İçeriğe Yönlendir

Philips Kahve Makinesi Filtresi Hakkında

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, Philips tam otomatik kahve makinem var. Alalı 2 sene oldu acua filtre değiştir uyarısı verdi.

Orjinal filtresine baktım 800 TL civarı. Muadil ürünlerde var ama emin olamadım. Biraz araştırdım suyu arıtma için bir diğer çözüm de brita sürahi alıp suyu ona koyup, sürahi den de kahve makinesine koymak.

Bu kahve makinesini kullanan filtre için farklı çözümü olan var mı, sizce ne yapabilirim 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
Mustafa Karahan yazdı:

Merhabalar, Philips tam otomatik kahve makinem var. Alalı 2 sene oldu acua filtre değiştir uyarısı verdi.

Orjinal filtresine baktım 800 TL civarı. Muadil ürünlerde var ama emin olamadım. Biraz araştırdım suyu arıtma için bir diğer çözüm de brita sürahi alıp suyu ona koyup, sürahi den de kahve makinesine koymak.

Bu kahve makinesini kullanan filtre için farklı çözümü olan var mı, sizce ne yapabilirim 😊 

aqua clean filtre kullanmıyorum, sürekli brita sürahi kullanıyorum(kireç önleyici su filtre kartuşlarından alıyorum) bir süre uyarı yanıp kayboluyor. ama genel bakımlarını da ihmal etmiyorum.

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Gökhan Tuna benimde ilgimi gelen zam çekti. Makina fiyatı  %50 artmadı ama filtre artmış. 

@Barış Özarslan brita sürahi fiyat olarak daha mı uyguna geldi? Bir de sürahinin kartuşları çeşit çeşit farklı farklı mı oluyor? 

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Mustafa Karahan yazdı:

@Gökhan Tuna benimde ilgimi gelen zam çekti. Makina fiyatı  %50 artmadı ama filtre artmış. 

@Barış Özarslan brita sürahi fiyat olarak daha mı uyguna geldi? Bir de sürahinin kartuşları çeşit çeşit farklı farklı mı oluyor? 

şimdi fiyatlarına baktım ben 12 adet filtre almıştım aldığımda 6 lısı 500 küsür liraydı şimdi 1200 tl civarı olmuş ama yine de  karlı bence hem evde çaya çorbaya yemeye de koyuyoruz  :) evet birkaç çeşit filtresi var ben  ekstra kireç çözücülü filtre alıyorum malum İzmirin suyu çok kireçli ,ben dahi içiyorum evdeki kedilere koyuyorum benim işimi çok gördü.1 fitre 150 lt küsür suyu filtreliyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Amazondan almıştım ben Yurt dışından.  4 tane orjinal filtre buradakinin yarı fiyatına gelmisti. Bir araştırın isterseniz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Barış Özarslan bugün marketten baktım brita sürahi de ayda bir değiştirin diyor, siz öyle mi yapıyorsunuz? 

@Tahir İlter amazonda muadil markalar var aklım onlara gidiyor aslında 😊

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benim aldığım link bu ama maalesef stok yok gösteriyor şimdi.

4 x Saeco AquaClean kireç ve su filtresi https://amzn.eu/d/0HbpKQt

Saeco orjinal markasıdır bu arada. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hazır su kullanıyorum ben makinede. Filtre dolduktan sonra yaklaşık 1 ay kadar daha kullandım. Full bakıma aldığımda ( kireç temizleyici,kahve yağı temizleyici vs ) öyle kayda değer bir pislik, kir çıkmadı.  Sanki bu filtre işleri falan biraz ticari oyun gibi. Şebeke suyu kullanmadıktan sonra filtre kolay kolay fiziki olarak dolmaz bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Tahir İlter bende köy suyu kullanıyorum. Çaydanlıkta kireç oluyor büyük ihtimalle makine de olur. Ticari oyun olduğu filtrenin makine fiyatına oranla daha da artmasından belli gibi 😊 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...