İçeriğe Yönlendir

Kredi Kartlarına 750 Lira Savunma Sanayii Payı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mert Yeldan

Limitleri düşürmeyin arttırın bence. Yeni yıla faizler düşünce limitleri açmayacaklar. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

limitleri açmayacaklar. 

Niye?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Niye?

kontrolsüz kredi ve kart kullanımı engellemek için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hadi şimdi nasıl olcak bu iş?

dert ettiğin tek kopuk link o olsun

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

kontrolsüz kredi ve kart kullanımı engellemek için

kendileri bilir. Harcamalar kısıldıkça üretim sektörü batağa gider. Kapanan işletmelerin tekrar açılması yıllar alır

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Limitleri düşürmeyin arttırın bence. Yeni yıla faizler düşünce limitleri açmayacaklar. 

faizleri 1 mi yapacaklar sanki, o faizler düşse bile azıcık ötesi düşecek, hem milletin alım gücü zaten bitti, düşşe ne olacak ki faiz arttırsalarda kurtarmaz artıkta neyse...

ayrıca hadi indi, faizlerin 1 lere inmesi bile yetmez, ev alacak olsam şaunki fiyatlardan zaten alamam, meteoroloji balonu olmuş fiyatlar, deli dumrul vergilerde cabası... faizlerle beraber ev araba fiyatlarıda 4 sene önceki hale gelmeli yoksa zaten alamazsın, gelirin hala 4-5 sene önceki gibi, tek başına faiz insede birşey değişmez, hatta üstüne parası olan kredi çeker o parayıda eve arsaya arabaya yatırmaz daha beter patlarız,  hem Stagflasyona girdik gireceğiz, limiti ne yapayım, kartı tamamen iptali düşünüyorum hatta....

bu arada yapmadığım  harcamanın vergisi olmaz, bu kanun bence geçmez.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

2022 Kasım'da aldığım hotwhells 30 lirayken şuan 90 lira. :) demek orda da bı rant dönmüş ki avantasi isteniyor :)

Sorma Mustafa abi neredeyse bir buçuk yıldır alamıyorum bırakmak zorunda kaldım. Şöyle bir bakıyorum bosgec eve bir şeyler alır geçerim diyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Murat Öngür yazdı:

Efsanedir büyük usta. Ben günleri iyi özetlemiş 😊

Bugünler olsa geçmişimizde gülistan bağ değil onuda gösteriyor 😉

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Limit düşürülür mü ya 

Ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. 
Öderim 750 yi. 
Amacı dışında kullanan, harcarken gerekli özeni göstermeyenin de Allah belasını ummadığı şekilde versin. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hadi bi karar verin, karti kapatayim mi, limit mi düşüreyim, limit mi arttırayım. Bekliyorum.

Bu arada bence kredi kartı limitinden vergi almak çok iyi fikir, kimse tebrik etmemiş ben bu fikri tebrik ediyorum.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ödeyin 750 leri. Para lazım. 
Böyle bir şeyin olduğuna inanmıyorum ama muhalif bir gazeteci şöyle demiş. Eski tarım bakanı kendine tahsis edilen A8 Long’u geri vermediği için yeni bakana yeni A8 Long almışlar. 
Normalde eski bakana passat verilmesi gerekiyormuş. Passatı da ömür boyu kullanabiliyormuş.  Masrafları bakanlıktan karşılanıyormuş. 

• Beğen 6
  • Şaşkın 4
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kimse inanmaz buna.

Evinde çuvalla para çıksa inanmazlar.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

3 kredi kartı olan adamın 3 tane limitini toplayacaklar 100bini geçerse alacaklar bence

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Gülmez yazdı:

3 kredi kartı olan adamın 3 tane limitini toplayacaklar 100bini geçerse alacaklar bence

Kart bazında geçiyorsa kart başına, geçmiyorsa tüm kartları toplayıp o şekilde geçiyorsa 750 TL. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle bir şeyin olduğuna inanmıyorum ama muhalif bir gazeteci şöyle demiş. Eski tarım bakanı kendine tahsis edilen A8 Long’u geri vermediği için yeni bakana yeni A8 Long almışlar. 
Normalde eski bakana passat verilmesi gerekiyormuş. Passatı da ömür boyu kullanabiliyormuş.  Masrafları bakanlıktan karşılanıyormuş. 

emmi parti kur oy verelim sende sıra ile bizleri bakan yaparsın herkese  aşiret paket passat alınca bırakırsın

çok uzunda sürmez hani.  

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

emmi parti kur oy verelim sende sıra ile bizleri bakan yaparsın herkese  aşiret paket passat alınca bırakırsın

çok uzunda sürmez hani.  

Başka marka seçme hakkımız var mı

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Mehmet Ozyurek yazdı:

Limit düşürülür mü ya 

Ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. 
Öderim 750 yi. 
Amacı dışında kullanan, harcarken gerekli özeni göstermeyenin de Allah belasını ummadığı şekilde versin. 

Erkut Uysal yazdı:

Hadi bi karar verin, karti kapatayim mi, limit mi düşüreyim, limit mi arttırayım. Bekliyorum.

Bu arada bence kredi kartı limitinden vergi almak çok iyi fikir, kimse tebrik etmemiş ben bu fikri tebrik ediyorum.

Emmi haklı. Acele etmeyin. Sonradan limiti yükseltmek zor. Bende geçeceğine sanmıyorum. Bankalar cırlamaya başladı. Geçti diyelim. Kart bazın da olursa bankalar çözüm getirir. Örneğin 200 limit varsa 99 luk 2 kart verir gibi. Kişi bazında ve  tüm kartların, toplam limiti ise kimse kurtulamaz tabi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Passatı da ömür boyu kullanabiliyormuş.  Masrafları bakanlıktan karşılanıyormuş. 

Sadece o mu? Ömür boyu koruma polisi, protokol geçişi, davet alırsa devlet sehayatleri vs tamamı bizden.

Latife bir yana, 750 yi verelim uçak lazım, gemi lazım, ödeneksizlikten sipariş alamayıp seri üretime geçemeyen bir sürü sistem var. Orduya lazım bunlar. Yönetim kendinden kısmadı, eskilerde kısmıyordu, yeni gelende kısmaz. Keni göbeğimizi kendimiz keseriz. 750 TL'den bir şey batmayız çıkmayız. :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

dinazorcu eski belediye başkanı bile yaptı bunu ankara da. herşey olur  yani.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gülmez yazdı:

Hangi bankadan alacak öyle olursa,

Ben sınırda olan kart limitlerini sınır altına indirdim.

110 bin mis kart limiti 10 bin için değmez dedim 99 yaptım :)

AYar oldum çünkü 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

henüz harcanmamış paranın haracı... bahanesi de iyi bulunmuş.

valla tebrikler, isteyince zehir gibiler. ama köprüye bir adam daha lazım sıra oluyor akşamları......

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Başka marka seçme hakkımız var mı

yok yok herekse eşit davranacak öyle kibrit mibrit talep edilir olmaz 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
İlkay Başaran yazdı:

Bence mabada sayaç takılıp sülfür - metan vergisi alınabilir. 

Bak bu çok mantıklı, Kink altından kalkamaz :D:hahahoho:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Yeldan yazdı:

katılıyorum. aslında tek kart bol limit olsa...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hangi bankadan alacak öyle olursa,

Ben sınırda olan kart limitlerini sınır altına indirdim.

110 bin mis kart limiti 10 bin için değmez dedim 99 yaptım :)

AYar oldum çünkü 

işcep’te zor olmuştur :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Ersen Tapan
  • Yeni Oluştur...