İçeriğe Yönlendir

1.4 TDCI Turbo Wastegate Açıyor mu?

Ali Buldaş

Recommended Posts

Ali Buldaş

Merhaba hayırlı akşamlar

O kadar gaz vermeme rağmen turbonun wastegate bolumu milim bile kıpırdamıyor elle itiyorum genede kıpırdamıyor sanki kaynak olmuş gibi sizce normalmi?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

Wastegate  değilde vnt sanki orası.  Sıkıntının iki sebebi var ya kurum dolayısıyla mekanizma sıkışmış yada vakum diyaframı sıkışmış. 

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Buldaş
Furkan Bakırel yazdı:

Wastegate  değilde vnt sanki orası.  Sıkıntının iki sebebi var ya kurum dolayısıyla mekanizma sıkışmış yada vakum diyaframı sıkışmış. 

Sorun var ama değilmi sağlıklı çalışmıyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sağlıklı çalışmasa ya da sıkışmış olsa arıza kodu atar. Elle hareketi kolay bir parça değildir zaten. 

Ayrıca westgate değil sanki o parça

Yorum bağlantısı
Ali Buldaş
Doğan Arşiray yazdı:

orada neden kaynak var??

Sanırım benden önceki sahibi tamir yaptırmış. Bende korumayı çıkardığımda gördüm haraket etmemesi dikkatimi çekti siyah duman problemim varda araçta bi türlü çözemediğimiz

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

elinizle zorla ileri veya geri ittirmeye calısın kurum baglamıs mı belli olur

Yorum bağlantısı
Ali Buldaş
Okay Kaygusuz yazdı:

elinizle zorla ileri veya geri ittirmeye calısın kurum baglamıs mı belli olur

Tornavide penseyle denedim milim kıpırdamıyor cok zorladım baya yüklendim. Aracta enjektor sorunu vardı orjinal takımla degismisti. Eskiden kalan arızadan dolayı olan bi kurumdan dolayımı bilmiyorum. Katalüzör ve turboyu sokmek istiyorum ama aralarında conta bisi varmı bilmiyorum o yuzden biraz çekiniyorum

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ali Buldaş yazdı:

Sorun var ama değilmi sağlıklı çalışmıyor

Turbo sökülüp dağıtılacak mekanizma temizlenip toplanacak başka yolu maalesef yok.

Yorum bağlantısı
Ali Buldaş
Furkan Bakırel yazdı:

Turbo sökülüp dağıtılacak mekanizma temizlenip toplanacak başka yolu maalesef yok.

Turbocu ben sokersem 1500 lira eklerim diyor

Benim amacım kendim sokup hemde katalüzörü temizletmek bu sayede

Acaba aralarda conra falan bisi varmı bilginiz varmı?

Turbocuya goturup revizyon yaptırsam

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Buldaş yazdı:

Tornavide penseyle denedim milim kıpırdamıyor cok zorladım baya yüklendim. Aracta enjektor sorunu vardı orjinal takımla degismisti. Eskiden kalan arızadan dolayı olan bi kurumdan dolayımı bilmiyorum. Katalüzör ve turboyu sokmek istiyorum ama aralarında conta bisi varmı bilmiyorum o yuzden biraz çekiniyorum

sabitleyen vidaları gevşet öyle dene, yalnız konumunu işaretle yada dişleri sayarak yaz bir kenara bozulmasın ayar, sonra penseyle bir oynat bakalım, dönmezse sıkıntı, o kaynak direk benimde gözüme çarptı, durup dururken olmaz, kurcalanmış sanki... Bu arada boşta gaza basarak pek hareket etmez sanırım, motor yükte olmadan turbo tam dolmaz zaten, ufak turbo bu büyük olsa tamamda...

1500 tl mi, sökmeyemi, yuh, kendin sök, turboyu dağıtmayacaksın zaten...

Not: turbo bozuksa maddi imkan varsa yenisini al derim (sadece orjinal), revize asla ve katta orjinal kadar dayanmaz, istediği kadar iyi tamir edilsin.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ali Buldaş yazdı:

Turbocu ben sokersem 1500 lira eklerim diyor

Benim amacım kendim sokup hemde katalüzörü temizletmek bu sayede

Acaba aralarda conra falan bisi varmı bilginiz varmı?

Turbocuya goturup revizyon yaptırsam

Turbonun içinde sadece basit bir o ring var zaten turbonun salyangozu ayrı vnt ayrı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Turbonun orijinali uçuk rakamlarda. Sıfır diye satılanları çakma ürünler. Çin malı falan. 

çok kaliteli turbo tamircileri var. Turboyu söküp onlara götürebilirsiniz ya da kargoyla alıyorlar. 

Güzel tamir edilmiş turbo, dandik sıfır turbodan daha iyidir

Yorum bağlantısı
Ali Buldaş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sabitleyen vidaları gevşet öyle dene, yalnız konumunu işaretle yada dişleri sayarak yaz bir kenara bozulmasın ayar, sonra penseyle bir oynat bakalım, dönmezse sıkıntı, o kaynak direk benimde gözüme çarptı, durup dururken olmaz, kurcalanmış sanki... Bu arada boşta gaza basarak pek hareket etmez sanırım, motor yükte olmadan turbo tam dolmaz zaten, ufak turbo bu büyük olsa tamamda...

1500 tl mi, sökmeyemi, yuh, kendin sök, turboyu dağıtmayacaksın zaten...

Not: turbo bozuksa maddi imkan varsa yenisini al derim (sadece orjinal), revize asla ve katta orjinal kadar dayanmaz, istediği kadar iyi tamir edilsin.

Buralarda 0 turbo bulabileceğim bi yer yok. Sağlam satış yapan bi yer varmı bildiginiz internet sitesi gibi?

Dedigin gibi abi valfi boşa çıkardım. Sıkışık değilmiş ama çok boşluk var aşşa yukarı oynuyor takılma yapıyor.

Bunları yaparken turbodan emme monifolduna giden boruyu söktüm içinde çokca yağ vardı baya katman oluşmuş bu kadar yağın olması normalmi sizce acaba içeriye yağmı basıyorki?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Turbonun orijinali uçuk rakamlarda. Sıfır diye satılanları çakma ürünler. Çin malı falan. 

çok kaliteli turbo tamircileri var. Turboyu söküp onlara götürebilirsiniz ya da kargoyla alıyorlar. 

Güzel tamir edilmiş turbo, dandik sıfır turbodan daha iyidir

Tamirden önce turbocunun elinde garanti verebilecegi bi turbo varmı sormam lazım o zaman.

Keşke sağlam bi site olsada ordan siparis verebilsem

Şu duman problemi beni bitirdi. Araba rampada durunca 2500 devirden aşşa debriyacı bırakırsan stop ediyor çok nalet bişey.

İnşallah turboyla işimi çözerim. Ekspertiz firmasıda turboda kanat sesi var yazmış ne anlama geliyor bilmiyorum hiç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...