İçeriğe Yönlendir

Overrated Araçlar?

Murat Sahın

Recommended Posts

Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

Antalya'ya gittim, ertesi gün hala mabadım ağrıyordu.

Al bi Santa Fe, bağdaş kurarak yolculuk yap :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Uzun süre Vectra'dan sonra ilk defa Seat Leon ile Sakarya - Istanbul & Istanbul - Sakarya gibi kısa bir yol yapmıştım. 1 hafta aynı mabat acısını yaşamıştım. Onlar ne iğrenç koltuklar öyle? Bir de o kadar allayıp pulluyorlardı etrafımda. 

Koltukta en iyisi C5 imiş.. bilemedik kıymetini. :)

C5'ten sonra Qashqainin koltuğunu beğenmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Doğan s koltuğu üzerine tanımam.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Doğan s koltuğu üzerine tanımam.

benim koltuk..... 

Mehmet Ozyurek yazdı:

citroen in yeni crossover koltuklari nefis.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Focus 2 ve 3.5 koltukları da çok rahat 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Volvo koltukları çok rahat diye okumuştum. Hangi sınıf araç olursa olsun hep aynı kalitede koltuk yapıyorlar diyordu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Düz dizel Defendera  biniyorum huzur içinde vites değiştire değiştire yedire yedire yol alıyorum. Hiç acele yok. Tahran'a kadar sürerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu hesaba göre eski arabaların koltukları daha konforlu diyebilir miyiz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağrı Alaf yazdı:

Torosun arka koltuğu hangi araçta var ki 💯 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Düz dizel Defendera  biniyorum huzur içinde vites değiştire değiştire yedire yedire yol alıyorum. Hiç acele yok. Tahran'a kadar sürerim. 

Siz sürersiniz de hocam, araç o yolu gidecek kadar toparlandı mı? Evet ise konusu nerede? :)

Çağrı Alaf yazdı:

Diyebiliriz. Hepsi için değil belki, ama hakikaten eskiden çok daha rahattı koltuklar. Yumuşacıktı. Mk2 mondeonun koltuğuna oturunca bir rahatlama gelirdi. Mondeo mk2 nin koltuk süngeri egeanin koltugunun tamamından kalındı sanırım, tahtaya oturmuş gibi hissediyorum :crazy:

Tamer Topaç yazdı:

Al bi Santa Fe, bağdaş kurarak yolculuk yap :biggrin:

Çok yazıldım bir ara 2005 civarı çirkin olan 2.0 crdilere de hep çok yakar deyip vazgecirdiler. Bir tane bulmuştum, gri, komple güneş yanığından komple nardo gri boyanmıştı. Sahibi manyaktı, boyadan önce ekspertiz yaptırmış bilindik bir yerde, aynı gün video ile komple boyaya teslim etmiş :exc1:

Pazarlığı bitirmiştik aslında, sonra satmaktan vazgeçmişti. O satmaktan vazgeçmese ben almaktan vazgeçecektim. Ayda 3500 4000 km yol yapınca ürkütmüştü yakıt verisi :fiuw:

Alpay Sumer yazdı:

Torosun arka koltuğu hangi araçta var ki 💯 

Doğan S? Koltuk deyince aklıma hep Tofaş geliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Adnan Çakır yazdı:

Focus 2 ve 3.5 koltukları da çok rahat 

Abi 103 kiloyum. Focus 2 ye binince yanal desteklerin arasına sığmıyor omuzlar... Çok sportif koltukları. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bekleyip bekleyip tam ben araba alınca satma kararı vermiş olmanı unutmadım. Artık kasko sigorta ve daskta indirim yaparsın... :hohoho:

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Abi 103 kiloyum. Focus 2 ye binince yanal desteklerin arasına sığmıyor omuzlar... Çok sportif koltukları. 

Omuzlar değil mi eminiz bundan :spiteful:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Omuzlar değil mi eminiz bundan :spiteful:

Abi bir dönem yüzme ile baya uğraştım, omuzlar geniş. Göbek çok rahatsız etmiyor direksiyonu kaldırıp koltuğu indirince ama cidden omuzlar yanal desteklerin arasına sığmıyor. Ama şirket araçlarına binmeden koltuk ayarı yapıyorum, yoksa koltukla direksiyon arasında arafta kalıyorum binerken :kihkih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Doğan A? Kalite deyince aklıma hep onun nefis zeytin yağları geliyor...

Teveccuhunuz. Cok mersi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Skoda’yı aldığım dönem belki alırım bir bakayım diye ranger’a bakmak için bayiye gittim. Girişte bir görevli buyrun nasıl yardımcı olalım dedi. Ranger inceleyeceğim gerekirse yardım isterim dedim. 
geçtim arabanın başına, şekli şemali güzel, gayet kaslı heybetli. Sürücü koltuğuna oturdum hoşuma gitti, arkaya bakayım arkama kimse oturabilir mi diye arkaya geçtim kapıyı kapattım.. 

diz mesafesi fena değildi, ineyim kasaya bakayım dedim ki, o ne .. kapı açılmıyor, çocuk kilidi aktif demek deyip sağ kapıya hamle yaptım, sağ kapı da açılmıyor.. 

arabaya bindiğimden beri 10 dk geçmiştir, uzanıp kornaya basayım diyorum, korna çalışmıyor.. anahtar takılı olmadığından belki bilemedim. Camı tıklatıyorum kimse yok yakınlarda . Bildiğin kapalı kaldım arabada. Telefonu aldım elime arıyorum bayiyi, çıkarın beni diyeceğim, santral cevap vermiyor.. 

ne yapsam ne yapsam düşün düşün, derken arkadan sürücü koltuğuna uzandım, sürücü koltuğunu öne çektim zor bela, sırtlığı yatırdım ki arkadan öne geçip ön kapıdan çıkayım.. zor bela kan ter içinde arkadan öne süzülerek ön kapıdan atarken kendimi dışarı; Caaarrtt diye bir ses.. ceket söküldü ben bu hareketlerle şekilden şekile girerken. Bir insan evladı yok mu yahu dedim girişteki görevliye, arabada kapalı kaldım bi baksaydınız.. müşteri temsilcilerimiz yemekte, çay söyleyeyim 10 dakikaya ilgili arkadaş gelir dediler. Varsa terzi gönderin dedim.. kadın anlamadı tabi. Teşekkür edip çıktım, skodayı aldım :)

• Beğen 2
  • Mutlu 14
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Skoda’yı aldığım dönem belki alırım bir bakayım diye ranger’a bakmak için bayiye gittim. Girişte bir görevli buyrun nasıl yardımcı olalım dedi. Ranger inceleyeceğim gerekirse yardım isterim dedim. 
geçtim arabanın başına, şekli şemali güzel, gayet kaslı heybetli. Sürücü koltuğuna oturdum hoşuma gitti, arkaya bakayım arkama kimse oturabilir mi diye arkaya geçtim kapıyı kapattım.. 

diz mesafesi fena değildi, ineyim kasaya bakayım dedim ki, o ne .. kapı açılmıyor, çocuk kilidi aktif demek deyip sağ kapıya hamle yaptım, sağ kapı da açılmıyor.. 

arabaya bindiğimden beri 10 dk geçmiştir, uzanıp kornaya basayım diyorum, korna çalışmıyor.. anahtar takılı olmadığından belki bilemedim. Camı tıklatıyorum kimse yok yakınlarda . Bildiğin kapalı kaldım arabada. Telefonu aldım elime arıyorum bayiyi, çıkarın beni diyeceğim, santral cevap vermiyor.. 

ne yapsam ne yapsam düşün düşün, derken arkadan sürücü koltuğuna uzandım, sürücü koltuğunu öne çektim zor bela, sırtlığı yatırdım ki arkadan öne geçip ön kapıdan çıkayım.. zor bela kan ter içinde arkadan öne süzülerek ön kapıdan atarken kendimi dışarı; Caaarrtt diye bir ses.. ceket söküldü ben bu hareketlerle şekilden şekile girerken. Bir insan evladı yok mu yahu dedim girişteki görevliye, arabada kapalı kaldım bi baksaydınız.. müşteri temsilcilerimiz yemekte, çay söyleyeyim 10 dakikaya ilgili arkadaş gelir dediler. Varsa terzi gönderin dedim.. kadın anlamadı tabi. Teşekkür edip çıktım, skodayı aldım :)

bende bmw vites topuzu sokerken kendini yumruklayip iki gun siş suratla gezmistim. oluyor yani boyle sevimli sapsalliklar (:

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Bu genelleme belki yanlış olabilir. Net olan şey C5 in koltuğu Qashqai’den iyi idi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

Aynısını Qashqai bakarken yaşadım. 
Neden aktif bu çocuk kilidi anlamış değilim. 
Not: Benim ceket yırtılmamıştı 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Girişte bir görevli buyrun nasıl yardımcı olalım dedi. Ranger inceleyeceğim gerekirse yardım isterim dedim. 

görevli anlatıyor: geldi yine bir müşteri ben bakarım sen çekil dedi, kanka bizim ayarladığımız çosuk kilidi var ya devrede... geçtim köşeye 10 dak izleyip yemeğe gittimm.... dermişşşş

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Cem Işık
İlkay Başaran yazdı:

KEsin cekettir zaten :seytan:

Pantalonu çıkardım lem, ceketi çıkarmasam da olur demiştim😜

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Yazın çocuklarım aynı şekilde i7 de  mahsur kaldı baba gel bizi çıkar diye telefon açtılar.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Ön yargı kötüdür.

Geçen lastikçide balans yaptırıyorum. Ön ve arka ford logoları üzerinde mustang logosu var.

Vatandaşın birisi geldi, aracı bilemedi. İçine baktı ha fordmuş dedi, yanındaki dil çıkarıyor yaramaz gibisine.

Sende ne var, paran var mı alabilir misin? Madem öyle ver 3,4 milyon TL gidelim v350d vito alalım diyeceksin olmayacak. Tek kelam etmedim. Duymamazlıktan geldim.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Aslında tam anlatamamış olduğumu gördüm. 

Ford; Mesela fiesta ve focus tutuluyor, mondeo tutulmuyor. Firma satış sonrası hizmetleri kötü ise ilk ikisi neden tutuluyor?

Opel; Astra, corsa vb araçları tutulurken kime insignia desek ""aman aman" diyorlar... Niye?

Toyota; Corolla tutulurken avensis neden yok sayılıyor?

Honda; Civic fanı bu kadar çokken neden accord bu kazar az tutuldu mesela? 

C segmentinde tutulan bu araçlar jetta-golf ikilisinden iyi de d segmenti olanlar passattan kötü mü yani? Bu garip geliyor.

Subaruyu tutmadık. Tamam, servisi parçası her şeyi zor. Fanları hariç binen yok zaten. Ama b ve c segmentlerinde çeyrek altın gibi olup d segmentinin yüzüne bakılmamasındaki anlam ne?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...