İçeriğe Yönlendir

Otomobil Markalarının Lgbt Sponsorluğu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Yahudiler din değil biliyoruz değil mi?

38 senedir Yahudiyim, bilmiyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

38 senedir Yahudiyim, bilmiyordum.

Yahu 46 yıldır Müslümanım, Müslümanlar eleştirilirken normal olan Yahudiler eleştirilirken de normaldir. Dinini eleştirmeyen birine dini eleştiriyormuş havasında yaklaşan sensin. Ben Tevrata da İncile de Kurana da iman ediyorum. Neden Tevratın özünü eleştireyim, anca inananların yaptıklarını eleştiririm. Boş yere tepki veriyorsun!

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Eleştiri hakkı diye bir şey bize yasak. Onlara serbest.

Gülüyorum sadece.

Siz Müslümanları eleştiriyor dediniz. Kimsenin kimseyi dini inancı yüzünden eleştirdiği yok. Kimseyi de dini inancı yüzünden eleştiremezsiniz. Çevir kazı yapmayın. Dinle devleti birbirine karıştırmayın. Bir eleştiriniz var ise gündem üzerinden, devlet politikalarını eleştirin. Kendi dininizi de eleştirecekseniz, onu da içinizden yapınız lütfen. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mitsubişi, kılyolara logo yapıştırıp marka olarak satıyor caponyada

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

Gülüyorum sadece.

Siz Müslümanları eleştiriyor dediniz. Kimsenin kimseyi dini inancı yüzünden eleştirdiği yok. Kimseyi de dini inancı yüzünden eleştiremezsiniz. Çevir kazı yapmayın. Dinle devleti birbirine karıştırmayın. Bir eleştiriniz var ise gündem üzerinden, devlet politikalarını eleştirin. Kendi dininizi de eleştirecekseniz, onu da içinizden yapınız lütfen. 

Gülmeye devam edin. Başta dediğim dışında bir şey demedim. İnsanlar eleştirilebilmeli, kendi içimiz dışımız diye bir şey yok, herkes eşit eleştiri hakkına sahip, dediğimi doğru çıkardınız

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Gülmeye devam edin. Başta dediğim dışında bir şey demedim. İnsanlar eleştirilebilmeli, kendi içimiz dışımız diye bir şey yok, herkes eşit eleştiri hakkına sahip, dediğimi doğru çıkardınız

Daha Yahudiliğin din olup olmadığını bilmiyorsunuz, dini eleştirme hakkı görüyorsunuz. Gülerim tabi. Dediğinizi kendi dünyanızda doğrularsınız ancak.

Çağlar Bayur yazdı:

onii8nj.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

Daha Yahudiliğin din olup olmadığını bilmiyorsunuz, dini eleştirme hakkı görüyorsunuz. Gülerim tabi. Dediğinizi kendi dünyanızda doğrularsınız ancak.

onii8nj.jpg

Sani hocam, karşında çocuk yok. Yahudilik diye bir terim kullanmadım, Yahudi dedim. İkisi farklı, neden uzatıyorsun?

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

Lgbt dedik konu dinlere geldi

Alfa nın ambleminde de haç işareti var müslüman olarak alfa kullanmam caiz mi Çağlar abi ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Sani hocam, karşında çocuk yok. Yahudilik diye bir terim kullanmadım, Yahudi dedim. İkisi farklı, neden uzatıyorsun?

İyi ya, olgun biri ile görüştüğüme emin oluyorum.

Valla bana dinimi, inancımı öğretmeye çalışıyorsunuz, şaşırıyorum. Yahudilik ile Yahudi arasındaki fark neymiş, anlatın, ben de öğreneyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Ali Gülmez yazdı:

Alfa nın ambleminde de haç işareti var müslüman olarak alfa kullanmam caiz mi Çağlar abi ?

Abartma :biggrin:

9733271715890.jpg.b50e44d0e5e2e05a50dbf7007d153dc1.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Gülmez yazdı:

bakış açısına bağlı, bindim alfaya verdim kırbacı diyerek avunabiliriz, vesile ile o logo eski zaman kalesi şatosu olan bir ailenin hikayesi idi galiba

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

İyi ya, olgun biri ile görüştüğüme emin oluyorum.

Valla bana dinimi, inancımı öğretmeye çalışıyorsunuz, şaşırıyorum. Yahudilik ile Yahudi arasındaki fark neymiş, anlatın, ben de öğreneyim.

Yahudilik dindir, Yahudi dini uygulayan insanlardır. İnsan hata yapar, yaratıcı ise hatadan beridir, kime göre, biz inananlara göre. Ha inanmayan birisi dinimi de eleştirir, o da onun hakkıdır, ben karışmam. Ama ben dini değil inananları eleştirdim, ikisi farklı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaman insanları eleştiremiyoruz deyin, dinle niye bağdaştırıyorsunuz? 

Murat Sürmeli yazdı:

Yahudilik dindir, Yahudi dini uygulayan insanlardır.

Eski kimliklerde Musevi yazardı. Sondaki lik ekine mi takılıyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bakış açısına bağlı, bindim alfaya verdim kırbacı diyerek avunabiliriz, vesile ile o logo eski zaman kalesi şatosu olan bir ailenin hikayesi idi galiba

Alfa Romeo'ya biniyorum cevabını vermek için almak istiyorum, arabayı çok beğendiğimden değil, ağız dolusu bu cevabı verebilmek için :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

Her gün sitede alfa gulietta 1.4 170 liğin önünden geçiyorum çamurlukta yeşil yonca var sonra diyorum ki 112 hp araç ile hız yapıyorum 170 ile ölürüm kesin

Vesile ile yıllar önce alfa ambleminde haç işareti var olmasa iyi olurdu yazılmıştı o gün fark etmiştim öyle bir işaret olduğunu  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gülmez yazdı:

alfa ambleminde haç işareti var olmasa iyi olurdu y

tüketici logolara herşeyin önünde baksa idi, ısırılmış elma lı ürün 6 adetten falza satılmazdı, 6 bayide, 6 kıtada toplamda

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gülmez yazdı:

Her gün sitede alfa gulietta 1.4 170 liğin önünden geçiyorum çamurlukta yeşil yonca var sonra diyorum ki 112 hp araç ile hız yapıyorum 170 ile ölürüm kesin

Vesile ile yıllar önce alfa ambleminde haç işareti var olmasa iyi olurdu yazılmıştı o gün fark etmiştim öyle bir işaret olduğunu  :)

Güzel arabaydı.

1.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

O zaman insanları eleştiremiyoruz deyin, dinle niye bağdaştırıyorsunuz? 

Eski kimliklerde Musevi yazardı. Sondaki lik ekine mi takılıyorsunuz? 

Yahu neden lafımı kastetmediğimi söylediğim yere çekmeye çabalıyorsun Sani hocam?

Dini değil dindarları eleştiriyorum. Tevratı yada İncili bile eleştirebilir bir insan ama neye takıldın anlamıyorum, ben insanları eleştiriyorum. En doğal hakkım diyorum. Bir inanan olarak dinlerin değil insanların sorunlu olduğunu düşündüğümü de söylüyorum. Neyse, ne dediğim belli, forum kurallarını daha fazla esnetmek istemem.

Selam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ben kendi adıma cevap veririm ama ne ben buna yükümlüyüm ne de bu kimseyi ilgilendirir. Onun yerine genel bir cevap vereyim.

Bizim ülkede bu iş böyledir. Bir yere yardım edersin, filana niye etmedin derler. Cumaya gidene vakitleri kıl, 5 vakit kılana teheccüde kalk derler. Teheccüde kalkana, zikir çekene de çok sofi oldun diye dalga geçerler. Passat alana superb alsaydın, superb alana passat alsaydın ya derler. Derler de derler. Bu mesele onun gibi. Diğer taraftan boykot konusunda bir şeyler yapanları beğenmeyip işi zora sokmak, olmadık firmaları boykot edin demek filan boykotu sulandırıp yine boykot edilenlerin işine yarar. Çünkü sürdürülemez, bir yerden sonra insanlar pes eder. Apple meselesi de bunun gibi, ben doğrudan apple ve app store ile çalışan bir geliştirici/girişimci olarak Apple'ı nasıl boykot edeyim? Apple'ı boykot edince alacağım bilgisayarı üreten köşedeki caminin cemaatinden mi? Ben Apple kullanmamak için bu sektörden çıksam bu kime yarar? Sektörde kolunu sallasan 3-5 tane siyoniste çarpıyor zaten. Biz de çıkalım rahat etsinler.

bunu sormadım. Kimsenin ne aldığına neyi protesto ettiğine takılmam. Ama mümkün olduğu kadar ben de tercihlerimi ona göre yapıyorum deyince, neden golf yerine megane değil diye sormak istedim. Çünkü araba marka tercihi direkt ihtiyaç seçimi değil. Kamyon yerine traktör almak değil yani. 

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Selim Bilgin yazdı:

Güzel arabaydı.

1.jpeg

zamansız bir tasarım yapmış adamlar geçen and çetin ilanlara da yorum istediğinde guiletta nın alfa ruhu taşımadığını söyleyince çok garipsedim 

10 yıl sonra aynı tasarım olarak yeni araç diye piyasaya sür kimse birşey demez ama bu farlar ve 170 lik olacak  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Satılık japonya doğumlu kütüğü italyan aygırı sedici 700bin🍆

atmin trend topik konulara yaz dedi yazdım

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Satılık japonya doğumlu kütüğü italyan aygırı sedici 700bin🍆

atmin trend topik konulara yaz dedi yazdım

atmin atmış:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

Hemen Alfa Romeo logosunun detaylarina baktim, sizlerle de paylasayim:

"Beyaz zemin üzerine kırmızı haç Milano şehrinin simgesidir ve Sforza Kalesi'nin kapısından alınmıştır. Taç giymiş, çocuk yutan engerek yılanı ise Haçlı Seferleri'nde başarısı övülen Visconti Ailesi’nin armasıdır."

Ufak bir duzeltme yapayim, ingilizce wikipedia'da cocugun yutulmadigi, yilanin agzindan ciktigi belirtiliyor.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

..Devletlerin yürüttüğü politikaları dinlere yükleyemezsiniz. ..

Sebep o ise yüklenebilir bence. Bi dokunulmazlık yok eğer iş gerçek ise. 

Siyonisti de radikal islamcısı da evangelisti de budisti de ayaklarını denk alsınlar artık. Dünya değişecek. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Siyonisti de radikal islamcısı da evangelisti de budisti de ayaklarını denk alsınlar artık. Dünya değişecek

Hocam 12 den vurdun. İçimdekileri buraya yazamam ama ölen her bebek icin nasip olursa misli ile karşılık bulacaklar ....

Sabah çok güzel bir yazı okudum . Mısırlı bir alim ile kendini müslüman sanan şeytan maskarası arasında;

--Bir gece kulübünde bulunan sarhoş ve abdestsizler o an bir yangın çıksa olseler nereye gidecekler?

-- Cehenneme

-- peki o gece kulübünü basıp hepsini vurmak istiyorsun. Sen öldürünce nereye gidecekler.

-- Cehenneme

Peki şeytan o insanları nereye göndermek istiyor

-- cehenneme

-- peki sen öldürerek nereye göndermek istiyorsun

-- cehenneme

-- E demekki seytan ile amacın aynı, sen seytan ile aynı taraftasin.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...