İçeriğe Yönlendir

İstanbul içi Standart Plaka İşlemleri

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba istanbul içi özellikle avrupa yakası,  standart plaka basıp kargo ile motor ile gönderecek bir yer arıyorum , araçta mühürlü App var ceza yerim diye standart plakaya geçmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

şoförler odasına gitmeniz lazım

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Öngür yazdı:

Merhaba istanbul içi özellikle avrupa yakası,  standart plaka basıp kargo ile motor ile gönderecek bir yer arıyorum , araçta mühürlü App var ceza yerim diye standart plakaya geçmek istiyorum.

Benim de birkaç kez app, sonrasında ceza korkusuyla standart plaka yaptırdığım yerin telefon numarasını özelden göndereyim size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Emniyet'ten yazı alınıp şoförler odasının yetkilendirdiği gitmeniz gerekiyor. Eski plakalar imha edilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Sani Gerşon yazdı:

Emniyet'ten yazı alınıp şoförler odasının yetkilendirdiği gitmeniz gerekiyor. Eski plakalar imha edilmeli.

Aynısını yapan yerlerde var hafta içi zor gitmek sıkıntılı iş. diğer palakaları tek tek yan keski ile kesip çöpe atacağız

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Aracınızdaki plakaları söküp, plakalarla beraber notere gideceksiniz. Noter eski plakaları alıp size plakanın yazılı olduğu bir evrak verecek (ücreti mukabilinde). O evrakla şoförler odasının plaka basım merkezine gidip evrağı ve ayrıca bir miktar ücreti verip plakalarınızı alacaksınız. 

Değişmediyse 2 yıl önce sistem bu şekildeydi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Öngür yazdı:

Aynısını yapan yerlerde var hafta içi zor gitmek sıkıntılı iş. diğer palakaları tek tek yan keski ile kesip çöpe atacağız

Aynısını yapan yerde alacağınız plaka yine orjinal olmayacak ki? Polis çevirirse yine ceza yazabilecek? Mantığı yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bugün fark ettim ki araç plakalarında barkod var. Antalya'ya özgümü derken 01 plakalı araçta da barkod vardı. Demek sahte plakayı bu şekilde kolayca anlıyorlar. Ben geçen sene plaka aldığımda barkod yoktu. Yeni bir şey mi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bugün fark ettim ki araç plakalarında barkod var. Antalya'ya özgümü derken 01 plakalı araçta da barkod vardı. Demek sahte plakayı bu şekilde kolayca anlıyorlar. Ben geçen sene plaka aldığımda barkod yoktu. Yeni bir şey mi?

Bu sene başında çıktı, yeni tescil edilen araçlar ile plaka değişen araçlar da artık barkodlu plakalı olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Sani Gerşon yazdı:

Aynısını yapan yerde alacağınız plaka yine orjinal olmayacak ki? Polis çevirirse yine ceza yazabilecek? Mantığı yok maalesef.

bire bir aynısı app olmadıkça sıkıntı olmaz hologramlı cemiyet mühürlü polisler app ye takıntılı ( oda niye ise daha net görünüyor daha şık daha okunaklı )  ben aynı şekilde eski aracımda 6 yıl kullandım kaç kere çevirildim muayeneye girdim sıfır sıkıntı mühür var ise plaka app değil ise sıkıntı olmuyor

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

1 senedir app plaka takılı sorun yaşamadım. Belki 2 harf 3 rakam oluşundan dolayı aralarda boşluk olmasından dolayıdır. (09 xx yyy) Bagajda da normal plakalar duruyor. Aracı aldığınız kişiden isteseniz belki saklamistir. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Süleyman Can yazdı:

1 senedir app plaka takılı sorun yaşamadım. Belki 2 harf 3 rakam oluşundan dolayı aralarda boşluk olmasından dolayıdır. (09 xx yyy) Bagajda da normal plakalar duruyor. Aracı aldığınız kişiden isteseniz belki saklamistir. 

benim 3 harf 3 rakam :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Evren Barış Özbek yazdı:

Aracınızdaki plakaları söküp, plakalarla beraber notere gideceksiniz. Noter eski plakaları alıp size plakanın yazılı olduğu bir evrak verecek (ücreti mukabilinde). O evrakla şoförler odasının plaka basım merkezine gidip evrağı ve ayrıca bir miktar ücreti verip plakalarınızı alacaksınız. 

Değişmediyse 2 yıl önce sistem bu şekildeydi. 

Doğru benim sorento da aynı işlem oldu. Ama benimkisi plaka değişimi idi.  Ancak işlemler aynı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

yeni plakalarda ki karekod ne işe yarıyor peki ne gibi bilgilere bakabiliyorlar ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Olcay Çiçek yazdı:

yeni plakalarda ki karekod ne işe yarıyor peki ne gibi bilgilere bakabiliyorlar ?

bildiğim kadarı ile okutunca ruhsat bilgilerine kadar ulaşıyorlar 

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek
Murat Öngür yazdı:

bildiğim kadarı ile okutunca ruhsat bilgilerine kadar ulaşıyorlar 

şimdi ben gidim herhangi bi karekodu okutarak araç bilgilerini görebiliyormuyum yoksa sadece kolluk kuvvetleri mi görebiliyor ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...