İçeriğe Yönlendir

HGS Milli Parklar İhlalli Geçiş Cezaları

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Bu konu hakkında internette hep şikayet var ancak devlet buna bir çare bulmuyor.

Aynısı başıma geldi şimdi uğraşıyoruz bakalım.

17 ağustos'ta Abant gölü ne gittim. Bildiğiniz gibi orada HGS ile tahsilat var artık gişe yok. Bende HGS den kesecekler diyerek içim rahat giriyorum. Sonra bana ne bir mesaj geldi ne edevlette bir bildirim geldi ne başka bir şey. Kayınpeder uyardı da farkettim. Meğersem bilmem ne sitesinini bilmem ne alt menüsüne girip oradan borcumuza bakıp ödeme yapacakmışız yoksa 10 katı ceza geliyormuş ki bana da geldi. Ayrıca ben Abant gölünde de durmadım zaten transit geçtim.

site burası;

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr

Yukarından milli parklar ödeme kısmına giriyorsunuz plakayı yazınca borç varsa çıkıyor.

Şimdi benden 105 lirayı almamışlar alamadıkları gibi haber de vermemişler üstüne bir de 10 kat ceza geçirmişler. Buna ne denir herkes biliyor.

image.png.50da35c3c6bc711a2f9ed117dbc9bc6b.png

Bakalım işin sonu nereye varacak bir mail adresi var oraya mail attık düzeltilmesi için cevap gelirse yazarım.

hgsmilliparklar@ptt.gov.tr

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Harun konuyu açtığın iyi oldu, 2019'da ogs'den geçmişim 4 tl imiş, faiziyle 17 tl olmuş, ödedim de kurtulmuş oldum sayende. 

Bu tip durumlarda HGS'de bakiye var ise sonradan hgs'den çekiyorlar diye biliyorum . Bir kaç kez mail göndererek cezaları iptal ettirmiştim daha önce.  Umarım düzeltirler bu hatayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir motorsiklet sürücüsü videosu vardı geçen, otoyolda gişede 450 tl falan yazıyor ekranda, gişeye itiraz ediyor o geçiş 80 e falan düşüyordu... kimbilir kaç yüzbinlercesid e böyle fahiş ödedi yok yere. ilk girişi en uzak mesafeden hesaplıyor sistemi hooop geçiyorsun ekrana bakmadan geri dönüşü de yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

10 katı ceza geliyormuş

Kasti olduğuna inanıyorum. Böyle bir cezada ben ödemiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu yaz İzmir dönüşü ücretli otobanda 2-3 yerde hgs gişesinde bariyer açılmadı, alet padişah fermanı gibi uzunca bir kağıt verdi.. hgs'den ücret alınamamıştır, 15 gün içinde hesabınıza bakiye yüklemesi yapmanız vs vs vs.. Hiç bakmadım bile, az evvel kontrol ettim, otomatik ödemeden hgs yüklemesi yapılıp tahsil edilmiş.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

otomatik ödemeden hgs yüklemesi yapılıp tahsil edilmiş..

tüm gişeler mi? orası özel değil mi

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Yakın zamanda Osmangazi' yi kullandım. Orada da öyle. Manuel girip ödeme yapıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

tüm gişeler mi? orası özel değil mi

Özel abi ama hgs ile ödeme yapabiliyorsun. İstersen nakit gişesi de var. Ben hgs’den geçtiğimde bariyeri açmayıp fiş vermişti 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bu yaz Dilek Yarımadasından giriş çıkış yaptım. HGS den bir şey kesilmemiş halen. Müşteri hizmetlerinden görevli geçiş görünmediğini belirtti. Bir kaç sene önce yine geçmiştim aynı yerden ondan da bir şey gelmedi yada görünmüyor. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Bu yaz Dilek Yarımadasından giriş çıkış yaptım. HGS den bir şey kesilmemiş halen. Müşteri hizmetlerinden görevli geçiş görünmediğini belirtti. Bir kaç sene önce yine geçmiştim aynı yerden ondan da bir şey gelmedi yada görünmüyor. 

Abi bu yaz ben de girdim hgs 115 tl idi yanlış hatırlamıyorsam. Konuyu görünce hgs geçişlerime baktım bitane geçmediğim avcılar esenyurt çıktı, kayıt açtırdım bakalım ne çıkacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...