İçeriğe Yönlendir

Lastik Marka Tavsiyesi

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba;

Aracıma 4 adet yazlık lastik almayı düşünüyorum bulunduğum bölgede çok fazla seçenek olmadığı için internet üzerinden alacağım seçenekler çok fazla aklım baya bir karıştı alıp memnun olduğunuz tavsiye edebileceğiniz bir marka var ise onun üzerinden ilerlemek istiyorum çevremde duyduğum bir kaç tavsiye hankook falken dunlop harici tavsiyeler var ise memnun olurum. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bütçe

Yol şartları

Kullanın sıklığı

Kullanım tarzı

Ebat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Citroen c4 otomobilde 205/55R16 ebatında goodyear eagle 2 kullandım yaz için memnundum yalnız aşırı sıcakta hafif yağış serpiştirme başlarya o anlarda kaydırma yapmıştı ve korkutmuştu. Şimdi Falken as210 4 mevsim kullanıyorum, sınırları bilirseniz bence iyi bir lastik yaz sıcağında da salmıyor kışın konya ilçelere karlı havalarda gittik önden çekiş ile hiçbir yerde yolda bırakmadı

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Talha abiye katılıyorum, sınırları bildikten sonra Falken güzel lastik. Bizimki 3. seneye giriyor henüz bir yıpranma ibaresi yok kaldı ki yazlık olduğu halde kışları da binildi. Tabi ilk günkü gibi yapışmıyor yere. Tozlu asfaltta ve yeni serpiştiren yağmurda direkt sürati düşürmek gerek. Haricen yağmur tahliyesi de güzel, bu şiddetli ama kısa ahmak ıslatanlarda 120+ giderken savurma yapmıyor ama burada asfalt kalitesi, araç ağırlığı ve rüzgar da önemli tabi. Ben Vectra C 97W Extra Load 215 55 16 Z310 için konuşuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Goodyear egale sport değil de efficient grip performance kullanıyorum. Bu ikinci set lastiğim.

Ben çok memnunum. Islak zeminde de tutuşu iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Lastikcim den 6 ay vade farksız taksitle laufenn g fit aldım. Hamur yumuşak kuruda iyi tam bir fiyat performans. Uçup kaçmıyor ama tedirgin de etmiyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

sıralama olmaksızın pirelli , falken( F/P) , goodyear , conti

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Süleyman Can yazdı:

Lastikcim den 6 ay vade farksız taksitle laufenn g fit aldım. Hamur yumuşak kuruda iyi tam bir fiyat performans. Uçup kaçmıyor ama tedirgin de etmiyor.

laufen lastikleri kurum araçlarında kullanıyoruz, gözlemlediğim kadarıyla bir yıl içinde aşınma çok fazla olmakta, yumuşak hamur dezavantajı sanırım.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Serkan Gülderen yazdı:

laufen lastikleri kurum araçlarında kullanıyoruz, gözlemlediğim kadarıyla bir yıl içinde aşınma çok fazla olmakta, yumuşak hamur dezavantajı sanırım.

Ben senede ortalama 7bin km yaptığım için erken eskimiyor. Cok binilen binek ticari araçlarda sert lastik daha mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Hocam bu yazdığın 3 markayıda kullandım.Bence 3'üde beş para etmez.

İmkan varsa Michelin,Continental,Bridgestone gibi markalara bak.

Sonuçta lastik bu can taşıyosun.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Lassa kullanıyorum . Sert lastik. Sanki Falken den daha memnundum...

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Contiden sonra hankook aldım bi daha almam. Top markalardan gitmekte yarar var.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hankook un ucuzunu almışsındır hocam. Mercedes hankook takıyor otomobillerine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Goodyear efficient grip performance son 3yıldır eski Civic aracımda kullandım gayet iyiydi. Arkadan biraz bazen kayma yapsa da öyle tehlike hissettirmezdi.

Şimdiki Golf aracımda da Good Year lastik var fena değil güzel.

Lastik ile ilgili aşırı haşır neşir olmuş bir arkadaşımda Mondeo aracına Continental almıştı.

Genel olarak söylediği Contiden şaşma şeklinde.

Kısmet olurda lastik değişim zamanı gelirse Continental almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eğer ben de İst da kalmaya devam edersem 4 mevsim aynı lastiği kullanabileceğim bir lastik istiyorum. 

Arkadaş hankook aldı çok memnunmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Özellikle otomotivde ürün çeşitliliği çok fazla olduğu için, markadan ziyade modele göre değerlendirme yapmak daha doğrudur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Yeter yazdı:

Eğer ben de İst da kalmaya devam edersem 4 mevsim aynı lastiği kullanabileceğim bir lastik istiyorum. 

Arkadaş hankook aldı çok memnunmuş. 

ben hankook kışlıkları yaz kış bindim Jeep de, dişler artık parçalandı ve balansı bile bozulmadı. çok iyiydiler. yine bulsam yine alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Lastik konusu, çok daha karmaşıktır.

Bir markanın, bir modelinin, 205 ebatı bir testte çok iyi iken, 225 ebatı aynı testte kötü sonuçlar verebilir. 

Bir model farklı araçlarda farklı sonuçlar verebilir.

Bir model farklı yol şartlarında, farklı hava koşullarında, farklı sonuçlar verebilir.

Kullanım tarzlarınız, araçların yüklü/yüksüz kullanımları, ara ara kullanım veya, sık sık kullanım dahi sonuçları değiştirebilir.

Bazı araç üreticileri bu farklılıkları en optimum düzeye indirebilmek için, lastik firmalarına kendi araç dinamiklerine uygun lastik ürettirmektedir.

Mercedes MO

AUDİ AOE

BMW (*)

https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/car-manufacturers-oe/what-do-the-oe-markings-mean.html

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hankook premium bir lastik üreticisidir. Yabana atılacak bir marka değildir ancak, tüm modelleri de en iyisi değildir. Yılllardır Conti' den vazgeçmeyen ben, TS870P' de yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Buna rağmen TS870 çok iyi bir lastiktir.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Aracımda 225/60 R18 97W  ebadında Conti Premium 6 kullanıyorum. Islak zeminde memnun değilim. Diğer araçlarımda Michelin Energy Saver modelini kullanmıştım, çok memnundum.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Doğan Arşiray yazdı:

hankook un ucuzunu almışsındır hocam. Mercedes hankook takıyor otomobillerine.

Hankook ventus prime 3. Contide de premium contack 5ler vardı. Lastik değişim dönemim geldi premium contack 7 alırım. Araba focus 2

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Aydın Sert yazdı:

Aracımda 225/60 R18 97W  ebadında Conti Premium 6 kullanıyorum. Islak zeminde memnun değilim. Diğer araçlarımda Michelin Energy Saver modelini kullanmıştım, çok memnundum.

Premium Conti ler genelde ıslak zeminde yüksek puan alırlar, ilginç olmuş. Bende ecocontact serisi var onun ıslak zemin zayıf, frenden ziyade ıslaklık zeminde viraj alırken zayıf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Aydın Sert yazdı:

Çok garip. Bu zamana kadar 7 yaz boyunca contipremium kullandım 5 ve 6 serisini. Islak zeminde kurudan daha iyi tutuyordu resmen hiç korkutmadı. 

Ebat farkından sanırım. Benimkiler 205/55/16 

Konuya gelirsek kesinlikle Contipremium contact7 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bende geçen sene 205 55 16 falken ze310 aldım memnunum nispeten uygun fiyatlı

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

continental premiumcontact 7  tavsiye ederim, 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...