar için 4-5 sene demek.

SUVcuk olsun derseniz gene opel'den crossland bakılabilir. Çılgın indirim yapıyorlar bu ara, o da Corsa kadar bir şey zaten, aynı motor aynı şanzıman, daha ucuza alabilirsiniz.

Teşekkür ederim, Net konuşmuşsun Mertol dostum, aradım ablamı yarın fabiayı konuşalım dedim.

Süleyman Can yazdı:

Net fabia derim. Hem ıslak triger yok hem güç gayet yeterli. 3 silindir biraz titreşimli çalışıyor o kadar. B sınıf şehir içi yoğun kullanımda eliniz bir kere bile sun roof'a gitmeyecektir. En gereksiz donanımlardan biridir. Tampon çiziği de dert değil. 

Tavsiyen kararımda çok etkili oldu Süleyman, aradım ablamı yarın sabah konuşalım fabiayı dedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mertol Kip yazdı:

Neden Puma değil?

Zincir olması lazım yeni modellerde. Puma güzel bence de. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Evren Erakçora yazdı:

Zincir olması lazım yeni modellerde. Puma güzel bence de. 

ilk satırdan sonrası Corsa ile alakalı. Puma ile alakası yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İkisi arasından fabia seçerdim ama clio gibi ülkemizde üretilen ncap’tan 5 yıldız araba varken, reno alırdım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...