İçeriğe Yönlendir

Noterde Güvenli Satış

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

araç takası bitti mi yani?

Parası olan alacak kardeşim.. Bundan sonra böyle.. 

Yorum bağlantısı
Mertol Kip

Arabayı bayiye verip yenileyen ne yapacak? 

Saçmalamışlar bence. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ciddi sorun; takas yapamayacak mıyız?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ciddi sorun; takas yapamayacak mıyız?

hayır

dahası var:

alıcı ve satıcı mobil bank kullanabiliyor olmalı ve kendi isimlerine ait olmalı,

telefon nosunda fatura sahipliği bende hala soru işareti

alıcı parayo bloke etti sonra ruhsatı işleme verdiler noter de borç var veya ruhsatla egm kayıdı / koltuk sayısı bilmem ne uyumsuz vs. dedi, bloke para ne olacak

noteri vuran satıcı veya satıcıya saldıran aile fertleri haberleri yakında duyarız.

vesile ile takas yok...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mertol Kip yazdı:

Arabayı bayiye verip yenileyen ne yapacak? 

Saçmalamışlar bence. 

satıcı kod oluşturur, alıcı bayi parayı blokeye yatırır, sonra alıcı gider bayideki muhasebeye bankadaki parayı geri verir, sonra bayi kod oluşturur, alıcıı kodu alır .....:crazy:  sonuç : alışverişten vaz geçen alıcı ekonominini soğumasına katkı sağlar ve asıl amaca ulaşılmış olur sistem. kasa her zaman kazanır. bakış açısı önemli

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Çağlar Bayur yazdı:

satıcı kod oluşturur, alıcı bayi parayı blokeye yatırır, sonra alıcı gider bayideki muhasebeye bankadaki parayı geri verir, sonra bayi kod oluşturur, alıcıı kodu alır .....:crazy:  sonuç : alışverişten vaz geçen alıcı ekonominini soğumasına katkı sağlar ve asıl amaca ulaşılmış olur sistem. kasa her zaman kazanır. bakış açısı önemli

Anlamak için 3 kez okudum, anlar gibi oldum ama emin de değilim. :biggrin:

Hayatı bu kadar zorlaştırmaya gerek var mı ya

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Bende doğru dürüst kompresyon yok. Hacimden dolayı heralde. Ayağını gazdan çek öyle süzülüyor, yokuş aşağı ise hızlanıyor. Tabi uzun oranlı şanzımanın da etkisi var.

Dci de de yoktu gerçi. Renonun geneli böyle sanırım. 1.6 atmosferik de hızlanır giderdi yokuş aşağı gazsız.

Ohooo ders verilir :) 

yokuş inerken vites düş ve hafif frene dokun bırak, maks kompresyon yapar, yada az fren yap bırak daha yumuşak kompresyonla yavaşlatmaya çalışır,  2 yöntem sonrası demekki sakin ineyim diyorsun der manuel gibi kompresyon yapıp son deme kadar bekleyip frene dokunmazsan artık maks devre geldim diyip öyle vites büyütür, yok sadece gazı bırakırsan, vites düşmeden yada frene dokunmadan uzaaaar gider, 4 silindir kompresyon ayarlı yelken modu... öyle 2 silindir falan kapatıp boşada atmaz, bunlar ilkel motorlarda olur :tongue:

sollarkende gazdan ayağını çekip yada sabit gazda yüklenmeden vites düşersen 1 vites düşer sola çıkıp gaza basıp sollarsın, yok gaza basıp sonra vites düşersen gerekirse 2 vites birden düşer, sen elle vites büyütmezsen red line yapıp öyle vites büyütür, madem gaza basarak yaptın al sana turbo der abartır :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Arslan yazdı:

Anlamak için 3 kez okudum, anlar gibi oldum ama emin de değilim. :biggrin:

Hayatı bu kadar zorlaştırmaya gerek var mı ya

bakış açısına bağlı :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ohooo ders verilir :) 

yokuş inerken vites düş ve hafif frene dokun bırak, maks kompresyon yapar, yada az fren yap bırak daha yumuşak kompresyonla yavaşlatmaya çalışır,  2 yöntem sonrası demekki sakin ineyim diyorsun der manuel gibi kompresyon yapıp son deme kadar bekleyip frene dokunmazsan artık maks devre geldim diyip öyle vites büyütür, yok sadece gazı bırakırsan, vites düşmeden yada frene dokunmadan uzaaaar gider, 4 silindir kompresyon ayarlı yelken modu... öyle 2 silindir falan kapatıp boşada atmaz, bunlar ilkel motorlarda olur :tongue:

sollarkende gazdan ayağını çekip yada sabit gazda yüklenmeden vites düşersen 1 vites düşer sola çıkıp gaza basıp sollarsın, yok gaza basıp sonra vites düşersen gerekirse 2 vites birden düşer, sen elle vites büyütmezsen red line yapıp öyle vites büyütür, madem gaza basarak yaptın al sana turbo der abartır :)

Atladığın bir kısım var abi.

Manuel benim araba.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Atladığın bir kısım var abi.

Manuel benim araba.

:D hakaten yav, unutmuşum, bu durumda vites düş gaza basma demem lazım....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İş bankası ve garanti bankasının mobil bankacılığında güvenli satış bölümü var ama Ak bankın mobil uygulamasında böyle bir bölüm bulamadım. Site üzerinden yapılabiliyor ama.

Kaparo gönderilmişse durum nasıl olucak? Satıcı orda kaparo düşülmüş fiyatımı yazacak :) 

Çek veya senetle satış yapanlar vardı onlar ne yapacak?

Borcuna karşılık araç alanlar nasıl satış yapacak?

Banka hesabı kullanmayanlar araba alıp satamayacakmı?
Buna benzer çok çelişkili durumlar var. Tamda benim araba satıp alma denk geldi, kazasız belasız bir atlatsam bu işleri.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka kapıyı açık bırakmışlar, senetle sattık diyecek satıcı, bitti

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Az önce youtubede birkaç video izledim şöyle bir saçmalık var şuanda sistemde. 2 milyonluk aracı 100 tl'de sattım diyebilir satıcı. Yaşlı veya okuma yazması olmayanları dolandırmaya açık kapı bırakmışlar galiba :) 

Bakalım ilerleyen zamanlarda neler duyacağız bu sistemden kaynaklı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satıcı kodu açarken rakam giriyor olmalı ? o kısımda gariplik var

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Para miktarı yükseldikçe döviz üzerinden mi alım satım yapılsa en azından çanta taşımaya gerek kalmaz.

Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Çağlar Bayur yazdı:

Ben de seni !

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Alıcı ve satıcı birlikte alıcının banka şubesine başvurup form dolduruyor.

Bunu yapınca banka bir referans numarası veriyor.

O referans numarası ile alıcı bankanın mobil uygulamasına girip referans numarasını yazınca ödeme ekranı açılıyor. 

Sonrasında noter işlemi yapınca para otomatik aktarılıyor.

Püf noktası banka şubesine alıcı ve satıcının beraber başvurup, şubeden referans numarasının alınması. Çoğu şube bunu bilmiyor.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

veya öküz ile takas edip senet aldık dion, noterde onaylıyor, belge ye de gerek yok beyan esas. arka kapılar bitmez.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Rıdvan Ergün yazdı:

banka şubesine başvurup

Banka şubesine gitmek şart mı?

Telefondan yapılamıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Alptuğ Özcan yazdı:

Banka şubesine gitmek şart mı?

Telefondan yapılamıyor mu?

Şubeye gitmeye gerek yok telefondan yaptık biz geçen hafta

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her bankanın mobil uygulamasına güvenli satış gelmememiş, ayrıca boşta olan soru şu: satıcı ve alıcı farklı bankada hesabı var ise sanırım bu sistem cepten işlemiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

her bankanın mobil uygulamasına güvenli satış gelmememiş, ayrıca boşta olan soru şu: satıcı ve alıcı farklı bankada hesabı var ise sanırım bu sistem cepten işlemiyor

Katarlı yapamamis mi hayırdır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Katarlı yapamamis mi hayırdır 

ilk onlara geldi güncelleme

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Olur bence. Çünkü karşının hesabı ile işimiz yok bu durumda. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olur bence. Çünkü karşının hesabı ile işimiz yok bu durumda. 

havale/eft  ücreti mesela bir soru, bankalar farklı ise, kimden kesecek komisyonu?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...