İçeriğe Yönlendir

Bu Gün Gözümün Önünde Bir Kadın Katledildi.

Metin Mankal

Recommended Posts

Murat Öngür
Doğan Arşiray yazdı:

4 Bilgi Görgü Deneyim

5 Nezaket

6 Etik

:bravo:

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cem Işık yazdı:

krtlar vadisi

Diziyi çok severim. Hatta karşıma bazen sahneleri çıkıyor izlemeye devam da ediyorum. Kurtlar Vadisi dışarıdan - yarım izlendiğinde mafya dizisi gibi görünüyor ancak aslında devletle mafyanın hesaplaşmasını anlatıyor. İlk 97 bölümden bahsediyorum. 

Bence Türk dizi tarihinde eşi benzeri olmayan bir yapım. Oyunculuk ve senaryo çok üst düzey. Rekorları da mazisi de hala adının geçmesi de bunu kanıtlar nitelikte ancak dizide polis kavramı çok zayıflatılmıştı gerçekten. Bunun farkına sonradan vardılar polis ve savcıdan daha çekinir bir yere koydular diziyi ancak ben başlıca bunun sebep olduğunu düşünmüyorum. Herkes her şeyden nem kapabilir. Polat’ı mafya sanıp adam bıçaklayan ergen için düzenleme yapmaya gidersek izlenceler saman tadı vermeye başlar. 

Yazılı veya görsel tüm yapıtların tek bir amacı vardır o da Escapism. Yani kaçış, yaşantıdan hayattan kaçma ve uzaklaşma. Zihni 2-3 saat gerçek olmayan bir şey ile meşgul edip biraz kafayı rahatlama. Yarı transa geçme hali. Eğer çocuğun bilişsel gücü zayıfsa, ailede de iş yoksa o çocuğa yapacak bir şey yok istersen 20 yaşına kadar Tom ve Jerry izlet. Aynı yere koyduğumdan değil ama Kurtlar Vadisine laf atılırken Godfather göklere çıkarılır. Janra yani temalar aynı oysaki. Hatta Godfather direkt mafya dizisi, Kurtlar Vadisi daha politik bile kaçıyor. Her replikle de bu yaşantının yaşanacak bir yaşantı olmadığını vurguluyor aslında. 

Yapımlar durduğu yerde dursun, anne babalar öyle her şeye özenecek çocuk yetiştirmesin. Edebiyle izleyenlerin de keyfi kaçmasın. Ben 10 yaşında Counter Strike - Doom ile başladım oyun oynamaya, İnternetin modere edilmediği zamanlarda bir türlü pislik videoya da lisede maruz kaldım. Anne baba otoriterdi ancak dayaklarını yemedim. Bana asla hayır demediler canım ne istediyse alındı biraz şımarık da büyüdüm belki ama hayatımda olaya karışmadım. Çünkü akşam babam geldiğinde sofraya beraber oturur durumumuz ne kadar kötü olursa olsun ailecek şen şakrak muhabbet ederdik. Babam kara delikleri benden dinlerdi, ben ondan atom bombası mekanizmasını (Üniversitede öğretmişler.), ayetleri, uydurma olması muhtemel hadisleri vesaire dinlerdim. Şimdilerde anlıyorum bildiği şeyleri de benden dinlemiş sözümü kesmemiş. Nihayetinde ben evde kendimle alakalı tatminkar hissettim ve dışarıdaki yaşantımda kendime şekil verdim. Bu kaliteyi kaybetmekten korktum ve birey olarak kalitem arttı. Her şeyi yasaklamakla olmaz. Yasak arttıkça toplum kalitesi düşer. Bilinç artmalı. Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Cem Işık yazdı:

@Cem Dilmen abi, kimyasal hadım diye bir konu dolaşıyor, bu halde "Bu bir cinsel dürtü ve bastırılması mümkün değil. " demene bakarak, bu kimyasal hadımın da çözüm olmadığını düşünebilir miyiz? 

Ayrıca "oğlunuzu eğitin ki, kızlarımız korunmak zorunda kalmasın" gibi bir söylem de görüyorum şu sıralar. Ben bu konuda da ,bir kız babası olarak cinsiyetçiliğe karşıyım, erkek kız demeden her bireyin önce evinde sonra okulunda  ahlak, insani değerler vs konularında eğitilmesi zorunludur.

Kendimle çelişiyorum belki ama "çocuğuna evde kadınlara iyi davran" diyen anne, belki bir gece önce çocuklarının gözü önünde eşi tarafından dayak yemiş olabiliyor. O çocuk bunu normalleştiriyor  derken, kısır döngüye giriyoruz. 

Manyaklığın cinsiyeti, dili dini ırkı olmadığını meslek icabı yüzlerce örnekle görüyorum maalesef.. 

Abi evet. Ben bundan tarafım. Kimyasal yada cerrahi kastrasyon yani hadım ancak çözüm olabilir. Yoksa doğuştan gelen cinsel dürtüyü tam olarak bastırmak maalesef ölünceye kadar mümkün değil. Uygun ortam oluştuğu anda tekerrür etmesi kaçınılmaz. Kastrasyon direk olarak libidoyu düşüreceği için bu tarz yönelimlerin oluşma riski ciddi olarak düşecektir. 

Çocuk yetiştirme konusunda kesinlikle katılıyorum. Telkinden ziyade yaşayarak örnek olmak en etkili yoldur. Ben anne babamın kavgasına hiç şahit olmayan bir çocukluk dönemi geçirdim. O yüzden aile içi tartışmalar benim uykumu 2 gün boyunca kaçırır. Ama karşı taraf kavga içinde büyüdüyse bu o kadar sıradan olabiliyor ki. Kadın erkeği tokatlıyor sonra sırtını dönüp tosur tosur  uyuyabiliyor. Tam teresi de geçerli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Süresiz nafakanın kaldırılması, evlilik sözleşmesi bilincinin -özellikle erkeklere- yerleştirilmesi, "çocuğa en iyi anne bakar" kafasının değiştirilmesi gerekiyor. :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Öngür yazdı:

bu ülkede artık 3 şeyin değeri sıfır

1 çocuklarımız

2 kadınlarımız

3 hayvanlar.

Siyasal islamcılar asla bu 3 değerimize değer vermediler vermiyorlar. Bir sürü haber var adam çıkıyor cezaevinden izinli gidiyor karısı sevgilisi ne ise katlediyor.

Masum melek çocuklarımız bir bir katlediliyor araştırılsın önergeleri malum partiler tarafından peşpeşe red ediliyor. 

Şu siyasal islam denen şey siyasal kemalizm gibi bi şey mi?

İsrail’de siyasal islamcılığı ile mi katlediyor koca bir ulusu? Çocuk hayvan kadın demeden 

• Beğen 3
  • Teşekkür 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çocuk yetiştirmek ayrı, çoğalmak ayrı şeyler. Çoğalma kafasındakilerin insan yetiştirmek gibi bir dertleri yok. İnsan ahlak, etik, empati vs olmadığı zaman konuşabilen ve yazabilen bir hayvan oluyor sadece.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Çocuk yetiştirmek ayrı, çoğalmak ayrı şeyler. Çoğalma kafasındakilerin insan yetiştirmek gibi bir dertleri yok. İnsan ahlak, etik, empati vs olmadığı zaman konuşabilen ve yazabilen bir hayvan oluyor sadece.

Aslında sorun da bu mu acaba. Çocuk yetiştirmek derdinde olanlar ya hiç çocuk yapmıyor artık ya da 1 tane falan yapıyor. Ama derdi çoğalmak olanlar hızla ürüyor ve çoğunluk onlara geçecek. 

Fİlmi de var, Idiocracy

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Aslında sorun da bu mu acaba. Çocuk yetiştirmek derdinde olanlar ya hiç çocuk yapmıyor artık ya da 1 tane falan yapıyor. Ama derdi çoğalmak olanlar hızla ürüyor ve çoğunluk onlara geçecek. 

Fİlmi de var, Idiocracy

Bu tüm dünyanın derdi. Tam da dediğin olacak.

Mahmut Yıldız yazdı:

Fİlmi de var, Idiocracy

Kendi büyüdüğü ortamda insani hiçbir değer görmemiş olan kişi bunu başkasına zaten asla yapmaz yapamaz. Hatta şiddet, sapkınlık, türlü pisliğin içinde büyüdüyse onun hayat normu artık o malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mahmut Yıldız yazdı:

Fİlmi de var, Idiocracy

Biz 1 çocuk sahibiyiz, onu bile layıkıyla yetiştirebildiğimizden emin olamıyorum ben.. Okulu, geleceği, güvenliği, vatana millete faydalı olması vs derken, 2 ve üzeri çocuk için cesaret edebilenleri tebrik ediyorum.. 

Şimdi kızım üniversiteye hazırlanıyor, lise son sınıf öğrencisi, yurt içinde eğitim almayı aklından bile geçirmiyor. Üzülüyorum bunu görünce.. Yazık ettik bir nesile.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Cinayetin her türlüsüne karşıyım fakat olayların birde erkek boyutu var. 

Arkadaşımın eşi boşanmaya kalktı peki dedi eleman usulüne uygun boşanalim hakkaniyet ile....

Pat bir şikayet 

- kocam bana lisede 17 yaşında iken tecavüz etti evlenmek zorunda bıraktı.....

Çocuk şanslı idi kız ile 19 yaşında tanışmış... Şahitler falan filan filan kesin deliller ... Kurtardı....

Peşinden pat bir şikayet daha beni ... Birlikteliğe zorluyordu....

Yine kurtardı arkadaş....

Ev basmalar tehtidler cabasi......

Aile olarak görüştüğüm başka bir arkadaşım. Nikah şahitleri sayılırım. Her kavgada kadın arar şikayet eder v.s. sonunda beni aramamasini anlaşamıyor ise boşanmasını söyledim. Bir hafta sonra arkadaşım aradı mevzuyu anlattım. Haberim var abi konuşmalarınızı duydum telefonu dinliyorum dedi.

Çocuk içini bir açtı aman Allahım aynı anda kadın kocasını 3 erkekle birden aldatıyor. Yıl başında dostuna kazak almış fırsat bulamamış vermeye 14 Şubatta kocasına hediye diye vermiş. 

Abi diyor dün gece uykusunda kazak ile bogacaktim. Çocuk peygamber sabrı gösterdi yakaladı kanıtladı sap gibi gönderdi.

......

Adam gorbette ekmek derdinde kadın adamın yatağında başkasından çocuk peydahliyor....

Bunun gibi 10 larca örnek var etrafımda. 

Sokaklar ruh hastası adamlarla dolu olduğu kadar namus yoksulları ilede dolu. Böyle durumlarda Allah insanın aklını korusun fırsat vermesin diyorum. Vurup tekmeyi atacaksın bir alçak için hayat karartmaya deymiyor. 

Size tavsiyem birazda adamlara empati yapın fazlada büyük konuşmayın. Günün ne getireceği belli olmaz .

60 yaşına gelip 3 çocuğunun senden olmadigini öğrenmek var hayatta....

• Beğen 9
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

İlave:

Aynı hassasiyeti bebeğini doğurup çöp bidonuna atanlara, dostuyla ilişkisini gören oğlunu öldürüp tandırda yakanlara da parçalayıp çöpe atanlarada , dostuyla birlikte kocasını kuyuya atanlara da gösterin.  Canilik her türlü caniliktir. Bedenen zayıf olan her zaman mağdur olacak diye birşey yok. Zaten TÜİK verilerinde bu tarz olaylara kurban gidenlerin çoğunun kocalar olduğu söyleniyor.

Aha bir olay daha geldi aklıma 

İzinde olan arkadaşın başına geldi bu komşum çocukluk arkadaşım 

Çekiyor kocasının beylik silahını kaynanaya. Dönüyor kocaya

- hadi lan gözün kesiyor ise boşa beni. 3 çocuğa nafaka alır kendimede alirim gözünün önünde de başkası ile.....

Çok geçmedi zaten öğrendik son eylemi yapıyormus.

Bu adam bunu görse kistirsa cinnet geçirse akşam haberlerinde hep beraber acitrasyon modunda sunarlar bize...

Allah iyiler ile karşılaştırsın. Aklımızı başımızda tutsun.  Ez cümle cokkkk büyük konusmayalim

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tam yozlaşmanın etkilerinden biride budur işte....  gerçi bu dünya çapındada böyle, sağlam bir tufan yolda demektir, insan yada doğa eliyle ama kaçısı yok...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

İsrail’de siyasal islamcılığı ile mi katlediyor koca bir ulusu? Çocuk hayvan kadın demeden 

iki tür insan vardır, diger tüm siniflandirmalar bostur benim icin. iyi insanlar ve digerleri. kötüler ise daha cesaretli sadece. fark bu. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Murat Öngür yazdı:

bu ülkede artık 3 şeyin değeri sıfır

1 çocuklarımız

2 kadınlarımız

3 hayvanlar.

Doğan Arşiray yazdı:

4 Bilgi Görgü Deneyim

5 Nezaket

6 Etik

Yeri ya da konusu değil ama

7 Para birimi

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Servet Aydın yazdı:

Servet Abi Kitabın Ortasından Konuştun Resmen.

İçimden geçenleri yazdığın için çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Siyasal islam kendileri bolluk içerisinde şan şöhret içerisinde yaşarken halkı et alamayan eflasyon karşısında ezilen akaryakıtı 10 alıp 40 satan d.gaz çıkardık diyip d.gazı metre küpünü 5 e alıp kendi halkına 100 e satmaktır devlete ait tüm kurumları yok pahasına satıp 15 tl lik şeker alan halkın 150 tl ye almasını sağlamak demektir. Kemalist kelimesi nedir ? ATATÜRK İle iligi en ufak bir eleştiri yapacak konumda değilsin.  Duydunuz mu bir ATATURKÇÜ şunu bunu taciz etmiş diye ? çok eleştirdiğiniz israil ile hangi partiden hangi kişilerin iş ortaklığı var ? siyasal islam tamda sizin gibilerin işi işte. Doğu türkistan da sırf adı muhammed diye asılan insanlardan bahsetsenize ? sırf namaz kılıyor diye asılan insanlardan bahsetsenize. Birazda , yok oluyormuş ulus doğu türkistan yok oldu bile ama sırf oradakiler TÜRK diye kimse bahsetmiyor. Ülkede starbusck burger basan cahil cücük beyinliler dolu , kabe etrafında 10 tane var starbucks orada yapsan ya bu hareketleri , 

Siyasal islam bu işte ülke elden giderken karadeniz kaz dağları karış karış araplara satılırken ilgiliyi böyle yerlere çekip cambaza bak oynatmak demek sizde izlemeye devam edin.  S.islam demek PARA için herşeyi yapar demek.  :bravo:

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

begenenlere de yazıyorum ! çocuk kadın cinayetleri ARAŞTIRILSIN önergeleri neden red ediliyor ???? kime zarar gelmesinden korkuluyor ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Atatürk’ü de eleştiririm siyasal Atatürk’cüyü de siyasal kafiri de siyasal süslümanı da. Karşıma çıkanın da anlını karışlarım. O müslüman geçinenlerin dini başka. İslam olmadığı net. Dini, tarihe geçenleri ardına alanları alayını da ezerim. 

Semavi dinler mükemmeldir. Haktan adaletten canlıya saygıdan bahseder. Yıldızlar dökülürken dahi elindeki ağacı dik der. Muazzam olan dinimi üç beş kansız kendine çılar malzemesi yaptı diye siyasal islam denen bomboş saçma bir lafın içine sıkıştırmam

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

“Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın.” Albert Camus

bir kaç gündür bu cümle kafamın içinde dolaşıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Atatürk’ü de eleştiririm siyasal Atatürk’cüyü de siyasal kafiri de siyasal süslümanı da. Karşıma çıkanın da anlını karışlarım. O müslüman geçinenlerin dini başka. İslam olmadığı net. Dini, tarihe geçenleri ardına alanları alayını da ezerim. 

Semavi dinler mükemmeldir. Haktan adaletten canlıya saygıdan bahseder. Yıldızlar dökülürken dahi elindeki ağacı dik der. Muazzam olan dinimi üç beş kansız kendine çılar malzemesi yaptı diye dinimi siyasal islam denen bomboş saçma bir lafın içine sıkıştırmam

sen geç onu ATATÜRK ü eleştiricek konumdada bilgide da değilsin olamazsında siyaset ve tarih olarak alnını falanda karışlayamazsın sizin bildiğiniz tarihi lisede unuttuk biz. ingilizlere ülkeyi peşgeh çekip ingiliz zırlısı ile kaçan sözde halife padişahlar kaçarken Atatürk ve arkadaşları delik bot yırtık palto ile koca tepede düşman kovalıyordu

• 31 Mart Vakası (13 Nisan 1909) ...
  • Arnavutluk İsyanı (15 Ocak 1911) ...
  • Trablusgarp Savaşı (29 Eylül 1911) ...
  • İkinci Balkan Savaşı (1912- 1913) ...
  • Çanakkale Savaşı (18 Mart 1915) ...
  • Doğu (Kafkas) Cephesi (1916-1917). ...
  • Suriye-Filistin Cephesi (1917-1918). ...
  • Kurtuluş Savaşı (1919 - 1923).
  • 1000 nin üzerinde kitap okuyan devrim ler yapan geometri kitabı yazan Atatürk ü ELEŞTİREMEZSIN. 
  • Atatürk ün girdiği savaşlar 10000/ ini yapamaz şuan yaşayan hiç kimse. Onun için Eleştiremezsin.
  • Din din diye ülkenin içine ettiler hala din Ne dini ? ülke gidiyor ülkeye her yerden arap doldu güvenlik sıfıra indi . Yeni plan filistin filistin diyip oradakileride buraya doldurmak

herşeyi de dine bağlayamazsın kadın katledilen yerlerde cami de vardı imamda vardı ne oldu ? Dinden önce insan olunması lazım. İşinize hala gelmiyor Türkistandan bahsetmek neden çünkü onlar arap değil de ondan işte siyasal islamcılık . .

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Senin yaşın kadar bilgim var genç

Boşverin  genci yaşlıyı sorularıma cvp verin

neden mecliste kadın ve çocuk cinayetleri red edildi ? 

neden Türkistan işinize gelmiyor ? filistinden farkı yok.

Filistinde hala camiilerde namaz kılınabilirken D. Türkistanda sırf namaz kıldı diye asılan insanları neden kimse konuşmuyor sırf arap olmadıkları içinmi ?

önce TÜRK ırkı gelir benim için. 

Tarih olarak  bilginiz olsa siyasal islamcılığın ne olduğunu ne kadar kötü olduğunu amaçlarının sadece kendilerini yüceltmek zenginleştirmek olduğunu bilirdin.

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Mahmut Yıldız yazdı:

Fİlmi de var, Idiocracy

yıllar önce birisi ile çocuk sayısı hakkında tartışırken en az 2 tane çcouk yap ki 1 tanesi ölürse diğeri ile avunursun demişti

alt komşunda 4 tane velet var anne öğretmen baba mühendis 

Geçinemiyoruz diye ağlıyorlarmış :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Murat Öngür yazdı:

Duydunuz mu bir ATATURKÇÜ

En son Anıtkabir'de resim cekinip kendi kızının ırzına geçti birisi. 

Din farklıdır , Atatürk farklıdır. Ahlak, edep onur bunlar ile olmuyor.

Kişi vatansever ise gerisi teferruattir.

Yıllarca bu ülkeyi birileri soyarken insanlara zulmederken Atatürkçülüğün medeniyetin ardına saklandıklar. Şimdi başka birileri aynı eyleme dini alet ediyor.hepsi bu.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hamit inan yazdı:

Yıllarca bu ülkeyi birileri soyarken insanlara zulmederken Atatürkçülüğün medeniyetin ardına saklandıklar. Şimdi başka birileri aynı eyleme dini alet ediyor.hepsi bu.

Bütün sorun bu ve aynı kişiler hep diğerinin daha fazla çaldığını, haksızlık yaptığını iddia edip kendini aklamaya çalışıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...