İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Batarya Değişimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese,

Bir arkadaşımın araç kamerası (xiaomi 70mai) bataryası ömrünü doldurmuş. Bana bakmam için rica etti, pili buluyorum bir şekilde ama (14500 tarzı değil, normal lipo batarya çıktı) mevcut bataryası 3 pinli iken piyasada bulduğum aynı piller 2 pinli. Üzerinde kontrol kartı var. 

3. Pin sanıyorum ısı kontrolü için yapılıyor. Ne yazıkki bu şekilde batarya bulamıyorum ve karşıma iki seçenek çıkıyor;

1) Bataryayı 2 pinli olarak kullanmak

2) Orjinal bataryadan kontrol kartını yeniye aktarmak (zor bir iş gibi görünüyor çok küçük)

Araçta sigortaya bağlanmış, eğer kullanımda problem olmaz ise iki pin ile hayatına devam ettirmek düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba herkese,

Bir arkadaşımın araç kamerası (xiaomi 70mai) bataryası ömrünü doldurmuş. Bana bakmam için rica etti, pili buluyorum bir şekilde ama (14500 tarzı değil, normal lipo batarya çıktı) mevcut bataryası 3 pinli iken piyasada bulduğum aynı piller 2 pinli. Üzerinde kontrol kartı var. 

3. Pin sanıyorum ısı kontrolü için yapılıyor. Ne yazıkki bu şekilde batarya bulamıyorum ve karşıma iki seçenek çıkıyor;

1) Bataryayı 2 pinli olarak kullanmak

2) Orjinal bataryadan kontrol kartını yeniye aktarmak (zor bir iş gibi görünüyor çok küçük)

Araçta sigortaya bağlanmış, eğer kullanımda problem olmaz ise iki pin ile hayatına devam ettirmek düşüncesindeyim.

Garantisi biten 70 mai pro kamerayı perpa’da bi servise verdim. dediğiniz gibi 2 pinli mi yaptı yoksa üstündeki çipi yeni pile mi aktardı bilmiyorum. Umarım aktarma yapmıştır. 

aktarma yapmak basit gibi duruyor ama tecrübe isteyen bir iş. O sıra pilde enerji mevcut ve biz onunla kontrolsüz oynuyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

çipi yenisine aktar hocam ntc oluyor genelde 3. bacak ondan veri almazsa çalışmıyor. bazı cihazlar ntc bacağını şase tarafına bağlarsanda çalışabiliyor öylede deneyebilirsin ama pilde oluşacak bir sıcaklık artışında kendini korumayacaktır.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Cihat yazdı:

çipi yenisine aktar hocam ntc oluyor genelde 3. bacak ondan veri almazsa çalışmıyor. bazı cihazlar ntc bacağını şase tarafına bağlarsanda çalışabiliyor öylede deneyebilirsin ama pilde oluşacak bir sıcaklık artışında kendini korumayacaktır.

Denerim ama benim için zor bir iş gibi görünüyor. Mevcut pile nasıl tutturulduğuna bakmadım ama muhtemelen çok ince lehimdir o da bende yok :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...