İçeriğe Yönlendir

Trafik Cezası

mustafa çetinkaya

Recommended Posts

mustafa çetinkaya

Cümleten Selamın Aleyküm. Tatil için çıktığım yolculukta 18 dk arayla EDS üzerinden 2 farklı ceza geldi. Geçmiş tecrübesi olanlar için sormak istiyorum. Yasal olarak bu olabiliyor mu? İtiraz etsem kabul edilir mi? Bilgi ve tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi.

Ceza gelen 2 farklı yer aşağıda.

OHTS BAŞKANIN YERİ AFYON İSTİKAMETİ ÇIKIŞ PTS SOL ŞERİT, ÇAY / Afyonkarahisar
Dereçine EDS Konya-Afyon Yolu (Afyon ist.) Km 24+700 m Koridor Çıkış Sultandağı/AFYON

707445090_Ekrangrnts2024-08-19151306.png.1b97d98c18a5c22e149ee5472e2ff774.png

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kuzey yolunda 5-8 defa ceza gelen vardı ard arda

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Pek tabi olabilir. 5dk. arayla ödeyen bir tanıdık var :)

Bizimki de Sultandağı/AFYON bir sonraki KONYA'ya bağlı idi AKŞEHİR'e gelmeden.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok yedim oralarda ceza ne zaman geçsemde yerim alışkanlık güzel şey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uyarı tabelası yok muydu? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birisi EDS, diğeri normal radar.. Mümkün tabi ki. geçmiş olsun.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
mustafa çetinkaya yazdı:

Cümleten Selamın Aleyküm. Tatil için çıktığım yolculukta 18 dk arayla EDS üzerinden 2 farklı ceza geldi. Geçmiş tecrübesi olanlar için sormak istiyorum. Yasal olarak bu olabiliyor mu? İtiraz etsem kabul edilir mi? Bilgi ve tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi.

Ceza gelen 2 farklı yer aşağıda.

OHTS BAŞKANIN YERİ AFYON İSTİKAMETİ ÇIKIŞ PTS SOL ŞERİT, ÇAY / Afyonkarahisar
Dereçine EDS Konya-Afyon Yolu (Afyon ist.) Km 24+700 m Koridor Çıkış Sultandağı/AFYON

707445090_Ekrangrnts2024-08-19151306.png.1b97d98c18a5c22e149ee5472e2ff774.png

Askeriyede bir tabir vardır.

Adam mı öldürdün? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

biri belediyenin eds sisteminden biri emniyetin ortalama hız tespit sisteminden gelmiş. ama buralarda kocaman uyarı tabelaları olur eds ve ohts yapılan yerlerde varda umursamadıysanız yapabileceğiniz birşey yok ama tabela yoksa itiraz edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam Çay yolunda nasıl ceza gelmiş tek şerit garip bir yol zaten. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

5-10 güne kadar fotoğraflı olarak da gelir. Biz de Burdur'da EDS'ye yakalandık 1 ay önce. 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eyüp Çetin yazdı:

5-10 güne kadar fotoğraflı olarak da gelir. Biz de Burdur'da EDS'ye yakalandık 1 ay önce. 😊

Yakalansan şimdiye gelirdi.. 

Bu konuda hızlılar diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Olmaması için bir neden yok bence.
Aksi halde herkes nasılsa cezayı yedik bundan sonra dip gaz gidelim der.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2016 da Ordu da tedesten 6 ceza yedim 5 ini iptal ettirmiştim. 4 ceza Ordu merkezde 1 tane Perşembe Tünelde 1 tane Fatsa da.

Fatsa da olan gelen evrakta imza olmadığı için iptal oldu.

Perşembe deki iptal olmadı.

Ordu'da ki 1 tanesini yedin yedin digerleri radarın çokluğu çok ceza yazmak için değil suçun sabitligini ispat içindir diye iptal oldu. Burada tüm cezalarim iptal oldu cezalar parça parça gelince ben tekrar dilekçe yazdım farklı mahkemeler açılmış birinde iptal olmayan birinde iptal olmuş 😅

Yediğiniz cezalar aynı garnizon bölgesi ise ceza yenilen yerin sulh ceza hâkimliğine başvurabilirsiniz. Birini iptal ettirme şansınız olabilir. Hem EDS hem radar kurulmuş diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

2016 da Ordu da tedesten 6 ceza yedim 5 ini iptal ettirmiştim. 4 ceza Ordu merkezde 1 tane Perşembe Tünelde 1 tane Fatsa da.

Fatsa da olan gelen evrakta imza olmadığı için iptal oldu.

Perşembe deki iptal olmadı.

Ordu'da ki 1 tanesini yedin yedin digerleri radarın çokluğu çok ceza yazmak için değil suçun sabitligini ispat içindir diye iptal oldu. Burada tüm cezalarim iptal oldu cezalar parça parça gelince ben tekrar dilekçe yazdım farklı mahkemeler açılmış birinde iptal olmayan birinde iptal olmuş 😅

Yediğiniz cezalar aynı garnizon bölgesi ise ceza yenilen yerin sulh ceza hâkimliğine başvurabilirsiniz. Birini iptal ettirme şansınız olabilir. Hem EDS hem radar kurulmuş diye.

perşembe tünelde ceza mı? Ben orada bölünmüş yol hız limiti 110’la gittim. Ceza gelmedi. Sen kaçla gittin ki? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

perşembe tünelde ceza mı? Ben orada bölünmüş yol hız limiti 110’la gittim. Ceza gelmedi. Sen kaçla gittin ki? 

102 ile girmiştim. Tünel çıkışı. Şimdi kaç bilmiyorum da o zamanlar hız sınırı 70 idi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

102 ile girmiştim. Tünel çıkışı. Şimdi kaç bilmiyorum da o zamanlar hız sınırı 70 idi.

hala 80-90 falan yazıyor ama eds ya da radar yazmıyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hala 80-90 falan yazıyor ama eds ya da radar yazmıyor. 

Bende itirazımda görmedim ya da farketmedim yazmıştım onlarda pışşşıııık diye reddetmişlerdi 😅 Bahsettiğim 8 sene önce. Google haritalarda kamera işareti mevcut. Hız limitli EDS tabelasını da bulmaya uğraşmadım.

IMG_20240824_173319.jpg.c07de83ee34a60dad5803533b3e5ad2e.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Soldaki kamera işaretini görünce belirtilen hızı aşmıyorum. Yoktu bu sene :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Soldaki kamera işaretini görünce belirtilen hızı aşmıyorum. Yoktu bu sene :) 

Kamera işaretinin anlamını bilmen güzel. Şakaaa demiyorlar çünkü haşırt diyorlar 😬

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakalansan şimdiye gelirdi.. 

Bu konuda hızlılar diye biliyorum. 

Geldi zaten çoktan ödedim ben. O yüzden dedim 5-10 güne kadar gelir diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

dun yoldan geldik. milas ankara. 11 saat, dur kalk yemek su cis oyunlar sarkilar vs.  afyon oncesindeki, luzumsuz, kavsagi olmayan ve icinden kocaman anayol gecen kasabalardan birinde, suratimiza kirmizi bir isik cakti. isin sacma tarafi, ilceyi uzaktan gordum, cok da fazla olmayan suratimi azalttim meskun mahal diye, yukaridaki 80 yazan tabelalari gorunce de gazdan ayagimi komple cektim, herseye ragmen azicik fark ile herhalde ceza yedim.  simdi, 80 e dus denen yerde, zaten bu caba var ise, bu ceza neyi garantilemis oluyor? neyi terbiye etti yani? mahallenin icinden gecen anayolmu olur ya... 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

O surata çarpan ışık ceza değil bildiğim, çankırı girişinde bize de çakmıştı çok yavaştım, 50 km gibi, güvenlik maksatlı bir kamera sanırım

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ceza değildir bence de o.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

dun yoldan geldik. milas ankara. 11 saat, dur kalk yemek su cis oyunlar sarkilar vs.  afyon oncesindeki, luzumsuz, kavsagi olmayan ve icinden kocaman anayol gecen kasabalardan birinde, suratimiza kirmizi bir isik cakti. isin sacma tarafi, ilceyi uzaktan gordum, cok da fazla olmayan suratimi azalttim meskun mahal diye, yukaridaki 80 yazan tabelalari gorunce de gazdan ayagimi komple cektim, herseye ragmen azicik fark ile herhalde ceza yedim.  simdi, 80 e dus denen yerde, zaten bu caba var ise, bu ceza neyi garantilemis oluyor? neyi terbiye etti yani? mahallenin icinden gecen anayolmu olur ya... 

Aracı zeytinyağı yüklü ticari sanmışlsrdır ticari hızı düşük ya o yüzdendir belki....

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aracı zeytinyağı yüklü ticari sanmışlsrdır ticari hızı düşük ya o yüzdendir belki....

daha cok yag satmam lazim demekki... (:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...