İçeriğe Yönlendir

Geri Manevra Sırasında Çarpma Sonucu Hasar Nasıl Tamir Olur?

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Gökhan Tuna

Kiymetli Forumdaslarim,

2024 Ocak'tan beri kullandigimiz Qashqai ile nazarlik seviyesinde bir problem yasadik. Geri geri giderken, kamerada biraz da gunesten dolayi goremedigim (arka park sensorleri de otmedi) metal bir cicek tezgahina carptim. Park sensorleri zaten gec devreye giriyor, bunu ayrica tartisiriz; ancak olusan hasarin fotolarini atiyorum size.

Servisler cok yogun, plastik tamiri yapmiyoruz, disariya gonderiyoruz, geliyor boyuyuoruz vs diyor (boyanacak bir sey yok?)

2 hasar var, en sagdaki park sensoru yerinden cikmis (hala calisiyor iceride biryerlerde :-) ) ve isaretli yerlerdeki 3 tirnaktan 2 tanesi kirilmis gibi (yesil cizgi saglam tirnak, kirmizilar ise kirik tirnaklar).

Ne oneririrsiniz, maslak sanayiede biryerlerde de kolayca yapilabilir gibi geliyor bana ama?

nissan-05.jpeg

nissan_03.jpeg

nissan_01.jpeg

nissan_02.jpeg

nissan_04.jpeg

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Maslak'ta (kaportacı) Hakan usta'ya gösterin bence, o yönlendirsin sizi. çevresi geniştir. Ö.M. ile telefonunu paylaşırım isterseniz. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Gökhan Tuna yazdı:

Ne oneririrsiniz, maslak sanayiede biryerlerde de kolayca yapilabilir gibi geliyor bana ama?

Tam bir nazarlık. Geçmiş olsun. 
Bence de servislik bir şey yok gibi, sanayiye yolunuz düşerse hallettirilebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu hasarı kaportacılar 1-2 saatte halleder. Çoğu şey yerinden çıkmış. Belki o kadar da sürmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çok daha kötü durumdaki tamponumu bizim ilçenin sanayisine yaptırdım. Benimkinde sağlam tırnak yoktu. Aldığımda öyleymiş, silikonla yapıştırmışlar, silikon bırakınca açılmıştı. 2 saatte hallettiler. Boya ihtiyacı da olmadı. Servis değişmesi gerekir demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Murat Sahın yazdı:

Çok daha kötü durumdaki tamponumu bizim ilçenin sanayisine yaptırdım. Benimkinde sağlam tırnak yoktu. Aldığımda öyleymiş, silikonla yapıştırmışlar, silikon bırakınca açılmıştı. 2 saatte hallettiler. Boya ihtiyacı da olmadı. Servis değişmesi gerekir demişti.

servise kalsa hakikatne degistirirler :-)

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

zaten siz %80 ni toplamışsınız  sanayide tampon işinden anlayan bir usta değdiniz tırnakları tamir eder halledilir. servisle uğraşmayın, tırnaklar kırık deyip tampon bile değişim yaparlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servise de gitsen bu hasarı autokinge gönderir. 
yada tamponcuya. 
;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

O tırnaklar 1 kere kırıldımı bidaha dikiş tutmuyor.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Mehmet Dagdeviren yazdı:

O tırnaklar 1 kere kırıldımı bidaha dikiş tutmuyor.

Kirilanlarin yarisi var yarisi yok, tek bir tane de saglam tirnak var (1/3) idare etmeye calisacagiz artik :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Plastik tampon tamir olur.  Sorun olmaz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

alttaki metal eğilmedi ise 2 saatlik işi var. mesela w204 de bizim eleman benim arabayı ustanın arabasına çarptı geri geri. iç metal tampon eğildiği için kenardan, tamponu söküp düzeltmem lazım ama vakit bulamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Tamponu taşıyan içerdeki bumper'a bakmak lazım. Eğer onda bir eğilme yoksa en fazla 1 saatlik işi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçmiş olsun abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçmiş olsun Gökhan bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Son guncelleme, Cem Bey'in tavsiyesi ile Hakan Usta ile iletisime gectim. Dun sehirdisindaydi; fotolardan bir parcanin degismesi gerekebilecegini ifade etti, sase no paylastim, kontrol edecek. Bugun tekrar haberlesecegiz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İstihbaratı aldık, Tamirat yapılmış, İnşallah Gökhan abi de memnun kalmıştır. Allah tekrarını göstermesin.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Cem Işık yazdı:

İstihbaratı aldık, Tamirat yapılmış, İnşallah Gökhan abi de memnun kalmıştır. Allah tekrarını göstermesin.. 

Aynen Cem Bey, islerden ancak firsat oldu yazmaya. Hakan Bey tertemiz halletti.

Sizin, Mehmet Gokturk hocamin, Mehmet Abinin, Caglar Abi'nin kulaklarini cinlattik :-)

Direkt gozum kapali gidebilecegim bir yer, tekrar tekrar tesekkurler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hakan iyidir :) 

Ben de ona gidiyorum hep, o da bana geliyor :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hakan iyidir :) 

Ben de ona gidiyorum hep, o da bana geliyor :)

Bana sitem etti dolu yağmazsa gelip geçtiğin yok diye.  Emmi duymasın dedim:)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Cem Işık yazdı:

Bana sitem etti dolu yağmazsa gelip geçtiğin yok diye.  Emmi duymasın dedim:)

Aynen dolu muhabbetini yaptik, dolu yaginca ilk sizi ariyor sanirim :-)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Gökhan Tuna yazdı:

Aynen dolu muhabbetini yaptik, dolu yaginca ilk sizi ariyor sanirim :-)

Tam tersi, dolu yağmaya başlayınca arayıp rezervasyon yaptırıyorum kendisine, abi yerimi hazır et diye😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...