İçeriğe Yönlendir

Ford Taunus Aracıma Kurduğum Klima Sistemi Hakkında

Burak Balci

Recommended Posts

Burak Balci

Merhaba degerli forumdaslar :)

Taunus aracima sifirdan klima sistemi kurdum. Kompresor olarak sanden s5sd14 kullandim. Kompresor icerisinde fabrikasyon olarak 135cc doldurulmus gaz var. Sisteme r134 gas basarken klima yagi eklemem gerekirmi? Gerekir ise hangi yag gerekiyor? bir cok cesit yag var. yardimci olurmusunuz?

saygilar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Üstünde yağ tipi yazıyor gördüğüm kadarıyla ancak aldığınız yere danışın ki yağı doldurulmuş gelmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Burak Balci
Sani Gerşon yazdı:

Üstünde yağ tipi yazıyor gördüğüm kadarıyla ancak aldığınız yere danışın ki yağı doldurulmuş gelmiş olabilir.

Kompresor icerisinde fabrikada doldurulmus 135cc yag var. Monte etmeden once kontrol ettim.. R134 gas basmadan once ayriyetten sisteme yag basilmasi gerekirmi? yoksa sistem calistikca kompresordeki yag sisteme yayilacakmi? sorunum orda :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Burak Balci yazdı:

Merhaba degerli forumdaslar :)

Taunus aracima sifirdan klima sistemi kurdum. Kompresor olarak sanden s5sd14 kullandim. Kompresor icerisinde fabrikasyon olarak 135cc doldurulmus gaz var. Sisteme r134 gas basarken klima yagi eklemem gerekirmi? Gerekir ise hangi yag gerekiyor? bir cok cesit yag var. yardimci olurmusunuz?

saygilar

Aaa benim C3 dede sandem marka kompresör var 6 pistonlu model diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Balci yazdı:

Kompresor icerisinde fabrikada doldurulmus 135cc yag var. Monte etmeden once kontrol ettim.. R134 gas basmadan once ayriyetten sisteme yag basilmasi gerekirmi? yoksa sistem calistikca kompresordeki yag sisteme yayilacakmi? sorunum orda :)

Kompresördeki yetmesi gerekli. Kullanma kılavuzu çıkmadı mı? Genelde yazıyorlar orada.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Burak Balci yazdı:

Hayır gerek yok. Fabrikasyon yağ yetecektir. Yalnız borular düzgün monte edilmediyse ve bağlantı noktalarında sıkıntı varsa, yağ kaçağı ve haliyle gaz kaçağı yani soğutucu akışkan kaçağı riski var. Kompresör 134 a kompresörü mü? Emin miyiz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...