İçeriğe Yönlendir

Station Wagon Siyah Mondeom

Ali Gök

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Ali Gök yazdı:

Hocam 2011 in sonlarında pw olarak çıkan mondeo varmıdır ? Bazı ilanlarda denk gelmiştik emin olamadık 

zamanında araştırırken tam yıl olarak değil de 140 lıklar tam otomatik, 163 olanlar povershift diye hatırımda kalmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sezgin Yılmaz yazdı:

araç ömrü nedir diye baktım 10 sene

Bu süre bu arada bakanlığın belirlediği süredir. Markanın belirlediği süreye bakmak lazım aslında.

Yorum bağlantısı
Murat Ciftci

arastirdigimda yagi tam bosaltamadiklari içinde değiştirmek istemiyorlar diye anladım 8lt yag aliyormus 4 lt si bosaliyor kalani vakumla çekip tekrar yeni yagi basmak gerekiyor dediler ariza yapma ihtimali de fazla diye korkuttular bende halen değiştirmedim .500k gider diye moralde veriyorlar 

Yorum bağlantısı
Murat Ciftci

Metin bey sanziman yağini değitirdiginiz mondeo nuzun sanziman aisin awf21.(TF 80sc deniliyor) midir?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim 2008 s max 2.0 tdci otomatikte de aisin aw21 vardı, castrol transmax z koymuştum. 

99fae712f868bf1eb77b9d67c6ade261.jpg.3df8825a1a7cfc1fe47af63cb93e18b2.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim arabada ekranda hararet göstergesi yok. menüden açınca soğutma suyu sıcaklığı diye gösteriyor ama her defasında menüden seçmek lazım her defasında onlamı uğaraşacaz ?

menüde bir ayar varmı ekrana  hararet göstergesini sabitlyecek ?  

önümde hazır durmalı her daim nolur nolmaz varmı bir yöntem ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.0 tdci ya hararet sorulmaz

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

2.0 tdci ya hararet sorulmaz

batıl inanç o yahu :D  

makyajsız olanlarda kadranda sabit var makyajlılarda yok çaldılar mı ne ali koçu arayıp sorayım sabah

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Ali Gök yazdı:

benim arabada ekranda hararet göstergesi yok. menüden açınca soğutma suyu sıcaklığı diye gösteriyor ama her defasında menüden seçmek lazım her defasında onlamı uğaraşacaz ?

Güncelleme ile geliyor, geçen sene Antalya rampalarında güncelleme olmasaydı motora hararet yaptırtmıştım , Termostat arizalanmis hararetl 120-125 lere kadar yükseldiğini gördüm ,kesinlikle  gerekli bir güncelleme 

IMG_5709.jpeg

Sani Gerşon yazdı:

Bu süre bu arada bakanlığın belirlediği süredir. Markanın belirlediği süreye bakmak lazım aslında.

10 sene kitapçıkta yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam isem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sezgin Yılmaz yazdı:

Güncelleme ile geliyor, geçen sene Antalya rampalarında güncelleme olmasaydı motora hararet yaptırtmıştım , Termostat arizalanmis hararetl 120-125 lere kadar yükseldiğini gördüm ,kesinlikle  gerekli bir güncelleme 

IMG_5709.jpeg

10 sene kitapçıkta yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam isem

bu güncellemeyi kim nasıl yapıyor ? 

mondeonun kitapçığı önümde 10 yıl kullanım ömrü var yazıyor . ortada iyi bir iddaa varsa resim çeker paylaşırım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Murat Ciftci yazdı:

arastirdigimda yagi tam bosaltamadiklari içinde değiştirmek istemiyorlar diye anladım 8lt yag aliyormus 4 lt si bosaliyor kalani vakumla çekip tekrar yeni yagi basmak gerekiyor dediler ariza yapma ihtimali de fazla diye korkuttular bende halen değiştirmedim .500k gider diye moralde veriyorlar 

Rusların yaptığı yöntem ile tek seferde 9 lt degistirilebiliyor isterseniz link atarım , bizim ustalar kendini geliştirmiyor hiç hep bir kurnazlık peşindeler , Triger bakımı yaptırıyon full set alıp vermişsin adam devir daimi değişmemiş neymiş ? Gerek yokmuş  sızdırma yapmandan değişmeye gerek yokmuş . Şanzıman yağı değişelim diyorsun gerek yok diyor 

bu ustalar bizi mecburi usta yapıyor 

Ali Gök yazdı:

bu güncellemeyi kim nasıl yapıyor ? 

mondeonun kitapçığı önümde 10 yıl kullanım ömrü var yazıyor . ortada iyi bir iddaa varsa resim çeker paylaşırım :D 

Abi Ankara ve Antalya’da yönlendirebileceğim arkadaşlar var dilersem numaralarını ileteyim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sezgin Yılmaz yazdı:

Rusların yaptığı yöntem ile tek seferde 9 lt degistirilebiliyor isterseniz link atarım , bizim ustalar kendini geliştirmiyor hiç hep bir kurnazlık peşindeler , Triger bakımı yaptırıyon full set alıp vermişsin adam devir daimi değişmemiş neymiş ? Gerek yokmuş  sızdırma yapmandan değişmeye gerek yokmuş . Şanzıman yağı değişelim diyorsun gerek yok diyor 

Abi Ankara ve Antalya’da yönlendirebileceğim arkadaşlar var dilersem numaralarını ileteyim

oralara yolum düşerse başını ağrıtayım o zaman :flowers:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hayırlı olsun. 

Almera satıldı sanırım. Takip edemedim. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun. 

Almera satıldı sanırım. Takip edemedim. 

Teşekkürler ali abi

almerada navarada satıldı .  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Sezgin Yılmaz yazdı:

Kesinlikle haklı bir yorum , 

şanzıman yağı ömürlük yazıyor , araç ömrü nedir diye baktım 10 sene 😀 evde değiştik  kendimiz tamirciler değişmek istemiyor (agzimizin tadi kaçmasın Ali rıza bey modunda hepsi ) 😀

Onlar Çağlar abinin dediği gibi "çalışıyorsa elleme" taktiğini uyguluyorlar. Çalışmıyorsa da zaten seve seve yine onlara gidecez sonuçta :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sw candır :nazar:

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Yeni aracınız hayırlı olsun.

Sezgin Yılmaz yazdı:

Mümkünse link alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ali Gök yazdı:

Direkt gösteren bir ayar yok ama Ruslar ekranın yazılmını kırmışlardı. Ekrandan film bile syrediyorlardı. Dolayısı ile bu ekrana hararet göstergesi bir şekilde geliyor. 

Bu arada güle güle kullan gerçek bir araba almışsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bugün sanayideydik. başımız sıkışınca Ahmet abiyi aradım @Ahmet Kiriş buralarda ustamız yok ne edecez dedim ustasına yönlendirdi beni git oraya karışma halleder dedi. 

götürdüm bende sabah sağolsun usta ahmet abiden korkusundan bizi iyi ağırladı gün içindede gelip kontrol etti  işimiz kolay çözüldü :D  

bugün yağ ve filtreler değişti ( motul kullanıldı  usta tercihi)

Turbonun borusu öndeki uzun olan boru bantlamışlardı belliki yırtıktı yetkili servisten orjinalini getirttik değiştik ( 6800 tl)

krank sensörü arızası vermiş araba arka planda oda yetkili servisten orjinali geldi (2200)  araba stop etmişti seyir halinde ona sebep değiştik  arıza koduda ondan olunca 

triger kapağı söküldü eski sahibi 241 binde değiştiğini söyleyip harcama dekontu göstermişti ama inanmadık tabi kontrol edildi su pompası triger yeni olduğu görüldü o sebeple triger km si gelinceye kadar kafadan çıktı emin olundu.

4 disk balata ve alt takım zaten yeni herhangi bir problem yok

akünün zayıf olduğu ölçtürüp duruma göre değişmem tavsiye edildi. ( yarın yenisini alırım )

günü güzel kapattık sanayide özetle 

ordan çıkıncada yetkili servisi uğradım geçmiş bakımlarının belgelerini kağıda basıp verdiler.  0 dan 185 bin km ye kadar 2023 e kadar araba ful yetkili servise girmiş. lastikleri bile birkaç sefer yetkili serviste değişmiş . sonrası özel servis hepsini bakım evraklarının bir dosyaya koydum bundan sonrada yaptıklarımı dosyalamaya devam ederim. bakımları ile ilgili boşluk yok hepsinde faturam çantamda .

şimdi sırada yarın akü , sonra lastik alınacak bide farları elden geçirtecem hem aydınlatma vasat ötesi hemde arıza uyarısı veriyor farlarla ilgili . onun içinde mersindeki farcıya gidecem sanırım

809548052_WhatsAppImage2024-10-09at15_27_04.jpeg.1d75df944929e125cfee559827a74eba.jpeg2036382003_WhatsAppImage2024-10-09at19_10_45.jpeg.6fb04664d5c0c5f7c265a8ca511beb23.jpeg1180182573_WhatsAppImage2024-10-09at16_05.42(1).jpeg.7c1dcb114ed230c151ddd66b86bdf571.jpeg

WhatsApp Image 2024-10-09 at 16.05.42.jpeg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:nazar:

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ohh mis :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

yetkili kayıtlarını inceledim aracın klima kompresörü , alternatör, marş dinamosu vs 150 binden sonra değişmiş hep,

fren hidroliği direksiyon hidroliği düzenli değişmiş

triger seti 90 bin beklenmemiş 60 70 binlerde set olarak değişmiş

ben 3. sahibiyim ilk sahibi yetkili serviste güzel fatura ödemiş. ikinci sahibindede zaten çok durmadı 1 sene flan ben aldım. arada ilk sahibindeyken sahibi bi ara şirketindeymiş araba sonra kendi üstüne geçirmiş vs . çok el değişme yok içime sindi bu araba 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

arabada pıoner teyp var orjinal fabrikanın taktığı.

bu teyp yolda seyir halinde müzik çalarken ekranı tamamen kapatırmı ?  göz almasın diye geceleri genelde karanlık iç mekan seviyorum ama kapatamadım ekranını müzik çalarken. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

pıoner teyp var orjinal fabrikanın taktığı.

pioneer avic, ancak model nosunu bilmiyorum, üstünde mode diye bir tuş var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Sami Demirpaz
  • Yeni Oluştur...