İçeriğe Yönlendir

Kredi Kartlarına 750 Lira Savunma Sanayii Payı

Ali Darbaz

Recommended Posts

İnan Çınar

Temel' in otelde geçen TSP diye bir fıkrası vardı. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hiç tasvip etmiyorum bu tarz göndermeleri

Screenshot_2024-10-11-20-37-24-485_com.twitter.android-edit.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Berke Kaya yazdı:

4 tarafı düşmanla çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz, savunma sanayisi için her türlü desteği veririz. 750 lira 2 kişilik yemek parası,helali hoş olsun

Herkesten alınsın. Devleti yine arabası, parası olan sırtlanmasın bence. Ben 2 x mtv öderken arabası olmayan ve benden fazla geliri olan adam 5 kuruş vermedi.

Şimdi 99 bin tl kartı olan da vermeyecek.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Berke Kaya yazdı:

4 tarafı düşmanla çevrili bir coğrafyada

rusya ve azarbeycan dahil mi buna?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Savunma sanayi için helali hoş olsun ama bu şekilde değil. Kapatırım kartımı. Öncelikle zengin ettiklerinden, hatalı planlanan ihalelerden, özel kamu harcamalarından kıssınlar. Ondan sonra helali hoş olsun. 

bu vergiler kanunlaşırsa erken seçim konusu daha da fazla gündeme gelir. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
İlkay Başaran yazdı:

Herkesten alınsın. Devleti yine arabası, parası olan sırtlanmasın bence. Ben 2 x mtv öderken arabası olmayan ve benden fazla geliri olan adam 5 kuruş vermedi.

Şimdi 99 bin tl kartı olan da vermeyecek.

Arkadaşlar 6 tane şehir depremde yerle bir oldu, bir tane mtv ödedik ekstradan, biraz abartmıyormuyuz? Çanakkaleye koşan ataların torunu biz miyiz? Bırakın bir mtv yi, eşini çocuğunu malını terk etti onlar. Biz nasıl bu hale geldik?

Çağlar Bayur yazdı:

rusya ve azarbeycan dahil mi buna?

Lafın gelişi işte, saysak 4 değil 40 düşman sayarız hep beraber. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Berke Kaya yazdı:

depremde yerle bir oldu,

deprem vergileri de savunma verigisi benzeri olarak yıllardır toplanmakta, düşman bize gelince de mermi miz mi olmayacak mı yani anlamadım alakayı?

Berke Kaya yazdı:

Biz nasıl bu hale geldik?

bunu bi 20-30 yıl sonra okullarda anlatabilirler

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Berke Kaya yazdı:

Arkadaşlar 6 tane şehir depremde yerle bir oldu, bir tane mtv ödedik ekstradan, biraz abartmıyormuyuz? Çanakkaleye koşan ataların torunu biz miyiz? Bırakın bir mtv yi, eşini çocuğunu malını terk etti onlar. Biz nasıl bu hale geldik?

Verdiklerimiz verdiğimiz yere gitse kimse sorun yapmaz emin ol, ne sağcısı ne solcusu

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

deprem vergileri de savunma verigisi benzeri olarak yıllardır toplanmakta, düşman bize gelince de mermi miz mi olmayacak mı yani anlamadım alakayı?

bunu bi 20-30 yıl sonra okullarda anlatabilirler

Valla geçmişte toplanan vergilerin nereye gittiğini o dönemki siyasilere sormak lazım. Ben bu döneme bakarım,30 yıllık terör belası bitirilmek üzere, üllkemde eylem yapamaz hale geldikleri gibi ırak ve suriyedede hergün onlarcası öldürülüyor, yani sonuç ortada. Bu başarıya bir değil 10 mtvde ödenir, 750 lirada verilir :)

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Berke Kaya yazdı:

Lafın gelişi işte, saysak 4 değil 40 düşman sayarız hep beraber. 

Haram olsun demiyoruz ki biz. Herkesten alınsın diyoruz. Ya da ben öyle diyorum. 10 tane yıkılan ili sadece arabası olan neden yüklensin. Tc ye yüklesinler herkes gidip ödesin mesela? 100 bin kkartı olandan topladığın vergi ile yaptığın savunma sanayi geliri 99 bin olanı korumayacak mı.

Çanakkaleye gayrısız gidildi çocuklar dahil. Aynı şey değil bence

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Murat Sürmeli yazdı:

Verdiklerimiz verdiğimiz yere gitse kimse sorun yapmaz emin ol, ne sağcısı ne solcusu

Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar medyada yer alıyor, forumda o bölgeden arkadaşlar vardır, verdiğimiz 1 mtv den çok daha fazlası yapıldı yapılıyor

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu kadar vergi toplayan ülkenin (ötvler kdvler) uzaya hergün ring yapması lazım bence. Ev alandan yüzde 4 satandan 4 20 tl lik sigara 80 tl falan..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
İlkay Başaran yazdı:

Bu kadar vergi toplayan ülkenin (ötvler kdvler) uzaya hergün ring yapması lazım bence. Ev alandan yüzde 4 satandan 4 20 tl lik sigara 80 tl falan..

Önce dünyayı halledelim uzaya da sıra gelecek emin olun. Biz dünya için çok geç kaldık. Bu ülkede 20 yıl öncesine kadar bölünmüş yol yoktu, kamyonun arkasında sollamaya çıkmak için karşıyı gözlediğimiz günler uzak değil, ölen canlar vs. İşimizi iyi yapacağız ama çok çalışacağız.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Berke Kaya yazdı:

Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar medyada yer alıyor, forumda o bölgeden arkadaşlar vardır, verdiğimiz 1 mtv den çok daha fazlası yapıldı yapılıyor

Yahu yapılmıyor demedim. Verdiğim para SADECE verdiğim yere gitmeli. Bunun alması fakatı olamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bu açıklanan vergi paketi uygulansa ve istenilen gelir elde edilse dahi toplu iğnenin ucu kadar cari açığa etki edecek. 

Vergilerini ödemezlerse eylül sonunda ifşa edeceğim deyip sonra unutan şimşek ihtiyacı olan parayı yanlış yerde arıyor. Ya da oralara gücü yetmeyince yine halka dayadı (sırtını).

Türkiye vergi yükünde zaten gelişmekte olan ülkeler arasında tepede yer alıyor. Bu halde dahi savunma sanayisinin paraya ihtiyacı var ise helali hoş olsun dediğiniz paralar keriz parası muamelesi görmüştür demektir. Hatırlatmak isterim. Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Murat Sürmeli yazdı:

Yahu yapılmıyor demedim. Verdiğim para SADECE verdiğim yere gitmeli. Bunun alması fakatı olamaz

Hocam rahat ol, hepsi yerine gidiyor, bizden alınan mtv ile bırakın 6 şehri 1 ilçeyi ayağa kaldıramazsınız. Nasıl yapılıyor o çalışmalar sizce.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Berke Kaya yazdı:

30 yıllık terör belası bitirilmek üzere

ilhin., Çİller ve Tantan aldattı mı bizi yani?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Berke Kaya yazdı:

4 tarafı düşmanla çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz, savunma sanayisi için her türlü desteği veririz. 750 lira 2 kişilik yemek parası,helali hoş olsun

Nereye helali hoş olsun ya. Her ay maaştan %35 vergi kesiyorlar nereye harcanıyor millettin kazancı daha cebine girmeden çarptıkları paralar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yalnız böyle deli dumrul vergiler adam gibi ülkelerde olmaz, adam gibi vergi alınır ve uçan kuş bundan kaçamaz, bizde nereden tutsan hata, kanunu uygulasalar Devlet biranda paraya doyar ama başta birileri yanar, sadece kayıp kaçak bu ülkeyi uçurur ama nerdeee...

bu sebeble savunmaya destek falan geçsinler, bir kısmı uyandı bu Milletin... iş siyasete gidecek o yüzden fazla uzatmamak lazım......

son kalanıda sıksınlar rahat etsinler...

344580980_6838421246236922_5391999691919

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Berke Kaya yazdı:

Hocam rahat ol, hepsi yerine gidiyor, bizden alınan mtv ile bırakın 6 şehri 1 ilçeyi ayağa kaldıramazsınız. Nasıl yapılıyor o çalışmalar sizce.

Ben soracağım birşeyler de malesef yemiyor. Eskiden yol yoktu da memleketin başbakanına yazar kasa atacsk kadar eleştiri hakkın vardı. Olacak o kadar diye program vardı vs vs.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

ilhin., Çİller ve Tantan aldattı mı bizi yani?

Biz bugünü anlatamıyoruz ki, o döneme girersek hiç çıkamayız işin içinden :)

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Berke Kaya yazdı:

Neler yapılıyor yakınen biliyorum, kamunun kaynakları nasıl hor kullanılıyor onu da biliyorum hocam. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Neyse arkadaşlar beni anlamak isteyen anladı, anlamak istemeyenler er yada geç anlar. Milli maç var bu akşam,maç izleyeceğim.Benden alıntı yapmayın, cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi, bu arada 100 bin limitli kartım yok yanılmıyorsam, ben yırttım siz düşünün :) herkese iyi geceler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

çıkarız devlet kayıtları durur, sadece Kenya kahramanlarıın ismi kayıt dışıdır

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Berke Kaya yazdı:

Neyse arkadaşlar beni anlamak isteyen anladı, anlamak istemeyenler er yada geç anlar. Milli maç var bu akşam,maç izleyeceğim.Benden alıntı yapmayın, cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi, bu arada 100 bin limitli kartım yok yanılmıyorsam, ben yırttım siz düşünün :) herkese iyi geceler

Esas eğlence er ya da geç sen bizi anlarsan olacak :)

• Beğen 6
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...