İçeriğe Yönlendir

Bu İnceliğe Yazacak Başlık Bulamadım 🤴🏼🤴🏼🤴🏼

İnan Çınar

Recommended Posts

Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı: 

Ben de çok severim Sani'yi. 

O kadar çok seviyorsun ki abi biliyoruz net şekilde🥰

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sani'yi biliriz severiz, birde bekar olmasa :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sani her daim herkesin yardımına koşar. Benim blackberry kullandığım zamanlar epey başını ağrıtmıştım, bir ara monitör aldım kendisinden kargo ile geldi düzgün çalışmadı, parasını almadı benden at çöpe dedi. Hakikaten adamdır. :bravo:👍

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sani candır. :melek:
Ama ne olduysa kasko ve sigorta poliçelerinden sonra  her konuşmaya  100 euro diye başlıyor anlayamadım :soshelp:

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen Tapan yazdı:

Sani candır. :melek:
Ama ne olduysa kasko ve sigorta poliçelerinden sonra  her konuşmaya  100 euro diye başlıyor anlayamadım :soshelp:

Bilgisayarı da kasko ve trafik sigortası yapılmadan önce göndermiş galiba.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bilgisayarı da kasko ve trafik sigortası yapılmadan önce göndermiş galiba.. 

Yolculuklar da yapılan poliçelerde 100 dolar alırım

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cem Işık yazdı:

Bu forumun dayanışma ruhu kitaplara konu olur, Sani yine yapmış adamlığını, şaşırmadık tabiki.. 

Öyle gerçekten. @Oğuzkan Erışık'da depremde bir şekilde ulaşıp evini aileme açmak istediğini söylemişti, çok duygulanmıştım. Hatta sormadı direkt gelin dedi. Buranın olayı biraz farklı. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

blackberry kullandığım zamanlar

ne zamanlardı, blakkberi için kavga eden üst düzey müdür gördü bu gözler

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İnan Çınar yazdı:

Çalıştığım işyerinde uzun zamandır ofis ve otomasyon programı için bir  bilgisayar ihtiyacımız vardı. Kurum idaresinden defalarca talepte bulunmama rağmen hep  oyalanarak elim boş geri döndüm.  Elimizde boşta PC yok, yakında ihale yaparsak eskilerden bir PC ayarlarız falan gibi bahanelerle resmen salladılar. Sonra da kamuda tasaruf tedbirleri falan diyerek üstünü örttüler.  Resmi kurum olduğundan dolayı şimdi adını yazmak doğru olmayacak.

Evde 2009 da aldığım  bir atom işlemcili netbook vardı. Onu işyerine götürdüm mecburen. O da zaten ömrünü tamamlamış vaziyetteydi ve orda tamamen paramparça oldu. 

Uzatmayayım konuyu, forumda bir King var ama ondan aşağı kalır yanı olmayan bir kardeşim derdimize tam anlamıyla derman oldu. Kendisiyle yüzyüze görüşmüşlüğümüz bile yok ama sırf forumdan tanıdığı için kısa süre içinde  bir PC ayarladı ve  bugün kargodan teslim aldım. Üstelik kargo parasını dahi ödeyip  göndermiş. 

Buradan hepinizin huzurunda kendisine  teşekkür ediyorum.

İyi ki varsın @Sani Gerşon ve iyi ki bu forumun bir parçasıyız.

Sana ne kadar teşekkür etsem az olur biliyorum.

Dayanışma yaşatır sözünün vücut bulmuş halisin kardeşim.

👏👏👏👏👏

Güle güle kullanın İnan bey. Uzun zamandır aklımdaydı ama maalesef ki bilgisayar geçmiyordu elime. Bir gün evvel müşterimiz yeni bilgisayar siparişi geçmişti, bunu da aldık size hazırladık. İşiniz görülsün.

Ben tek başıma da yapmıyorum, iş yerim de sağolsun hem maddi hem manevi yardımcı oluyor. Övgüyü ve güzel dileklerinizi tüm iş yerime alıyorum :wub: 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de çok severim Sani'yi. 

Hissediyorum abi sevgini en içtenlikle.

Çabi sağolsun, planıma ortak oldu da, bi kısmını geri aldım :p 

• Beğen 2
  • Teşekkür 3
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Sani bey , sahte olmayan yüksek hızlı gerçek Usb stiklerini nasıl bulurum. Bana da bu şekilde bir yardımınız olur mu ? Bir adet rufus ile 35 gb imaj hazırlamak  yaklaşık 6 saatimi alıyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Sani Gerşon yazdı:

Güle güle kullanın İnan bey. Uzun zamandır aklımdaydı ama maalesef ki bilgisayar geçmiyordu elime. Bir gün evvel müşterimiz yeni bilgisayar siparişi geçmişti, bunu da aldık size hazırladık. İşiniz görülsün.

Ben tek başıma da yapmıyorum, iş yerim de sağolsun hem maddi hem manevi yardımcı oluyor. Övgüyü ve güzel dileklerinizi tüm iş yerime alıyorum :wub: 

Tüm ekibinize teşekkürler...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Sani bey , sahte olmayan yüksek hızlı gerçek Usb stiklerini nasıl bulurum. Bana da bu şekilde bir yardımınız olur mu ? Bir adet rufus ile 35 gb imaj hazırlamak  yaklaşık 6 saatimi alıyor. 

Amazon'un kendi satıcısı olduğu ürünlere bakın. CrystalDisk Mark ile testlerinizde sorun görürseniz zaten direkt iade edebilirsiniz.

Siz mutlaka yaparsınız ama, stick almadan evvel youtube'dan hız testlerine, iops'larına bakının.

Son olarak tabii ki bilindik markalardan şaşmayın. Kingston, Sandisk, Samsung gibi markalar ilk tercihiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Bu forumun dayanışma ruhu kitaplara konu olur, Sani yine yapmış adamlığını, şaşırmadık tabiki.. 

Saniyesinde çözer.

Ali Darbaz yazdı:

Kingston G3 yeteri kadar hızlı. onlar iyi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

ne zamanlardı, blakkberi için kavga eden üst düzey müdür gördü bu gözler

Bir zaman blackberry sevdam tutmuşken @Haşmet Güngör abim bana evdeki blackberry’yi göndermişti, halen saklarım evde.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Amazon'un kendi satıcısı olduğu ürünlere bakın. CrystalDisk Mark ile testlerinizde sorun görürseniz zaten direkt iade edebilirsiniz.

Siz mutlaka yaparsınız ama, stick almadan evvel youtube'dan hız testlerine, iops'larına bakının.

Son olarak tabii ki bilindik markalardan şaşmayın. Kingston, Sandisk, Samsung gibi markalar ilk tercihiniz olsun.

Bu bana dayımın Almanyadan gönderdiği orjinal usb performansı. Sandisk Ultra 3.0 64 gb. 

image.png.84ab114ddece742c009e510104b8398c.png

Buda imajlarda kullanmak için şirketimizin bize sağladığı toplu alım yaptığı örnek Kingstone datatraveler 3.0. 128 gb. 

image.png.2acad3ebba02dd660841a2857b7f6f41.png

Bu son olanda şikayetlerim sonunda aldığım 1 adet mumunelik  Kingstone datatraveler 3.0. 256 gb 

Ben şikayetci oldukca performansı daha kötü disk gelmiş önüme. Bu sahte kingstonlardan kurtulmak doğru satıcıyı bulmak istiyorum. 

image.png.a647ae2e4acdfe4e236fb4a76f1f1a20.png

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu bana dayımın Almanyadan gönderdiği orjinal usb performansı. Sandisk Ultra 3.0 64 gb. 

image.png.84ab114ddece742c009e510104b8398c.png

Buda imajlarda kullanmak için şirketimizin bize sağladığı toplu alım yaptığı örnek Kingstone datatraveler 3.0. 128 gb. 

image.png.2acad3ebba02dd660841a2857b7f6f41.png

Bu son olanda şikayetlerim sonunda aldığım 1 adet mumunelik  Kingstone datatraveler 3.0. 256 gb 

Ben şikayetci oldukca performansı daha kötü disk gelmiş önüme. Bu sahte kingstonlardan kurtulmak doğru satıcıyı bulmak istiyorum. 

image.png.a647ae2e4acdfe4e236fb4a76f1f1a20.png

laptopta doğru usb  girişie takıyorsun değil mi?_

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

laptopta doğru usb  girişie takıyorsun değil mi?_

Abi testleri Desktop pcde yapıyorum. Tabikide hangi port 3.0 biliyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aşırı düşük hız bunlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mb/s yazan yere tıklayıp iops değerlerine de bakalım.

Bir de markaya takılmayın, markalar pazarlarken mutlaka mb değerlerini yazarlar. Ona bakarak testlere bakın youtube'da.

Bu arada,

Çağlar abi'ye katılıyorum, son iki cihazın hızları bayağı düşük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Elimdeki en hızlı Disk bu 64 gb sandiskler. 

1980368027_Sandisk64gb.jpg.cd9eb9e81e27146eb376f230329339d5.jpg

Geçen gün 4 saat arabada pc açık gezim. Elimde olmayan bir imajı yazmak için 

IMG_5986.jpg.fa382af70247c377efff236ba0262212.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu benim usbleri yazmakta kullandığım pc min hızı.

image.png.47c2863ac88716850a1ec0f42e569c7e.png

image.png.57f0bfe5ed3327eb1125e4b8e01377be.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Buda iki numaralı pci express slotuna taktığım dönüştürücü ile çalışan diskim. 

image.png.f2c8b026bc1ff665c2b1e0b4a1cd7f85.png

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Benim SanDisk SDCZ48-256G-U46 3.0 256GB Ultra. Dosya formatı exFAT. 30 dolar falan verip almıştım. 

SanDisk SDCZ48-256G-U46 256GB Ultra Speedtest

1603996606_Screenshot2024-07-28at3_09_26PM.png.3894ece4fffe696caf12c25a70257b29.png

Bilgisayarın kendi sürati. 

2001608139_Screenshot2024-07-28at2_56_22PM.png.e1da263b8a7a701a74863e005f235bf5.png

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Usb nvme modelleri bana fazla gelir, çünkü imaj attığım sistemler 2009 ile 2016 arası eski Hp prodesk pcler.

Bugün imaj yazma günü ilan ettim kendime. Olması gereken tüm imajları hazırlayıp yola öyle devam etcem artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...