İçeriğe Yönlendir

Hatasız İkinci El Lastik Alınır mı?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba hatasız yamasız en az 6 mm diş derinliği olan ikinci el lastik alınır mı ? 

benim endişem sola takılan lastikler sağa denk geldiğinde sıkıntı olabilir mi ? yada tam tersi 

bu lastikler sonuçta solda veya sağ da kullanılmış o tarafa doğru meyillenmiş .

Ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Serkan Derya

Ben kesinlikle 2.el lastik almam. Kardeşim bmw 5.20 si için Blizzak kış lastiği almıştı. İçten yarıldı lastik. Daha 1000 km yapmamıştı ilk sahibi. Lastik bir aracın yol ile bağlantısını yapan en önemli eleman olduğundan, ben kesinlikle biraz daha fazla verip sıfır alma tarafındayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Yani çok gerek yoksa almayın ama üretim tarihi nedir.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Tarihi yeniyse, görünürde çatlağı vesaire yoksa alınır. Dişten önce senesi önemli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Üretim tarihi 2022 olan temiz bir lastik eğer sıfır fiyatının %50 ve daha aşağısında satılıyor ise diş derinliği ve temizliğine göre her türlü alınır.Üretim yılına göre maliyeti kafanızda tasarlayabilirsiniz.

Ben temiz ve iyi durumdaki yeni tarihli her türlü lastiği alır takarım hiç çekinmem. Öyle olsa her sene sıfır lastik almamız lazım sonuçta 1 sene sonra sıfır lastiğimiz ikici el oluyor :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Alırım aldım almaya devam ediyorum :) Yeni tarihli olmasına dikkat ediyorum tabi kusur vs de olmaması için hassas davranıyorum.

Sabaha karşı 3.20 de geldi mesela bu takım:

IMG_20241011_083407.jpg

IMG_20241011_083353.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Neden alınmasın? Coupe' ye aldım. 8/8/7/7 mm. yenisinin yarı fiyatına 

Kumho.jpg.5a43b9113fa335c8b121aa153446f80d.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

üretim tarihi yeni , bayatlamadıysa , yanaklarda çatlağı yoksa diş derinliği iyi  bi de fiyatı uygunsa (sıfırından %50 altı ) alırım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Aldım alacağım aldıracağım alıp satacağım :D 2024 yılı için 2023 2024 üretim hadi bilemedin iyi bakılırsa 2022 alırım ben. Benim için önemli olan lastiğin ne kadar mat ve yumuşak olması. Geçen arkadaşa 2023 üretimi lastik almaya gittik resmen plastik gibi sertti. Sonra adam kendi söyledi 40 bin yaptım 1 yılda sattım aracı dedi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Gözüme güzel görünürse alırım bende

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağrı Alaf yazdı:

Tarihi yeniyse, görünürde çatlağı vesaire yoksa alınır. Dişten önce senesi önemli. 

https://www.lastikjantavm.com/TR/hankook-245/45r18-100y-rft-6-6-6-6-mm-ventus-s1-evo-2-2el-yaz-lastigi-2021

https://www.lastikjantavm.com/TR/hankook-245/45r18-100y-rft-6-6-6-6-mm-ventus-s1-evo-2-2el-yaz-lastigi-2021

gibi

lastiklerin durumundan ziyade ( durumuna iyi kötü göz ile bakılır ) yön durumu sıkıntı olabilir

Metin Akbal yazdı:

Alırım aldım almaya devam ediyorum :) Yeni tarihli olmasına dikkat ediyorum tabi kusur vs de olmaması için hassas davranıyorum.

Sabaha karşı 3.20 de geldi mesela bu takım:

IMG_20241011_083407.jpg

IMG_20241011_083353.jpg

eski araçlarıma bende aldım bi iki kere ama dediğim gibi en önemli sorun burada yön durumu ! lastikler kullanıldığı yöne doğru alışıyor içerisinde ki sargı metaller o yöne doğru eğim gösteriyor sonra tam terse takınca lastiklerde sıkıntı çıkabiliyor mesela lastikler zıpalaya biliyor balans tutmaya biliyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben aldım. Üretim tarihi yeniydi içinde bir tane yama vardı.

Lastiklerimden bir tanesi yanaktan yarıldı, zaten 40000 kilometreyi geçtiler o nedenle sıfır almak istemedim.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
(düzenlendi)

2.el araba alınca 2.el lastik de alınmış olmuyor mu neden alınmasın.

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağrı Alaf yazdı:

sene, pahalı lastiklerde o kadar da önemli değil ama orta ayar ve düşük kalitedeki markaların lastiğini ikince elde almak taraftarı olmazdım.

Alptuğ Özcan yazdı:

Gözüme güzel görünürse alırım bende

350 tl veririm ben olsam... :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arabasına ölçüsüne bağlı, linktekileri almam mesela. 245/45/18 4000 tl civarı sıfırda varken bunlara 2500 verilmez. 500 e verirse alınabilir geçici yürüsün diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Öngür yazdı:

en önemli sorun burada yön durumu

O konuda şöyle yapıyorum. Lastik derinliklerini ölçerim. Diyelim ki 7 6 5 4 mm. 7 ve 6 mm yi yan yana takarım 7 nin arkasına 4 mm olanı, 6 nın arkasına da 5 mm olanı takarım böylece çekme çapraz gitme mevzusu olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
İlkay Başaran yazdı:

2.el araba alınca 2.el lastik de alınmış olmuyor mu neden alınmasın.

Lütfen sıfır olsun alırken.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Kararsız kaldım 10 yıldır gittiğim lastikçim lastikler devamlı kullanırsan 6 ay kadar daha rahat gider dedi balans ve rot da yaptık. 

baharı bekleyip en iyisi sıfır lastik almak galiba , lastik olarak pirelli PZero alırım herhalde hem sessiz hem michelin ve conti den ucuz 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Doğan Arşiray yazdı:

sene, pahalı lastiklerde o kadar da önemli değil ama orta ayar ve düşük kalitedeki markaların lastiğini ikince elde almak taraftarı olmazdım.

Gökten inme olsa 4 senelik lastik almazdım. Haklısınız, kötü lastikse yine hiçbir koşulda 2. el almazdım. Çabuk bırakıyorlar kendilerini. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

215 65 17 yazlık.. Hele yeni tarihli olursa süper olur 😂 

Arac degisen ebat degisen yokmu yahu :music1: 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

İkinci el lastik satıp da çok makul fiyat veren çok az satıcı var. 1k 2k fazla verip fiyat performans asıl markaların alt ürünlerini sifir alıp rahat rahat binerim. 

2. El araç alırken sahibi fiyata ekleme yapmadan yanında kışlık yazlık hediye eder o baska. Ekstra para isterse onu da almam kalsın derim. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yamalı almam :p dimi @Oğuzkan Erışık Daha önce forumdan da harici olarak görerekte aldım, kullanıyorum. Yama önemli :spiteful:

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

geçen hafta sonu sattım 205 55 16 conti ts870 leri. Eski araçtan kalmıştı, 2023 aralıkta takıldı 3 ay üzerinde kaldı. toplasan 1000 km yapmadı patlak vs bir şey yoktu.  neden alınmasın ki bu durumda olan lastikler.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip

Hatasız olduğundan eminseniz alınır. Ancak dışarıdan görülemeyen sorunları da olabilir. İçteki çelik tellerden kırılan vardır, dışarıdan gözükmez balans sorunu ile uğraşıp durursunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Yamalı almam :p dimi @Oğuzkan Erışık Daha önce forumdan da harici olarak görerekte aldım, kullanıyorum. Yama önemli :spiteful:

Yamasız lastik tecrübesizdir :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...