İçeriğe Yönlendir

Rızam ve Bilgim Dışında Papara dan Adıma Açılan Hesap

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil

Bu gün öğrendiğim kadarıyla benim rızam ve bilgim dışında kimlik bilgilerim kullanılarak PAPARA'dan adıma hesap açılmış. Ben PAPARA nın ne olduğunu bilmediğim gibi, herhangi bir hesap da açmadım. En ufak bir ilgim de olmadı. Kimler neden yapmış olabilir. Bilgilerim kullanılarak nasıl bir dolandırıcılık yapılabilir. Almam gereken önlemler nelerdir. Arkadaşlar başına gelen varmı. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ayhan Asil yazdı:

Bu gün öğrendiğim kadarıyla benim rızam ve bilgim dışında kimlik bilgilerim kullanılarak PAPARA'dan adıma hesap açılmış. Ben PAPARA nın ne olduğunu bilmediğim gibi, herhangi bir hesap da açmadım. En ufak bir ilgim de olmadı. Kimler neden yapmış olabilir. Bilgilerim kullanılarak nasıl bir dolandırıcılık yapılabilir. Almam gereken önlemler nelerdir. Arkadaşlar başına gelen varmı. 

İbanı dolandırıcılık işlerinde kullanıyorlar. O yüzden hemen suç duyrusunda bulunup hesabı kapatmak lazım bence. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Artık hiç bir şeye şaşırası gelmiyor insanın; geçmiş olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlginç, ancak kimlik bilgilerinin çalındığı söylendiğine göre mümkündür. Nereden öğrendiniz? İptal etme durumunu araştırdınız mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ersen Tapan yazdı:

İbanı dolandırıcılık işlerinde kullanıyorlar. O yüzden hemen suç duyrusunda bulunup hesabı kapatmak lazım bence. 

Nerden kapatacağımı da bilmiyorum abi.

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

İlginç, ancak kimlik bilgilerinin çalındığı söylendiğine göre mümkündür. Nereden öğrendiniz? İptal etme durumunu araştırdınız mı?

Araştırıyorum ama halen bir sonuç alamadım.

İsa Acar yazdı:

Artık hiç bir şeye şaşırası gelmiyor insanın; geçmiş olsun. 

Çok çok teşekkür ederim. Evet gerçekten de öyle dolandırıcılıkta son noktadayız zirvedeyiz. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Paparada adınıza hesap açıldığını nasıl öğrendiniz nasıl haberiniz oldu?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Alptuğ Özcan yazdı:

Paparada adınıza hesap açıldığını nasıl öğrendiniz nasıl haberiniz oldu?

Alptuğ; bu gün eşim aradı. Onun kurumundan arkadaşlarının başına gelmiş ve ona 0850 340 03 40 numarayı arayıp, adınıza hesap açılıp açılmadığını öğrenin demişler, ben de aradım öğrendim açıldığını. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ayhan Asil yazdı:

Nerden kapatacağımı da bilmiyorum abi.

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bence öncelikle suç duyurusunda bulunulmalı . Sonra diğer adımlara bakılır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ersen Tapan yazdı:

Bence öncelikle suç duyurusunda bulunulmalı . Sonra diğer adımlara bakılır. 

Hemen şimdi C. Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

@Ayhan Asil Bey,

E-devlet'ten "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" adimini kontrol edebilir misiniz? Burada da gozukuyor olabilir, ben baktigimda adima acilmis ve hatta kapali olan hesaplarimi gorebiliyorum.

• Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Gökhan Tuna yazdı:

@Ayhan Asil Bey,

E-devlet'ten "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" adimini kontrol edebilir misiniz? Burada da gozukuyor olabilir, ben baktigimda adima acilmis ve hatta kapali olan hesaplarimi gorebiliyorum.

hemen bakıyorum. 

Ayhan Asil yazdı:

hemen bakıyorum. 

Abi orda PAPARA hesabı görünmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun Ayhan abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

son zamanlarda kimliğinizi güvensiz yerlerle paylaştıysanız oradan alıp kopyalamış olabilirler. benzerini hatta çok daha karışık olanını yaşadım

giriş: savcılığa suç duyurusu

gelişme: karakola gidip türlü pozisyonlarda imza örnekleri vermek, dolandırıcılardan çok daha fazla yorulmak

sonuç: takipsizlik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)
Ayhan Asil yazdı:

Alptuğ; bu gün eşim aradı. Onun kurumundan arkadaşlarının başına gelmiş ve ona 0850 340 03 40 numarayı arayıp, adınıza hesap açılıp açılmadığını öğrenin demişler, ben de aradım öğrendim açıldığını. 

numara şüpheli gibi

hesap açılıp açılmadığına emin olun bence.

0850 340 03 40 - Şikayetvar (sikayetvar.com)

revize : numara papara'ya aitmiş...

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
bilgi düzeltme
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ayhan Asil yazdı:

hemen bakıyorum. 

Ben papara kullandığım halde benimki de görünmüyor, papara müşteri hizmetlerini ara bence gerçekten kaydın var mı diye, geçmiş olsun

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ayhan Asil yazdı:

hemen bakıyorum. 

Tuh, bu kotu oldu, e-devlet ile entegrasyon vs eksik anlasilan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bizim okul kantinlerinde öğrencilere bu kartdan dağıtıldı. bizde kayıt yapıp kullanmaya başladık oğlum para taşımıyor yanında karta ben istediğim zaman yükleme yapıyorum

bir yerde acil para ihtiyacı olsa ona direk göndere biliyorum. kredi özelliği yok sadece temassız banka kartı şeklinde

çocuklar ile bir görüşün önce @Ayhan Asil bey 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ayhan Asil yazdı:

Tamamen tesadüfen oldu yani

Gökhan Tuna yazdı:

@Ayhan Asil Bey,

Gökhan Tuna yazdı:

Ben de kontrol ettim e-devletten hepsi bilgim olan bankalar ama entegrasyon olmaması kötü tabi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Asil yazdı:

bence o numaranın aranması için trol atılmış sosyal medyaya, yani asıl hedef 0850 l, o numaranın aranması. bence bunun üstünde durulmalı, mesela bir yere üye oldun ve bir sonraki cep telefon faturasındaki meblağ kontrol edilmeli, mesela tel numaran bir listeye girdi bir ay sonra trol aramlaarı başlayabilir. bu konuda ki en son sorun papara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Coşku Mert yazdı:

son zamanlarda kimliğinizi güvensiz yerlerle paylaştıysanız 

:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

:) 

fiziki olarak diyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bizim okul kantinlerinde öğrencilere bu kartdan dağıtıldı. bizde kayıt yapıp kullanmaya başladık oğlum para taşımıyor yanında karta ben istediğim zaman yükleme yapıyorum

bir yerde acil para ihtiyacı olsa ona direk göndere biliyorum. kredi özelliği yok sadece temassız banka kartı şeklinde

çocuklar ile bir görüşün önce @Ayhan Asil bey 

bize de telkin edildi papara, dedim anlatayım mı, anlatmasam mı.. dedim çocuk aç kalabilir biz istemiyoruz, ne unutkan olduk , standart banka atm kartı varken macera aranmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Gökhan Tuna yazdı:

Kredi kartına sahip olduğum bankalar görünmüyor bende. Oradaki hesaplarım kapalı çünkü, yani vadesiz/vadeli hesabım yok. Sadece kredi kartım var. Papara’da da durum böyle olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...