İçeriğe Yönlendir

Otomobil Markalarının Lgbt Sponsorluğu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Eğer aynı ya da yakın kalitede alternatifi varsa seçerim.

Sani Gerşon yazdı:

Nasıl yani, başka laptop üreticisi mi yok? Ya da telefon?

Benim işim için yok. Ayrıca işlemcisi Intel olan bir Dell bilgisayar alsam ne farkı olacak?

Kahveyi mesela yerli kavurucudan alıyorum, çok daha kaliteli, ucuz arayana ucuz da var. Ama çiftçisini seçemem, gelip Rize'de kahve de yetiştiremem.

Elimden geleni yapıyorum. %100 her şeyi yapıyorum iddiam da yok. O noktada da alternatifini üretmeyenler utansın biraz.

Talha Bilgi yazdı:

Benim Sigortacım mesela lgbt'ye hiç sponsorluğunu açıklamadı o yüzden sigortacımdan devam :dance3:

Alyanz da sıkıntılı da aslında neyse. :) 

@Tansu Kalafatoğlu karıştırdı ortalığı. :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Artık Toyota da alınmaz.  He @İlkay Başaran?

İlkay özelden yazmış.. Önder abiye söyle toyota almasın demiş.. 

Neden direk sana söylemedi onu da anlamadım. 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu işte bi i.nelik var gibi.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selim Bilgin yazdı:

Ayrıca işlemcisi Intel olan bir Dell bilgisayar alsam ne farkı olacak?

İşlemcide alternatif olmasa da, üreticide var. Monster, Casper mesela?

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Selim Bilgin yazdı:

Ben bilmem alyans üstad, Emmimi bilirim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu karıştırdı ortalığı. :) 

Çok kurcalamamak gerek :)

Tansu karıştırma ortalığı 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sani Gerşon yazdı:

İşlemcide alternatif olmasa da, üreticide var. Monster, Casper mesela?

Yazdıklarımı okuduğundan emin misin?

Selim Bilgin yazdı:

Benim işim için yok.

Elimden geleni yapıyorum. %100 her şeyi yapıyorum iddiam da yok. O noktada da alternatifini üretmeyenler utansın biraz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Talha Bilgi yazdı:
Talha Bilgi yazdı:

Ben bilmem alyans üstad, Emmimi bilirim :) 

Bende sıkıntı yok. malum yerelere bağış yapmıyorum. :)

Kola da içmiyorum. Ama telefonum iphone 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Almayalım abi :crazy:

Okintosh :crazy:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sana da alma demek istemiş, ondan :p

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selim Bilgin yazdı:

Yazdıklarımı okuduğundan emin misin?

Tabii okuyorum, okuduğumu da anlıyorum.

Çözüm istense, her şeye çözüm var çok şükür. Hackintosh kurulur mesela? 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mertol Kip yazdı:

Bu tam olarak ne demek? Ne yapıyorlar destek anlamında? (cehaletimden soruyorum)

İlave fonksiyon,opsiyon.. vardır bir farkları 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

başka alanlarda başka markalar, direkt olarak lgbt’yi artık desteklemediklerini açıklamaya başladı. Dünyada bir kesim bu yönde gidiyor. 

Eğer bu bilgi doğru ise halkta bir antipati oluşmuş demektir. Bu şirketler para kazanmak için her türlü oluşumla aralarını iyi geçindirmek isterler. Acaba analizlerine göre toplum Anti-LGBT bir yere mi evriliyor? 

Zaten bu konuyu bitirmeleri lazım. Yapısı gereği tüm STK'lar bir yerden sonra pozitif ayrımcılığa doğru evrilirler, hiçbir sorunu da çözmezler. Mesela ben kadınlara fırsat eşitliği yaratmaya canı gönülden razı birisi olarak denk geldiğim bir şirketin cinsiyet eşitliği altında erkek aday kabul etmemesine karşıyım. Kadın ve erkeklerin yatkın olduğu meslekler vardır ancak bu dediğim olay bilişim(yazılım) sektöründe yapıldı, havacılık sektöründe yapıldı. Kadın pilotlara ek kontenjanlar falan. Bu liyakat değil. Sırf cinsiyetinden ötürü elenen erkeğin de eline bakan bir kadın ve çocuklar olabilir. Bir kadına hak yaratıyorum derken aynı anda 3-4 boğazın rızkı ile oynanıyor. Heniz bu bizim memlekete gelmedi ama aynı pozitif ayrımcılığı yurtdışında eşcinseller de görüyor.

Bizim zaten böyle şeylerle bence Türk halkı olarak bir derdimiz yok. Düğünlerimizde erkekler kadın kılığına girer damat kaçırırlar, kadın kostümü giymiş bir erkeğin televizyon programını senelerce izleriz, sonra ardından ağıtlar da yakarız, sanat camiasından da birçok parlak isim kendini topluma efendilikleri ile kabul ettirmişlerdir vs vs. Ama sen tutar kendine ayrı bayrak açar onu da her yerde sallandırmak istersen ya da topluma açık gösterileri yürüyüşleri aşırıcı - agresif bir tutumla sergilersen kendi kendine milleti gıcık edersin. 

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Eğer bu bilgi doğru ise halkta bir antipati oluşmuş demektir. Bu şirketler para kazanmak için her türlü oluşumla aralarını iyi geçindirmek isterler. Acaba analizlerine göre toplum Anti-LGBT bir yere mi evriliyor? 

Zaten bu konuyu bitirmeleri lazım. Yapısı gereği tüm STK'lar bir yerden sonra pozitif ayrımcılığa doğru evrilirler, hiçbir sorunu da çözmezler. Mesela ben kadınlara fırsat eşitliği yaratmaya canı gönülden razı birisi olarak denk geldiğim bir şirketin cinsiyet eşitliği altında erkek aday kabul etmemesine karşıyım. Kadın ve erkeklerin yatkın olduğu meslekler vardır ancak bu dediğim olay bilişim(yazılım) sektöründe yapıldı, havacılık sektöründe yapıldı. Kadın pilotlara ek kontenjanlar falan. Bu liyakat değil. Sırf cinsiyetinden ötürü elenen erkeğin de eline bakan bir kadın ve çocuklar olabilir. Bir kadına hak yaratıyorum derken aynı anda 3-4 boğazın rızkı ile oynanıyor. Heniz bu bizim memlekete gelmedi ama aynı pozitif ayrımcılığı yurtdışında eşcinseller de görüyor.

Bizim zaten böyle şeylerle bence Türk halkı olarak bir derdimiz yok. Düğünlerimizde erkekler kadın kılığına girer damat kaçırırlar, kadın kostümü giymiş bir erkeğin televizyon programını senelerce izleriz, sonra ardından ağıtlar da yakarız, sanat camiasından da birçok parlak isim kendini topluma efendilikleri ile kabul ettirmişlerdir vs vs. Ama sen tutar kendine ayrı bayrak açar onu da her yerde sallandırmak istersen ya da topluma açık gösterileri yürüyüşleri aşırıcı - agresif bir tutumla sergilersen kendi kendine milleti gıcık edersin. 

Tüm dünyada tek bir amaca hizmet eden bir yapı var ve sadece sivil kuruluşlar değil devlet kurumları üzerinden de çalışıyor.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hamit inan yazdı:

Tüm dünyada tek bir amaca hizmet eden bir yapı var ve sadece sivil kuruluşlar değil devlet kurumları üzerinden de çalışıyor.

Evdeki hesap çarşıya uymaz ama bazen.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Göktürk yazdı:

Evdeki hesap çarşıya uymaz ama bazen

Çok güzel uydurdular. Burada hedef kitle yetişkinler değil çocuklar yani bir sonraki nesil hocam. Bizi etkilemeyecek ama onları maf edecekler böyle gider ise 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hamit inan yazdı:

Çok güzel uydurdular. Burada hedef kitle yetişkinler değil çocuklar yani bir sonraki nesil hocam. Bizi etkilemeyecek ama onları maf edecekler böyle gider ise 

Belli olmaz arada atatürk çıkar yapay zeka çıkar.

Hamit inan yazdı:

Belli olmaz arada atatürk çıkar yapay zeka çıkar.

eşcinsel sayısında artış yol

alkolde sigarada düşüş var

gayrimeşru çocukta vb düşüş var

suçta düşüş var

daha ne olsun? Eskiden bunlar hasır altıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sani Gerşon yazdı:

Tabii okuyorum, okuduğumu da anlıyorum.

Çözüm istense, her şeye çözüm var çok şükür. Hackintosh kurulur mesela? 

Emin misin? Tam olarak nereye varmaya çalışıyoruz? 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Göktürk yazdı:

alkolde sigarada düşüş var

Digerlerini bilemiyorum ama bunlarda imalatçı oldu toplum :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Hamit inan yazdı:

Hocam Türkiyeyi dahil etmiyor sanırım Amerika’da belki azalma olabilir ama orada da Vape ile kenevir mevzusu çok diyorlar. Arkadaşlar tatile gitti geldi geldiklerinde gözleri kan çanağı olmuştu 5 yapraklı dumanından. (!) Serbest olan yerine gitmişler sokaklarda kalabalıkta çokmuş. 

Bu arada Türkiye de o kadar çok sigara içiliyor ki herhangi bir sosyal ortamda sigarasız tek bir metre kare bulmak imkansız. Zor değil, direkt imkansız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bundan bir kaç sene önce i*las adlı muhafazakar dinci firmanın ceo'sunu 3 erkekle aynı yatakta kayıda alıp sızdırmışlardı. Banane kardeşim ürünleri iyi deyip eve arıtıcı taktırdım markası i*las.

Tutucu toplum yapıları yasaklar ile yaşadıkları için başkalarının tercihlerini kısıtlarken hiç rahatsızlık hissetmezler. Gece eve geç saatte gelince karşı komşunun kapıyı gece 1'de açıp hayırdır bu saatte dediğini bilirim. (bildiğin beklemiş kapının arkasında)

Fayda fiyat endeksi işime geldiği müddetçe her firmaya para kazandırırım. Vergisini namusluca ödesin, işçisine iyi baksın, kaliteli ürün üretsin gerisi beni ilgilendirmez. Kim kime destek veriyorsa versin, ben devlet değilim varsa sıkıntısı onlar hukuk ile çözsün.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Süleyman Can yazdı:

devlet değilim

Milli eğitim bakanlığı ile İngiliz resmi kültür vakfı counsel ilköğretimde cinsiyet eşitliği projesi başlatmıştı. Okullar gökkuşağı renklerine boyandı duvarlara afişler asıldı süslü süslü 

" Ahmetlerde ip atlayabilir, tırnak uzatabilir, saç uzatabilir"

" Ayseler size çorba yapmak zorunda değil "

Yarın birgün saçlar uzun dudaklar boyalı oglumuzu karşımızda görür isek devlet çözsün hukuk çözsün banane deriz. Rahat rahat çayı demler otururuz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selim Bilgin yazdı:

Emin misin? 

20 yıllık IT tecrübem bunu söylüyor. Bir protesto olacaksa ve yapabildiğim kadar deniliyorsa, sonuna kadar denenmeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hamit inan yazdı:

Dünyayı kastettim türkiye geçici geri gidiyor olabilir

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Hamit inan yazdı:

Milli eğitim bakanlığı ile İngiliz resmi kültür vakfı counsel ilköğretimde cinsiyet eşitliği projesi başlatmıştı. Okullar gökkuşağı renklerine boyandı duvarlara afişler asıldı süslü süslü 

" Ahmetlerde ip atlayabilir, tırnak uzatabilir, saç uzatabilir"

" Ayseler size çorba yapmak zorunda değil "

Yarın birgün saçlar uzun dudaklar boyalı oglumuzu karşımızda görür isek devlet çözsün hukuk çözsün banane deriz. Rahat rahat çayı demler otururuz

Abi bu konu çok uzun. Sigara alkol gibi özenerek bağımlı olunan, sonradan kazanılan bir durum değil bu. Benim yanımda istedikleri kadar lgbt bayrağı sallasınlar 45 yaşında shakira görürsem hala onun peşinden giderim mesela. :koskos:

Ayrıca ahmetler ip atlayabilir, saç uzatabilir. 

Ayseller de çorba yapmak zorunda değil.

Ata erkillik başka cinsel yönelim çok başka. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Gökhan Tuna yazdı:

Ben memleketimizden bir ornek vereyim, guzide bir GSM operatorumuz, hakkinda ciddi iddialar bulunan (detay vermeyecegim) bir vakfa sponsor olmaya devam ettigi halde musteri sayisinda hic azalma olmadi, tk.gov.tr adresindeki raporlardan abone sayilarini kontrol edebilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz bir etkisi olacagini zannetmiyorum; ozellikle ulkemizde.

vakıfta, operatörde aynı kurumun bünyesindedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...