İçeriğe Yönlendir

KVKK Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Çağrı Alaf
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Discord yada Roblox yada herhangibir internet platformunu kapatınca buradaki pislikler, gayri resmi iş yapanlar, çözünerek atmosfere mi karışıyor ? demek istiyorum bu şekilde düzen adalet uygulayanlara ve destekleyenlere. 

Roblox'un kendi içerisindeki pisliği düzeltip düzeltememesi kendi problemi. Buraya atamıyorum profiller bildiğiniz kendilerini p3do olarak tanımlıyor. Buna rağmen platform bir şey yapmıyorsa hele de maddi kaygılardan dolayı yapmıyorsa gayet yasaklanır burada Türkiye'nin tutumu yanlış değil. Ha bu adamlar gerçek hayatta bir suça karışırlarsa o zaman kolluk kuvvetlerine iş yine düşer yine devlete iş düşer. Tek tek herkesin evine girip ne idüğü diye bakamayız sonuçta. Suç işlenecek ki birileri aksiyon alsın. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Komik video yapmış 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tamer Topaç yazdı:

Komik video yapmış 

Hepimizin tanıdığı medyatik, malum kişi avukat da böyle söylüyor girdiği davayı da kazanıyor :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hepimizin tanıdığı medyatik, malum kişi avukat da böyle söylüyor girdiği davayı da kazanıyor :)

Geçenlerde avukat bir arkadaşa ''şu işlere bakan iyi bir avukat var mı'' dedim. Sen, iyi bir bakkal var mı diye soruyor musun dedi :kihkih: 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Abi kimin hangi bilgisini istiyorsun? Tavuk döner+ ayran a hallederiz.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

BTK'nın yeterli güvenliği sağlayamadığı için 108 milyon kişinin kimlik ve adres bilgileri ile 134 milyon GSM numarası çalınarak Google Drive'a yüklendiği, BTK bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM)'un durumu farkettikten sonra Google'dan yardım talep ederek ilgili Drive dosyalarının bağlantılarını kaldırılmalarını talep ettiği anlaşılalı birkaç saat oldu

https://x.com/kacsaatolduson/status/1833198956538696149?s=46

Demiş biri. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arayanlar öncelikle karşı tarafa bir şey olmayacağını, paranın sigortadan alınacağını söyleyerek başlıyor. 

Şayet karşı taraf kusurlu ise, sana bunu yapanı cezasız mı bırakacaksınız. Donuna kadar alalım şeklinde devam ediyor. 

Bazı mağdurlar, kinle hareket edip, vekalet verip, neyini alırsan al ben bir şey istemiyorum sizden şeklinde bile döndüğü oluyor. 

Çoğu kendini avukat olarak tanıtanlar dürüst çalışmıyor. Dosyadan para alıyor ancak sigortalıya dönmüyor. para vermiyor. 

Bazıları 100 alıp, 40 aldım diyor. 

Bazıları kin ve nefret ve vicdansızlıkla ile hareket edip, karşı tarafı canından bezdirip, kazadaki tarafları bir birine düşman ediyor.

Hele ki yaralı varsa. hastaneden yürüyerek çıkıp giden insanlara uzun süreli iş göremez raporları alıp ciddi tazminatlar talep ediyorlar. 

Araç yatma parası, kanunun ön gördüğü dışında değer kaybı tazminatları ile alacak davaları açılıyor.  

Peşine düşer isen 150.000 TL dolayında para cezası keserler seni arayana. İşlemler çok zor değil sanırım 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Muz cumhuriyetinde mi  yaşıyoruz. Yasalar vatandaşı korumak için vardır. Yasalar olmazsa toplum yozlaşır ve sürdürülemez hale gelir. Kapitalist düzende bireyler para kazanmak için her yolu denerler. Yasaları kendi lehine kullanıp suç işleyip para kazanabiliyorsun.  Bunun varacağı uc nokta ise hepimizi ön görülemez bir duruma sürükler. Vaktinde denetlenmesi ve gerekli ise takviye yasalar çıkarılması lazım. Atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra alınacak önlemlerde pek bir fayda dokunmaz. Benim kişisel verilerim göz göre göre satılıyor ve bunu denetlemekle yükümlü kurum ne yapıyor? Yazık bu millete. Bu milletin duygularını su istimal edip bunda fayda sağlana herkes mahkemelerden yırtabilir. Emme mahkemeyi Kübra'dan yırtamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Bir ara bu sigorta şirketleri üstünden dava açan şirketler

Hastane çalışanlarına para vererek kaza geçirip hastanede yatan kişilerin bilgilerini alıyordu.

Hatta bazı hastalar hastaneden çıkmadan şirket çalışanı dava için hastaneye geliyordu.

Hırsız içerden olunca kapı kilit tutmazmış dedikleri tamda bu olay heralde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

bitane çakal da benim lokantaya dadandı, google işletme hesabınızın reklam süresi dolmuş, aylık ücreti ödemezsen lokanta artık google maps de görünmeyecek diye arıyor. Bu arada işletme hesabını ben yönetiyorum. 

En son sen google ı boşver dükkana garson lazım anneni gönder de çalıştırayım sigortasını da ödeyecem merak etme dedim yüzüme kapattı 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim firmanın iki tane var.. birini ben açtım. diğerini şirket açtı.. birini kapatmaya çalışıyorum üç aydır :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Mehmet Ozyurek yazdı:

BTK'nın yeterli güvenliği sağlayamadığı için 108 milyon kişinin kimlik ve adres bilgileri ile 134 milyon GSM numarası çalınarak Google Drive'a yüklendiği, BTK bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM)'un durumu farkettikten sonra Google'dan yardım talep ederek ilgili Drive dosyalarının bağlantılarını kaldırılmalarını talep ettiği anlaşılalı birkaç saat oldu

https://x.com/kacsaatolduson/status/1833198956538696149?s=46

Demiş biri. 

KVKK dan açıklama; Muhtelif haber kanallarında ve sosyal medya platformlarında 108 milyon vatandaşımızın verilerinin çalındığına ilişkin haberler yer almakta olup Kurumumuza konuya ilişkin olarak intikal etmiş herhangi bir veri ihlali bildirimi bulunmamaktadır.

Aynı KVKK'nın sitesi :

Ekran-Alıntısı.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

108 milyon kişi yalandır zaten ya 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Mehmet Ozyurek yazdı:

108 milyon kişi yalandır zaten ya 

Doğru ya o yüzde milletin verisi 10 TL ye satılıyor. :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

beni de arıyorlar, kombim de yok, poco aldım kurtuldum

kombi yerine herhalde.

Ebrar Tüfek yazdı:

bitane çakal da benim lokantaya dadandı, google işletme hesabınızın reklam süresi dolmuş, aylık ücreti ödemezsen lokanta artık google maps de görünmeyecek diye arıyor. Bu arada işletme hesabını ben yönetiyorum. 

En son sen google ı boşver dükkana garson lazım anneni gönder de çalıştırayım sigortasını da ödeyecem merak etme dedim yüzüme kapattı 

banada yolladılar bir mesaj ben zaten kapatmıştım google ye sinirlenip. :P insan bir bakar faal mi diye.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

kombi yerine herhalde.

yok psp yerine

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Beni de cumartesi günü bir numara aradı 0505 ile başlayan. Açtım telefonu

Ben : Efendim

Karşı : Alptuğ merhaba

B : Merhaba!! (numara kayıtlı olmadığı için kim olduğunu bilmiyorum, tanımıyorum, sesten de çıkaramadım)

K : Tanımadın mı beni

B : Valla çıkaramadım yalan yok

K : Biraz düşün, Almanyadan

B : ??? (ben şok tabi kimdir diye düşünüyorum, düşünürken bir süre sessizlik oldu, ben mavi ekran verdim tabi). Benim yurtdışında ne akrabam ne arkadaşım var. Sesten çıkaramadım bu saatten sonra anca görsem tanırım.

K : Mehmet hoca ben.

B : Mehmet hocaaa, Mehmet hocaaa :unsure2::unsure2: (Kimdi lan bu diye düşünüyorum)

K : Kaman'da .......... okulda (burda bişey dedi ama anlamadım hangi okul olduğunu) öğretmendim.(Lise yıllarımda Kaman'da da yaşadığım için dedim gerçekten tanıdık biri herhalde, ama hatırlamamın imkanı yok yani)

(Konuşma uzadıkça ben mahcubiyet hissetmeye başladım, tanımam için o kadar şey söylediği halde tanımadığım için :D)

Bu kadar konuşmadan ve benim kafamda dönen beyin fırtınasından sonra burdan sonra söylediklerini tam olarak hatırlamıyorum :D 

K : Kaman'da mı oturuyorsun hala Samsun'da mı?

B : İkisinde de oturmuyorum

K : Hastanede kaldım durumum sıkışık, varsa 8.000 TL gönderir misin?

Bu cümlede neyin ne olduğu anlaşıldı zaten.

B : Ben kendimi zor idare ediyorum zaten, yok para.

K : Eşten dosttan birinden isteyemez misin?

B : Ben kendim için istemiyorum ki başkası için mi isteyecem?

K : Sen aynı durum için beni arasan arabam yolda kaldı hastanede kaldım desen ben bir şekilde eşten dosttan bulur gönderirdim sana

....

Bu konuşmalar olurken tam markete girmiştim market sahini gözümün içine bakıyo ne istiyosun diye, o ara telefonun mikrofonunu kapattım, karşıdaki ya.şak "Alooo, Aloo, sesim geliyo mu" dedi dedi kapattı.

Bir daha da aramadı

Velhasılıkelam kişisel bilgilerimiz baya baya çalınmış :D  

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Alptuğ Özcan yazdı:

Beni de cumartesi günü bir numara aradı 0505 ile başlayan. Açtım telefonu

Ben : Efendim

B : Merhaba!! (numara kayıtlı olmadığı için kim olduğunu bilmiyorum, tanımıyorum, sesten de çıkaramadım)

B : ??? (ben şok tabi kimdir diye düşünüyorum, düşünürken bir süre sessizlik oldu, ben mavi ekran verdim tabi). Benim yurtdışında ne akrabam ne arkadaşım var. Sesten çıkaramadım bu saatten sonra anca görsem tanırım.

K : Mehmet hoca ben.

B : Mehmet hocaaa, Mehmet hocaaa :unsure2::unsure2: (Kimdi lan bu diye düşünüyorum)

K : Kaman'da .......... okulda (burda bişey dedi ama anlamadım hangi okul olduğunu) öğretmendim.(Lise yıllarımda Kaman'da da yaşadığım için dedim gerçekten tanıdık biri herhalde, ama hatırlamamın imkanı yok yani)

(Konuşma uzadıkça ben mahcubiyet hissetmeye başladım, tanımam için o kadar şey söylediği halde tanımadığım için :D)

Bu kadar konuşmadan ve benim kafamda dönen beyin fırtınasından sonra burdan sonra söylediklerini tam olarak hatırlamıyorum :D 

K : Kaman'da mı oturuyorsun hala Samsun'da mı?

B : İkisinde de oturmuyorum

K : Hastanede kaldım durumum sıkışık, varsa 8.000 TL gönderir misin?

Bu cümlede neyin ne olduğu anlaşıldı zaten.

B : Ben kendimi zor idare ediyorum zaten, yok para.

K : Eşten dosttan birinden isteyemez misin?

B : Ben kendim için istemiyorum ki başkası için mi isteyecem?

K : Sen aynı durum için beni arasan arabam yolda kaldı hastanede kaldım desen ben bir şekilde eşten dosttan bulur gönderirdim sana

....

Bu konuşmalar olurken tam markete girmiştim market sahini gözümün içine bakıyo ne istiyosun diye, o ara telefonun mikrofonunu kapattım, karşıdaki ya.şak "Alooo, Aloo, sesim geliyo mu" dedi dedi kapattı.

Bir daha da aramadı

Velhasılıkelam kişisel bilgilerimiz baya baya çalınmış :D  

Ekonomi o kadar kötü ki az kalsın 5 haneli rakam isteyecekler. Çok şaşırtıcı gerçekten. İlk defa dost taklidi yapan dolandırıcı gördüm. :D 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağrı Alaf yazdı:

Ekonomi o kadar kötü ki az kalsın 5 haneli rakam isteyecekler. Çok şaşırtıcı gerçekten. İlk defa dost taklidi yapan dolandırıcı gördüm. :D 

Rahatlıkları şaşırtıcı

Bende şaşırdım adam o kadar net bilgiler verdi ki benimle ilgili

E devletten sicilimi, dava dosyası, adıma kayıtlı operatör sorgulaması falan yapayım bari :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

3. cümlesine kadar gelemeden kalayı basıyorum ben :mangal:

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Alptuğ Özcan yazdı:

Rahatlıkları şaşırtıcı

Bende şaşırdım adam o kadar net bilgiler verdi ki benimle ilgili

E devletten sicilimi, dava dosyası, adıma kayıtlı operatör sorgulaması falan yapayım bari :unsure2:

Arayan dostumdur ya da değildir bilemem ancak benden para istiyorsa artık düşmanımdır. :seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

3. cümlesine kadar gelemeden kalayı basıyorum ben :mangal:

Adam asıl derdini 10.cümlede söylüyo abi, seninle ilgili bilgiler verip lafı uzatıyo

Çağrı Alaf yazdı:

Arayan dostumdur ya da değildir bilemem ancak benden para istiyorsa artık düşmanımdır. :seytan:

:D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

seninle ilgili bilgiler verip lafı uzatıyo

lem karşı taraf aramış kendi bilgisini versin hele hele :mangal: , valla banka dan arıyorum diyor, bana ne diyorum sen aradın benim kişisel bilgimi soramassın, kampanya reklamı yapacak alt tarafı eeee  diyorum yapma reklamını yok sana bilgi teyiti ve çattt..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

lem karşı taraf aramış kendi bilgisini versin hele hele :mangal: , valla banka dan arıyorum diyor, bana ne diyorum sen aradın benim kişisel bilgimi soramassın, kampanya reklamı yapacak alt tarafı eeee  diyorum yapma reklamını yok sana bilgi teyiti ve çattt..

Seni ilk gördüğümde içimden dedim "bu adamdan öğreneceğimiz çok şey var" :D :seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi dakka. Erdem geçen mesaj attı hanoverde param bitti münihe gidemiyom diye. Bende 2500 ero gönderdim?

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...