İçeriğe Yönlendir

Otomobil Markalarının Lgbt Sponsorluğu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Toyota, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi veya işgücü ile bağlantısı olmadıkça, kültürel, sosyal etkinlik ve festivallere destek vermeyeceğini açıkladı. 

karşı ses, lgbt’lilerden geldi. Biz de sizi tercih etmeyiz o zaman dediler. 

Lgbt destekleyen ve bu oluşumlara sponsor olan markalar, fiat, mercedes, vw grubu, bmw, renault, citroen zaten yılın eşcinsel arabası seçilmişliği var, psa, honda, nissan, bu haftaya kadar toyota.

Ford ise daha önceden lgbt desteklemeyi bıraktığını açıklamıştı. 

başka alanlarda başka markalar, direkt olarak lgbt’yi artık desteklemediklerini açıklamaya başladı. Dünyada bir kesim bu yönde gidiyor. 

Satışlarında azalma olur mu bilemem. Ticari bir firmanın satışlarını azaltabilecek bu hamleyi nasıl bi cesaretle yaptığını anlamadım. Ama tebrik ederim. 

bu arada bu markalar lgbt’ye karşı oluşumları fark edip, çok önceden kanat değiştirmiş de olabilir. Nihayetinde bunlar ticari markalar. 

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

lgbt yerine lbgt yi kullanıyoruz forumda kısaltma olarak :)

lgbt etkisi azdır satışları hiç etkilemez yoksa firmalar bunu göz önüne alırdı

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Büyük Futbol kulüpleri de zorunlu/gönüllü destekte bulunmuşlardı.

Aklımda kalan Real Madrid destek vermemişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Satışlarında azalma olur mu bilemem.

Kuvvetle muhtemelle lpgt karşıtı olanlar , sayıca daha fazladır ve bu duruş bir etki yaratacaksa da bu etki olumlu yönde olur.

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lgbt destekleyen ve bu oluşumlara sponsor olan markalar,

Bu tam olarak ne demek? Ne yapıyorlar destek anlamında? (cehaletimden soruyorum)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Ben memleketimizden bir ornek vereyim, guzide bir GSM operatorumuz, hakkinda ciddi iddialar bulunan (detay vermeyecegim) bir vakfa sponsor olmaya devam ettigi halde musteri sayisinda hic azalma olmadi, tk.gov.tr adresindeki raporlardan abone sayilarini kontrol edebilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz bir etkisi olacagini zannetmiyorum; ozellikle ulkemizde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mertol Kip yazdı:

Bu tam olarak ne demek? Ne yapıyorlar destek anlamında? (cehaletimden soruyorum)

Eşcinsellik işte. Bu oluşumlar epey etkili. hükümet destekli festivaller falan yapıyorlar. Birçok şirket de bu organizasyonlara sponsor oluyor

Yorum bağlantısı
Mertol Kip

LGBT yi sormadım. O tip yönelimlere sahip insanlara özgü düzenlenen festivallere finansal destek veriyor anladığım kadarı ile. Anlamaya çalıştığım oydu. Sağ ol.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir ara da continentali protesto ediyorduk. 

Boş işler bunlar.

Kişinin ne halt ettiğiyle ilgilenmiyorum. Bir şey alırken de fay maliyet oranına bakıyorum.

Çünkü LGBT yi desteklemeyenin kimleri desteklediğini bilmiyorum. Arka planda ne işler çevirdiğini bilmiyorum. 

Ticarette duygular ile oynanması bana hoş gelmiyor. Ticaret ekonomi işidir. 

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu oluşumların temel kaynağı nüfus planlaması aslında.Dünyada hızlıca yükselen insan nüfusu ve doğal kaynakların tükenmesi ,bir grup özellikle dünyaya hakim toplulukları rahatsız etmeye başladı.Bunu gerek savaşlarla gerek hastalıklarla olmadı lgbt tarzı oluşumlar ile kontrol altında tutmaya çalışıyorlar. Asıl amaç bu insancıl yaklaşım falan işin hikaye kısmı.

Firmalar ve yetkilileri hangi amaçlar ile bu gibi oluşumları destekliyor tartışılır.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi veya işgücü ile bağlantısı olmadıkça, kültürel, sosyal etkinlik ve festivallere destek vermeyeceğini açıkladı. 

karşı ses, lgbt’lilerden geldi. Biz de sizi tercih etmeyiz o zaman dediler. 

Lgbt destekleyen ve bu oluşumlara sponsor olan markalar, fiat, mercedes, vw grubu, bmw, renault, citroen zaten yılın eşcinsel arabası seçilmişliği var, psa, honda, nissan, bu haftaya kadar toyota.

Ford ise daha önceden lgbt desteklemeyi bıraktığını açıklamıştı. 

başka alanlarda başka markalar, direkt olarak lgbt’yi artık desteklemediklerini açıklamaya başladı. Dünyada bir kesim bu yönde gidiyor. 

Satışlarında azalma olur mu bilemem. Ticari bir firmanın satışlarını azaltabilecek bu hamleyi nasıl bi cesaretle yaptığını anlamadım. Ama tebrik ederim. 

bu arada bu markalar lgbt’ye karşı oluşumları fark edip, çok önceden kanat değiştirmiş de olabilir. Nihayetinde bunlar ticari markalar. 

Esasında adamlar ticari olarak geleceklerini düşündükleri için destek vermiyorlar, düşünsene kendilerinden sonra nesilleri tükenecek, nüfus artışı azalacak o oranda araç satışı azalacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Mehmet Ozyurek yazdı:

Boş işler bunlar.

Kişinin ne halt ettiğiyle ilgilenmiyorum.

Bize ne olm zaten, döt adamın ister zıçmak için kullanır ister başka şeyde.

Ben destek köstek işini anlamamıştım, organizasyon etkinlik za zu sponsorluğu mevzusuymuş.

Bu arada o tip yönelimleri olan insanların kendilerinin etkinliklerinde destek veren ticari şirketlerden alışveriş yapması da doğal bence. O şirketler de ticari düşündükleri için bu işlere yatırım yapıyorlar zaten. Reklam harcaması yanında PR da bonus. En basitinden ABCD firmasının yetkili servislerinden biri, beni her sene bedava boğaza rakıya götürse eğer o marka alacaksam ve fiyatlar aynı ise gider ondan alırım. Ama otomobil markaları bundan vazgeçtiğine göre ciddi bir geri dönüşü olmamıştır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mertol Kip yazdı:

Bize ne olm zaten, döt adamın ister zıçmak için kullanır ister başka şeyde.

:hahahoho:

Forumda konuşacak şey mi bulamadık yahu :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bence bizim hükümet bi vergi kaynağı daha bulabilir 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Opel artık Tigra modelini çıkarmıyor zaten. Çok önceden tepki koymuş opel:)

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kimsenin ne yaptığıyla ilgilenmemekle beraber ben de desteklemediğim şeyleri destekleyen firmaları desteklememekte özgürüm.

Eğer aynı ya da yakın kalitede alternatifi varsa seçerim. Örneğin Coca Cola içmiyorum ya da Starbucks'a gitmiyorum uzun süredir. Zaten kola zararlı, sbx'ın kahvesi yanmış tekerlek tadında. Ama Apple'ı mecburen kullanıyorum gibi gibi. Herkes kendi muhasebesini ona göre yapsın.

Hayırlı forumlar.

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kültürel, sosyal etkinlik ve festivallere destek vermeyeceğini açıkladı. 

forum toplantılarında davet yok mu yani artık? yakarım o arabayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Politikaya araçların ve markaların sokulmaması gerek. Toyota doğru yapmış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Almanya zaten bu propaganda da başı çekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Politikaya araçların ve markaların sokulmaması gerek. Toyota doğru yapmış. 

mangalda sucuk ikrami politika ya girmesin ama lütfen bir o kaldı , artık ayakkabıları bile poşette alıyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Benim Sigortacım mesela lgbt'ye hiç sponsorluğunu açıklamadı o yüzden sigortacımdan devam :dance3:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selim Bilgin yazdı:

Ama Apple'ı mecburen kullanıyorum gibi gibi.

Nasıl yani, başka laptop üreticisi mi yok? Ya da telefon?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...