İçeriğe Yönlendir

Anahtar Kabı Değişimi Sonrası Garip Bir Olay

Süleyman Can
Çözüme git Süleyman Can tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Can

Merhaba,

Eskiyen ve boşluk yaptığı için aç kapa komutlarını geç algilayan( pil yeni) kumanda kabini değiştirmek istedim. Yeni aldığım kaba ''aynı çipi" yerleştirmeme rağmen mars basmadı. Kapi açıp kitliyor ama mars basmiyor( ekranda kilit ışığı kontağı çevirince yanıp sonuyor)

Kumandayı tekrar sokup düğmeli yüzü yeni arka pil yüzünü eski olarak birleştirip takınca hiçbir sorun yok. Hem mars basıyor hem açıp kitliyor.

Anlamadığım nokta aşağıda yeni eski resimlerini attığım iki arka kapak arasında fark olmayıp içlerinde çip de olmadığı halde 2004 model araba bunu nasıl anlıyor? 

20240723_184406.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

immobilizer çipi eski arka kapakta demekki. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Mehmet Ozyurek yazdı:

immobilizer çipi eski arka kapakta demekki. :)

Pil iletim bağlantıları haric her tarafına baktım geri kalan kuru plastik. Çözemedim ben köln mühendislerinin numarasını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süleyman Can yazdı:

aynı çipi

Aynı çip derken, cam çipi mi değiştiriyorsunuz yoksa sadece anakartı mı aktarıyorsunuz?

İki foto arasında bu arada fark var. Kırılan kabın üst soluna bakarsanız kapalı bi yuvası var. Diğerinde orası açık. İmmo çipini oraya koymak gerekebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Sani Gerşon yazdı:

Aynı çip derken, cam çipi mi değiştiriyorsunuz yoksa sadece anakartı mı aktarıyorsunuz?

İki foto arasında bu arada fark var. Kırılan kabın üst soluna bakarsanız kapalı bi yuvası var. Diğerinde orası açık. İmmo çipini oraya koymak gerekebilir.

Sadece anakart var kabin içinde bir de çerçevesi. Başka çipi yok. Köşe kısmı benim de dikkatimi çekti ama ihtimal veremedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süleyman Can yazdı:

Sadece anakart var kabin içinde bir de çerçevesi. Başka çipi yok. Köşe kısmı benim de dikkatimi çekti ama ihtimal veremedim.

Çip muhtemelen onun içinde.

@Çağlar Bayur kesin bilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sağdakinde dolu biryervar soldakinde yok. Çip orada. Bazı anahtarlarda çipi söküp diğerine aktarabiliyoruz. Benim aracımda o şekilde mesela.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Süleyman Can yazdı:

Pil iletim bağlantıları haric her tarafına baktım geri kalan kuru plastik. Çözemedim ben köln mühendislerinin numarasını.

vw tiguan da olmuştu. eski çipi bozmadan plastikten çıkartmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Süleyman Can
Doğan Arşiray yazdı:

vw tiguan da olmuştu. eski çipi bozmadan plastikten çıkartmak lazım.

Arka yüzü eski, ön yüzü yeni yaptım boşluk gitti tam oturdu. Sorunu böyle çözünce daha fazla kurcalamayim dedim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, sağdakinde çip var, o farklı kısımda gömülü büyük ihtimalle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

şurada çip olmalı. 
image.png.1c250aca1a92e427ff9ba8528db624c6.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...