İçeriğe Yönlendir

Telefonu TV ye bağlama

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar herkese iyi akşamlar evimizdeki televizyon eski axen marka HDMI girişi olan bir LED TV haliyle ekran yansıtma yok 

Ben telefonumdan film açıp bunu TV'ye yansıtarak izlemek istiyorum 

Bunun için bir sürü cihazlar var fakat hangisi işimi görür bilemedim 

Çok kaliteli birşey olmasına gerek yok 

Tavsiyelerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)

Neden telefondan yansıtarak izlemek istiyorsunuz? Çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.

Amaç Netflix,Youtube vs. film izlemekse,

Xiaomi stick 4k tavsiye ederim.

TV canavar gibi olur.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Mı stick 4k ile hem telefonu yansıtabilirsiniz hemde tvyi akıllı hale getirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Öner Kurukuz yazdı:

1. Tv nizde miracast özelliği var mı?

2. Telefonunuz ne marka?

Miracast nedir bilmiyorum 

Telefonum redmi

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ersen şahin yazdı:

Miracast nedir bilmiyorum 

Telefonum redmi

Bazı televizyonlarda miracast özelliği vardır, wi-fi üzerinden telefon ve tv yi birbirine bağlar.

Eğer samsung telefonunuz varsa DEX bunun çin mükemmel bir araç.

Telefonun ekranını yansıttıktan sonra kendiniz telefonu normal olarak kullanmaya devam ediyorsunuz.

Telefonunuzun iki ekranı varmış da birini tv ye yansıtmışsınız gibi.

Ama REdmi'de bu özellik yoktur muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Google chromecast, Next stick 4k, Mi stick gibi çözümler sizin istediğiniz. Ama zaten bunlardan birini alınca yansıtmaya gerek kalmaz diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Abilerimin dediği gibi. Eğer cihazda Wi-Fi özelliği varsa ortak ağlar üzerinden ekran paylaşımı verebilirsiniz ancak bunun verimi zayıf olur. Size gereken ucuz yollu bi akıllı TV converter alıp yeni televizyonunuzun keyfini çıkarmak. Eğer televizyon çok iyi bir şey değilse MiStick 1080P alabilirsiniz. Televizyonda 4K desteği varsa aynı modelin 4K destekleyinini alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Televizyonda internetten film açıp izlemek için televizyonun akıllı olması gerekir. Tv akıllı olmazsa daha akıllı olan telefon ile bunu çözmeye çalışıyorsunuz. Ama kalite anlamında bu hep sınırlı olur. En güzeli televizyonunuzu akıllandırmak, onun için de tv box almanız gerekir. Arkadaşların bahsettiği mi stick türevi cihazlar bu işe yarar. En güzel çözüm budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

bunun çözümü haricen takılan tv kutuları ama yarın bim'de ucuzca bi alet satışta olacak. wifiden görüntü aktarmaya yarıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...