İçeriğe Yönlendir

OBD2 Wifi İnternet Sorunu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Daha önceden iPhone başlığında bahsetmiştim. 1 yıl sonra sorunu çözdüm :) 

bilindiği gibi iphone’de obd2 adaptörlerine ya wifi ile ya da bluetooth 4.0 ile bağlanabiliyor. Eski cihazlar wifi. En sorunsuz bağlantı bluetooth 4.0

sorunumuz wifi ile bağlantıda. Cihaza bağlanıyoruz ama telefonda internet kesiliyor. Sorun ip kaynaklı. 

öncelikle cihazı telefonumuza otomatik şekilde bağlıyoruz. Ayar yapmaya gerek yok. Wifiyi açınca zaten görülüyor ve bağlanıyor. 

sonra carscanner açıp bağlanıyoruz. 

sonra tekrar obd2 wifi ayarlarına girip ipv4 ayarını sırasıyla 192.168.0.2-192.0.0.0-192.168.0.10 yapıyoruz. 

carscannera girip bağlanıyoruz. Bu noktada kısmi olarak internet çalıştı ama bazı uygulamalarda internet hala yok. Mesela banka mesela maps gibi

tekrar obd2 wifi ayarına girip yine ipv4 ayarını 192.168.0.11 ve 255.255.255.0 yapıp yönetici kısımını boş bırakıyoruz. 

şimdi hem obd2’ye bağlıyız hem internete. 

ayrıca carscanner uygulaması carplay’de var ve istediğimiz göstergeleri aracın kendi ekranında görebiliyoruz. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arıza takibi için mi yani? geçmiş olsun , ben arıza olunca ustaya bırakıyorum latte içmeye gidiyorum

mobil internetim ile

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

arıza takibi için mi yani? geçmiş olsun , ben arıza olunca ustaya bırakıyorum latte içmeye gidiyorum

mobil internetim ile

arızalanmıyor. Acaba toyoto arıza vermiyor algısı yapmak için lamba mı yakmıyor acaba?  Bi de böyle bakayım belki buradan ekmek çıkar dedim. Du bakalım :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ağır ağır giderken meşgale lazım tabii canı sıkılmaz insanın

Ekranları teke düşürdüm.

karşıdan eve geldim. Baktım uygulama total yolu 12km yazmış. Dedim bi gariplik var. Geldiğim yol 30 küsür.

Araçtaki EV sürüş oranı ile 30’u çarptım. 12km yaptı. Uygulama motor kapalıyken km sayacını çalıştırmamış :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çağlar Abi çok üstüne gitme, şurada 3 senesi kalmış, sonrasında o da bıkar. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...