İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga Yokuş Aşağı Stop Arızası

Kayra BARAN

Recommended Posts

Doğan Arşiray

şanzıman yağı yanlıştır. :)

aynı şanzımana sahip dodge journeye yetkili servis çift kavrama yağı yerine freemontun yağını koymuş. eski sahibinin verdiği faturada yakalamıştım. denemeye değer. birde akü tamamen sağlam olmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

şanzıman yağı yanlıştır. :)

aynı şanzımana sahip dodge journeye yetkili servis çift kavrama yağı yerine freemontun yağını koymuş. eski sahibinin verdiği faturada yakalamıştım. denemeye değer. birde akü tamamen sağlam olmalı.

kutunu içindeki sıvı aynı olmasın

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

freemont daki yağ bildiğin düz vites kutusu yağı. dct750 deki yağ dsg yağı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

dct750

motorsiklet ile freemont aynı şanzıman derken? anlamadım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

powershift, mazda MPS, ile DCT aynı şey.  mitsubishi, mazda, volvo, ford ,dodge aynı şanzımanı takmışlar bir dönem.  dct450 yazacağıma 750 yazmışım.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

750

dervişin fikri honda da kalmış (ben derviş)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

dervişin fikri honda da kalmış (ben derviş)

şeytan işi. insanın dizi filan yaralanır gereksiz atraksiyonlar bunlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

insanın dizi filan yaralanır

dışarı çıkmaya gerek bile yok, masada otururken dilini 480 C ile yakan ile çay içtim ben :keyifli:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

dışarı çıkmaya gerek bile yok, masada otururken dilini 480 C ile yakan ile çay içtim ben :keyifli:

patlayabilir filan aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Kayra BARAN yazdı:

Mertol bey yorum için teşekkürler. Araç 2.0 TDCi. 15bin KM önce ilk aldığım zaman araca ağır bakım yaptırdım. Yani trigeri de değişti. Trigerle ilgili bir sorun çıkarması için çok kısa bir süre değil mi? Arıza çıktığından beri trigeri hiç kontrol ettirmedim. Egzoz ile ilgili olarak da hiçbir usta egzoz ısısı ile ilgili bir şey söylemedi. Aracın tek parçası şanzımanmış gibi şanzıman deyip duruyorlar. Ama arızanın şanzıman ile ilgili olduğuna da garanti vermiyorlar. Dediğiniz gibi arıza anındaki egzoz sıcaklıklarını ölçtürebilir miyim bakacağım. Ek olarak şunu tekrar belirteyim. Araç motor arızası verdikten sonra garip bir tıss pıss sesi de geliyor araçtan.

Süre kısa da trigeri değiştirdikten sorna senteyi ayarlayamamış olabilirler. 

Yorum bağlantısı
Kayra BARAN
Mertol Kip yazdı:

Süre kısa da trigeri değiştirdikten sorna senteyi ayarlayamamış olabilirler. 

Mertol bey konuya ilginiz için tekrar teşekkür ederim. Kendi aramızda biraz istişare yaptık ve gerçekten aşırı mantıklı geldi. Yarın ilk iş güvendiğim tamircim ile konuşup sente ayarını kontrol ettireceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...