İçeriğe Yönlendir

Araç Önerisi (Citroen C3 1.2 Puretech)

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Mehmet Dagdeviren

Merhaba 

800.000 tl' ye kadar araç önerilerine ihtiyacım var. Otomatik ve benzinli olması en önemli kriterim.

Eşim işe gidip gelecek. Günde ortalama 25 km yol yapacak. Ayrıca eşim Başlıkta yazan aracı çok beğendiğini söylüyor,

Piyasasına baktığımda 2020-2021 modelleri 800-900 bin tl arası,Bu araç hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

C3 için konuşuyorum. Şirkette ki araçlardan bir tanesi, en son bir yere gitmek için kullandığımda 36.000 km civarındaydı. Şuana kadar bakım harici hiç sorun çıkartmadı. Carplay, koltuk ısıtma felan epey dolu bir araç, Uzun yolda deneyimleme şansımda oldu hacmine göre güzel gidiyor, yol tutuşu sağlam. İç trim parçaları, kapı tutma yerleri gibi malzemeleri bana göre zayıf. Üzerinde ki motorun kime ait olduğunu bilmiyorum ama bu psa nın trigeri yağın içinde çalışan meşhur  motoru varsa ben bulaşmazdım. 

Aşağıda ki gibi bir seçenek değerlendirilebilir, Aynı bütçe hybrid,cabrio. Cabrio olmasın dendiğinde aşağıya doğru geliyor rakamlar 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2023-model-fiat-500-hybrid-dolcevita-cabrio-11.000km-hatasiz-1191302475/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Burak Kuşçu yazdı:

C3 için konuşuyorum. Şirkette ki araçlardan bir tanesi, en son bir yere gitmek için kullandığımda 36.000 km civarındaydı. Şuana kadar bakım harici hiç sorun çıkartmadı. Carplay, koltuk ısıtma felan epey dolu bir araç, Uzun yolda deneyimleme şansımda oldu hacmine göre güzel gidiyor, yol tutuşu sağlam. İç trim parçaları, kapı tutma yerleri gibi malzemeleri bana göre zayıf. Üzerinde ki motorun kime ait olduğunu bilmiyorum ama bu psa nın trigeri yağın içinde çalışan meşhur  motoru varsa ben bulaşmazdım. 

Aşağıda ki gibi bir seçenek değerlendirilebilir, Aynı bütçe hybrid,cabrio. Cabrio olmasın dendiğinde aşağıya doğru geliyor rakamlar 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2023-model-fiat-500-hybrid-dolcevita-cabrio-11.000km-hatasiz-1191302475/detay

Çok teşekkür ederim.

Yanlız tek kapı araç düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Ayrıca eşim Başlıkta yazan aracı çok beğendiğini söylüyor,

Demek ki alınacak araç belirlenmiş :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Demek ki alınacak araç belirlenmiş :) 

Abi tam olarak öyle değil :)

İsa Acar yazdı:

Abi öncelikle teşekkür ederim.

Yanlız lpgli araç düşünmüyorum.

Otomatik ve benzinli olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Otomatik ve benzinli olacak.

Polo'lara da bakının. Parçası bol, işçiliği bilinen. Benzinli ve otomatik biraz içecek yakıtı İstanbul'da, bunu da hesaba katmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Polo'lara da bakının. Parçası bol, işçiliği bilinen. Benzinli ve otomatik biraz içecek yakıtı İstanbul'da, bunu da hesaba katmak lazım.

Abi Yakıt dert değil.

Polo da alternatifler arasında.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

1.6 vti olanlara bakın. 1.2 puretech işine bence hiç girmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Süleyman Can yazdı:

1.2 puretech işine bence hiç girmeyin.

Neden Peki?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Neden Peki?

Yukarıda da değinilmiş. Yağın içinde çalışan triger...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Yukarıda da değinilmiş. Yağın içinde çalışan triger...

Bakım geçmişi varsa kontrol edilir. Doğru yağ, doğru zamanda periyodik değişmişse, trigerden korkmaya gerek yoktur. Triger de 50-70 binde bir değişir artık

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakım geçmişi varsa kontrol edilir. Doğru yağ, doğru zamanda periyodik değişmişse, trigerden korkmaya gerek yoktur. Triger de 50-70 binde bir değişir artık

Her motor kendi içinde risk barındırır. Yağlı trigerde bu ihtimal daha fazla. Sonradan zincire dönmeler de bu yüzden. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Her motor kendi içinde risk barındırır. Yağlı trigerde bu ihtimal daha fazla. Sonradan zincire dönmeler de bu yüzden. 

esasen bu motorda kayıştan kaynaklı arızaların sebebi yanlış bakımdan kaynaklanıyor. O yüzden en başından beri doğru bakım yapılan bu motor sorun çıkarmıyor. Zincire geçme sebebi insanların bakımı bile becerememesi veya önemsememesi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...