İçeriğe Yönlendir

Overrated Araçlar?

Murat Sahın

Recommended Posts

Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Overrated kavramını bi açsak? Güzel Türkçemiz karşılamadı mı bunu 😊

Şişirilmiş

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

2013 avensis 2020 cliodan iyidir. Ne yönden iyidir? Hacim, boyut vs. Avensisin ilanını noter satış tamamlandı mı paranızı aldınız mı derken(avensisin eski sahibine) açman lazım. Clioyu ışıkta sorarlar satılık mı diye. Alım gücümüz düşük. Sıkışınca hemen satılabilecek araçlar alıyoruz ve bu araba avensis değil. Talisman da değil mesela. Cliodan kötü mü? 20 gömlek üstün.

Bak yine model yılını açtık. 2013 avensis ile 2015 clio diyelim mi? Clio bir örnek sadece burada. Egea da diyebilirsin, fiesta da...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Bak yine model yılını açtık. 2013 avensis ile 2015 clio diyelim mi? Clio bir örnek sadece burada. Egea da diyebilirsin, fiesta da...

Anlatamadım modelle alakası yok. Avensis 10 gömlek daha iyi ama tutmuyor. Al sağlamasını yap murat ne diyim. Model yılını neden açıyoruz? Avensis kendisinden 10 yaş genç olan yerli arabadan iyi diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Anlatamadım modelle alakası yok. Avensis 10 gömlek daha iyi ama tutmuyor. Al sağlamasını yap murat ne diyim. Model yılını neden açıyoruz? Avensis kendisinden 10 yaş genç olan yerli arabadan iyi diye. 

Tamam abi işte, konu zaten tutmuyor olması :) Şu iyi bu kötü demiyorum, güzel araçlar var tutulmayan, insanların burun kıvırdığı diyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Haddinden fazla değer gören ancak bunun karşılığını vermeyen

Yani abartılmış? 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Yani abartılmış? 😂

Ne kadar abartılmış? :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Murat Sahın yazdı:

yığınla bulunan

Yığınla bulunan egeanin mercekli sağ fara geçen ay 24.000 ödedik oda sıkı pazarlik sonucu :)

Murat Sahın yazdı:

burun kıvırdığı diyorum 

Korkuyor insanlar

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Mehmet Göktürk yazdı:

Usta gidip alamıyor bana usta söyledi bunu. toyota için. vw için gidip alabiliyor.  Ticareti yapılsa ne olur? Sonuçta araca takılmayacak mı?

Satış mevcut hocam. usta da herhangi bir kullanıcı da gelip yedek parçadan parçasını alabilir. ticaretten kasıt toplu olarak bir dükkana mal vermiyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Röno?

Vag grubunda parça bulunabilirliği yüksek, arıza sıklığı da yüksek mesela japon ya da koreli rakiplere kıyas ile. Mevcut yüzyılda interaktif bir dönem yaşıyoruz, internette hemen her şeye ulaşılabiliyorken bence mahallemizdeki sanayi sitesinde parça bulunabilirliği çok elzem olmamalı.

İyide üstat, bir C5 kaç kez gündüz farı ampulü bozabilir ki? Mesela piyasada yığınla bulunan linealar her hafta bir ampul patlatır. Tamam ucuz, ama habire habire değiştirince yıl bazında bakınca ucuza gelmiş olmuyor :D 

modeline gore degisir her model kaliteli yada kalitesiz denemez. ben, "-kalite" yazdim formule. aslinda kalitesi olmayan. yani kaliteli diye zannedilen. 

passat mesela gorunuste kaliteli ama biraz kullaninca orta ayarda olan bir araba bana gore. krom şeritler filan hep görsellik. ama golf mesela ayni gruba ait daha sade olsa da cok daha kaliteli bir arac bence. kullaninca fark etmistim. bence kalite nedir onu tanimlamali.  abartilan seyler genelde daha iyisi bilinmedigi icin seviye kabul edilen seyler oluyor. isin ilginci henuz bilmedigimiz kalite seviyelerini görmezden gelme egilimimiz de var. mesela......... ben continental gt den asagisina binemem pazara giderken..... oturamiyorum baska arabada azizim. nesli tukenen tembel hayvan gidisindan yapilan sogutmali koltuk sart. tabi ahsap döşemeler de son yagmur ormani agacindan olmali. iste kalite budur. 

İlkay Başaran yazdı:

Bana yetiyor, en azından kafam rahat. Reno kullanmamış olana yetmez ama. Bunu alana kadar ohoo 2000 model e 280 alırdıncılar hemen toplanır. Tamam o araba daha güzel bende biliyorum.

bence e280 alinirdi neyse... (:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Ülkemiz için önceliğin görsellik olduğunu düşünüyorum bir de tok kapı sesi 😊. Özellikle Volkswagen Passat'ın tasarımları  - bence 2006-2012 arasındaki yuvarlak hatlara sahip olanları hariç- cezbedici olmuştur. Mesela Peugeot'un son yıllarda ürettiği arabaları Alman olmadığı halde fazla tercih ediliyor. Mesela 3008 son yıllarda ülkemizde en sevilen model. Tamamen tasarım başarısı. 

Fiat Bravo bence ülkemizde en çok tutulması gereken arabalardan biri olmalıydı. Maalesef Fiat algısına kurban gitti. 

1200px-Fiat_Bravo_II_front_20100501.jpg.4a39ef8215c9934b17a6315618fd4a6f.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Model bazlı detaya bakılır da marka bazlı 10 yaş sonrası aracın serviste parçasını bulamamak sıkıcı.

20 yaşında kaskolu aracım var servisi aradığımda hasar için gelmeyin cevabını veriyor.

Parça kataloğundan aracı sildik diye cevap veriyor.

Vw de mercedeste bu yok gibi bişi hatta vw bı ara eski araçlar için ayrı bir yedek parça birimi yapmıştı 

https://binekarac.vw.com.tr/tr/satis-sonrasi/volkswagen-aracim/eski-modeller.html

Hala devam ediyor bu bile bence bir etmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Başlığı görünce birileri kesin gelip VW yazmıştır dedim tıkladım aynen de öyle olmuş. 😄
Evrende hiç bir şey sebepsiz değildir, 10 sene önce buradaki herkes Ford kullanıyordu, şimdi niye değişti? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zengin ülke olaydik böyle dertlerimiz olmazdı.  Zevkler ve renkler der herkes istediği arabayı alırdı. Piyasa beklentisi nedeniyle çoğu güzel arabaya binemiyoruz :P

Selim Bilgin yazdı:

Başlığı görünce birileri kesin gelip VW yazmıştır dedim tıkladım aynen de öyle olmuş. 😄
Evrende hiç bir şey sebepsiz değildir, 10 sene önce buradaki herkes Ford kullanıyordu, şimdi niye değişti? 

Ben direniyorum ama daha 10 sene önce otosandan ümidi kesmiştim. Yedek parça konusundan. 

Sıkıntı şuan yan sanayi ve çıkma vs işi de yalan oluyor. Gerçekten koleksiyonluk hale gelecek altımdaki Ford :P

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Azalma yazdı:

Satış mevcut hocam. usta da herhangi bir kullanıcı da gelip yedek parçadan parçasını alabilir. ticaretten kasıt toplu olarak bir dükkana mal vermiyor. 

Valla bilmiyorum. Usta bana olanı söylemişti. 

Murat Azalma yazdı:

Valla bilmiyorum. Usta bana olanı söylemişti. 

Japonların yan sanayisi ucuza var ama kalite de o oranda çok kötü yan sanayinin orjinali de çok pahalı demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Japonlar paralel ithalat yaptırmıyordu galiba bı ara, dışarıya da takım vermiyordu kakari usta.

Bu arada gerçek almanlarda parça temini  cuzdaninizla orantılı. Ama paranin satın alamayacagi parça yok gibi :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hala devam ediyor bu bile bence bir etmen.

evet 2006 model golf için kilitli bijon seti var listede 2485 TL. çok etkilendim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

herkes benz almistir.... :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Japonlar paralel ithalat yaptırmıyordu galiba bı ara,

kore. hükümet olarak limanda gümrükte el koyuyordu özel parça ithalatçısına, sanayide avkatları parçacıları gezer.

Doğan Arşiray yazdı:

bence e280

onlara italyan motor derler, e300 al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

herkes benz almistir.... :p

:nargile:

Çağlar Bayur yazdı:

kore. hükümet olarak limanda gümrükte el koyuyordu özel parça ithalatçısına, sanayide avkatları parçacıları gezer.

Ara motor sevilmez aynen , 280 olacaksa 280E 123 kasa olucak. E başta olacaksa E320 olacak :P

Ha E280 CDI 211 kasada sevilir belki o başka 

Çağlar Bayur yazdı:

evet 2006 model golf için kilitli bijon seti var listede 2485 TL. çok etkilendim

Etisten parça bulup gösterdim diye esoto yedek parçada mimlemiştim yıllar önce şuan Ford hala araba üretiyor mu bilmiyorum mesela:)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Bizim nükleerin de parçaları gümrükte kalmış. Onum gibi galiba 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Renoyu yarın satıp eyt yi 1 günle kaçırmış bitane mb alacağım :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Renoyu yarın satıp eyt yi 1 günle kaçırmış bitane mb alacağım :crazy:

Yaş haddinden emekli Ford çekelim :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Yaş haddinden emekli Ford çekelim :crazy:

Mamülen emekli corvette

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Etisten parça bulup gösterdim diye esoto yedek parçada mimlemiştim

doğuşta hatalı onarımı gösterince müdür güvenliği çağıracak gibi olmuştu oluyor öyle şeyler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...