İçeriğe Yönlendir

Kredi Kartlarına 750 Lira Savunma Sanayii Payı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Murat Gedik

Ne yapıyorsanız bırakın ve eşimin kredi kartı limitine bakın çabuk :D

mJeILL.jpg

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Murat Gedik yazdı:

mJeILL.jpg

çok iyi mantıklı bir hareket olmuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

iş bankası limiti indirmeye izin vermiyor uygulamadan iyimi.

İndirir abi  kart limitini.

Menü-kartlar- kart ayarları-kredi kartı limit indirimi

4rngifj.png

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Devlet önce kamu israfını önlesin sonra vatandaşın cebinden vergisini alsın. Bir belediye özel kalem müdürünün hem aracı olup hemde şoförü olursa bu ülke daha çook vergi toplar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İndirir abi  kart limitini.

Menü-kartlar- kart ayarları-kredi kartı limit indirimi

4rngifj.png

bu kartın limiti 171bin tl den düşük olamaz dedi bana...

Murat Gedik yazdı:

bence akşam koltuğa sermek için çarşaf bakalım şimdiden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

müşteri destekten maille talep et, ben ettim az önce arayıp teyit ettiler, banka pakbank... kontrol ettim düşmüş, konuşurken uygulama bildirimi geldi anlık konuştuğunuz kişi şudur, adıda budur diye, güvenli mod :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

Vadesi gelmemiş borçlardan dolayı ve veya black kartın alt limiti olmasından ötürü olabilir 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Vadesi gelmemiş borçlardan dolayı ve veya black kartın alt limiti olmasından ötürü olabilir 

belki. limiti indirip diğer kartı arttıracaktım. olmadı.

Ümit Türk yazdı:

Devlet önce kamu israfını önlesin sonra vatandaşın cebinden vergisini alsın. Bir belediye özel kalem müdürünün hem aracı olup hemde şoförü olursa bu ülke daha çook vergi toplar. 

gabarda petrol akdenizde gaz var. onu satıp ödesek de kk a dokunmasak?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

belki. limiti indirip diğer kartı arttıracaktım. olmadı.

Önce artıracağın limiti artırıp düşeceğini öyle düşmeyi dene istersen. Bı ihtimal

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

limit arttırılamıyor diyor. zaten mesele o. ama başka banka cart diye daha fazla limitli kartı verdi geçen hafta. saçma sapan birşey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu kanun zor geçer.  Adamların aslında yapmak istedikleri kredi raporu sorgulayıp buna göre vergi kesmek. Bunu da gelirin gerçek oluşan değerine göre en güzel tespit edileceği yer kredi kartları. Aslında "parayı takip" meselesinde bir adım bu. Ama bu iş sarpa sarar. Yabancı kredi kartı kullanırım. Bunu edinebiliyor herkes. Hemen aç bi offshore yahut ona da gerek yok isviçre hesabı al kredi kartını. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Yabancı kredi kartı kullanırım

Kart edinilebiliyor ama bir çok kurum kabul etmiyor.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Kesin napiyoruz şimdi

Kartların limitini düşürüp pişman olurmuyuz

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Yorumları okurken kredi kartim olmadığı için kendimi şey hissettim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Kart edinilebiliyor ama bir çok kurum kabul etmiyor.

kabul edileni var ona göre global seçilecek. 

Tabi döviz kurundan ettiğin zarar fazla olur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fikri Keleş yazdı:

Kesin napiyoruz şimdi

Kartların limitini düşürüp pişman olurmuyuz

Bence daha dokunmayalım YTD.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

emin ol onları da çıkarıp satmışlardır kimseninde ruhu duymamıştır. 

Yasalaşmadan düşürmek mantıklı değil. Adamların işi tuzak.  Kendileri düşüremediği için kullanıcı kendi düşürsün kafasında. 

Kredi puanınız iyi olsa bile limit vermeyecekler. OVP meselesi. Oyuna gelmeyin. Banka takipleri artınca 50k limitleri nasıl asgari oranı nasıl %20'ye çektiler. Adam 20-25k maaş alıyor limit 500bin. Öhh yani. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yapı kredide benim hem gold hem platinium var.. 

Bende de öyle ve limit ortaktı. İnternet şubesine girerek Gold kartın limitini 100.000 TL altına indirdim. Platinum'un limitine dokunmadım. Gold'u kullanmıyorum zaten.

Çifte kart vergisi almasınlar. (Umarım almazlar) 

Sani Gerşon yazdı:

Çok şükür işbank hiç bir şekilde limitimi arttırmadığı için, onun limitine dokunmama gerek kalmıyor :D 

Bende de aynı. Limitim birkaç senedir sabit.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bende de aynı. Limitim birkaç senedir sabit.

Şube artırabiliyor. 

Ben arayıp ayıp bu yaptığınız diyince artırdılar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Böylesine yersiz ve dayanaksız, harcama ihtimalinin olduğu paradan vergi almak ve bunu vatanseverlik kisvesine bürümek için savunma sanayisine bağlamak..

Resmen minarenin kılıfı..

Gördüğüm, en çok rahatsız olunan şey, toplanan paraların bahsedilen sektöre gideceğinden duyulan endişe.. ne acı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şube artırabiliyor. 

Garanti bana yıllardır 1500 TL limit veriyor :D Geçen otomatik ödeme talimatı kampanyası için aradılar, dedim 1500 limiti olan kartla neyi ödeyecem, haklısınız diyip kapattılar.

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Mert Yeldan yazdı:

Garanti bana yıllardır 1500 TL limit veriyor :D Geçen otomatik ödeme talimatı kampanyası için aradılar, dedim 1500 limiti olan kartla neyi ödeyecem, haklısınız diyip kapattılar.

World kart limiti 40 binden 90 bine çıkarmak istedim ama izin vermedi gelirinize göre 380 bin yasal limitiniz var dedi diğer kartlarınızın limitini düşürün dediler. Garanti kartım 1 milyon şuan

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şube artırabiliyor. 

bir tane kartım vardı limitide 79 bin lt idi işbankasından.

dedim manyakmısınız bu ne iştir continental gt ye buji alamıyorum,  hemen arttırdılar birazcık... sonra geçen gün garanti bankası toplam limit kadar kart vermiş bana. işbankası bir acaip ya. bizim burada çalışan elemanın iş bankası limiti benden 3 kat fazla hala bu arada. amazondan ve trendyol dan taksit olmasa kart filan kullanmam o derece.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ekonomi kötüye gitmeye başladığı birkaç yıl öncesinde Garanti Bonus kredi kartı kullanırdım gayette memnundum. Sonra limit yetmemeye başlayınca limit artırımı talebinde bulundum hep yasal olarak mümkün olmadığı dolayısıyla reddettiler. Kaç defa dedim yahu ekonomi kötüye gideceğini ne siz ne ben bilmiyordum ben ne yapayım. Dedim kapatalım kartı önce tamam denildi talep alındı birkaç gün sonra birisi aradı öyle bir halde adeta yalvarır gibi yıllık kart ücreti almayacağız felan fişman bayağı uzun sohbet ettik sanki asker arkadaşı misali. Adamı kıramadım sembolik de olsa 1200 ₺ limitim kaldı. Ertesi sene 400 küsür ₺ yıllık kart ücreti çıkınca yine ısrarla kalın müşterimiz olun demelerine rağmen zorla kartı kapadım. O yıllarda QNB bana istediğimin de üzerinde limit kart yolladı ve hala kullanıyorum. Garanti Bonus gibi yaygın değil ama işimi görüyor.

Savunma sanayisi olayına gelince de aslında ülkemiz insanının karşı çıkmayacağı hatta bilakis destekleyeceği bir durum fakat mevcut hükümetin aşı güvensiz icraatları nedeniyle halk bu karara tepkili.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Yeldan yazdı:

TEB aradı sizin için kart ayarladık limiti kaç dedim 7600 tl miş. dedim kalsın.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...