İçeriğe Yönlendir

Google Haritalara Radar Özelliği Eklendi

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

RES1.jpg

RES2.jpg

Habere geçtiğimiz hafta rastladım.Kimisi 2019dan beri vardı kimisi Yandekste zaten vardı gibi söylemler var.

Örnek olarak birçok deneme yaptım hepsinde radar noktaları gözüküyor.

Temsilen Afyon-Uşak arası deneme yaptım Banaz (zaten radarları meşhur) civarında radar noktası bildirimi olmuş.

İlk resimde 111 km yazan yerin üstündeki gri yatay çubuğu kaydırınca 2. resim ortaya çıkıyor ve burada radar noktasına tıklayınca konuma yaklaşıyor.

Google oturumu aktifken radar noktaları gözükmekte.

Pasif halde olunca gözükmüyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzel olmuş, ancak Google Maps’in birçok hatası var, olmayan yere dönüş göstermesi ya da ters tarafa dönüş göstermesi, ülkemizdeki haritaların net olmaması gibi. Büyük bir yenilenmeye ihtiyacı var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Güzel olmuş, ancak Google Maps’in birçok hatası var, olmayan yere dönüş göstermesi ya da ters tarafa dönüş göstermesi, ülkemizdeki haritaların net olmaması gibi. Büyük bir yenilenmeye ihtiyacı var.

allah bildigi gibi yapsin bunlari, saga dönme gereken yerde zorla sola dön diyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Güzel özellik. Fakat son dönemde özellikle google çok fazla hata vermeye başladı. Mesela işaret düz gitmemi söylerken harita sağa dönüyor. Çok sık adres karıştırmaya başladım. Şuan yandex daha iyi çalışıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Reel bilgi değil yalnız bu olay. Kullanıcıların radar işaretlemesi ile oluşuyor. 15 sene evvel ki GPS cihazımda da vardı bu özellik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

allah bildigi gibi yapsin bunlari, saga dönme gereken yerde zorla sola dön diyor..

gizli özellik açmak mı lazım acaba :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niğde Ankara arasındaki ücretli otoyol google'da yok.. 

Ben yoldayken açtım navigasyonu.. tarlada gidiyor gibi gösterdi.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Ben evin konumunu radar diye kaydettim yanlışlıkla... 

• Mutlu 14
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Google’ın şöyle bir sorunu var, Türkiye’de güvenlik ilkesi gereği haritaları ayrıntılı değil. Bazı yolların görünmeme sebebi bu. Yani Türkiyeyle anlaşması bu şekilde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Beni kıtalar arası gezintiye çıkarmak istiyor. 

image.png.7dbf140a352b14c645d1e95938a279af.png

• Beğen 1
  • Mutlu 8
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdoğan Temur yazdı:

şu an kavacıktayım çok kötü trafik var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Google’ın şöyle bir sorunu var, Türkiye’de güvenlik ilkesi gereği haritaları ayrıntılı değil. Bazı yolların görünmeme sebebi bu. Yani Türkiyeyle anlaşması bu şekilde..

Bu yollar için geçerli değil. Yolları her türlü gösteriyor. Göstermediği, ayrıntılı seviyede uydu görselleri. Bunu da lokasyonunuzu amerika olarak seçerseniz maps'ta, sorunu geçiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Bu yollar için geçerli değil. Yolları her türlü gösteriyor. Göstermediği, ayrıntılı seviyede uydu görselleri. Bunu da lokasyonunuzu amerika olarak seçerseniz maps'ta, sorunu geçiyorsunuz.

Maalesef google mapste görmediğim yolları apple haritalarda görerek tatbik ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet Bey, ben petal kullanıyorum görünüyor. Hatta eşim tabela ileriyi göstermesine rağmen navi çık diyor diye çıktık haymana yerine ahiboza saptık. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Maalesef google mapste görmediğim yolları apple haritalarda görerek tatbik ettim.

Bunun sebebi, iki harita sağlayıcının farklı olması. Apple kendi ürettiği haritaları kullanırken Google Başarsoft kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Sani Gerşon yazdı:

Reel bilgi değil yalnız bu olay. Kullanıcıların radar işaretlemesi ile oluşuyor. 15 sene evvel ki GPS cihazımda da vardı bu özellik.

Dün ıspartadaki festivalden dönerken birkaçkez sordu, ve sorduğu yerlerde radar vardı. Bende evet var dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

o yol var hatta nasıl bir ayar yaptılarsa sürekli ücretli niğde otobanına sokmaya çalışıyor. Geçen aksaray a gidiyordum, navigasyon zorla Niğde otobanına sokup yolumu 40dk uzattı. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Erhan Doruk yazdı:

o yol var hatta nasıl bir ayar yaptılarsa sürekli ücretli niğde otobanına sokmaya çalışıyor. Geçen aksaray a gidiyordum, navigasyon zorla Niğde otobanına sokup yolumu 40dk uzattı. 

Adana tarafından Ankara yönüne giderken, ne yaparsam yapayım o yola giriyorum. Temelin hastane fıkrası gibi organize. Ankaradan gelirken istersem giriyorum o yola.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Erhan Doruk yazdı:

sürekli ücretli niğde otobanına sokmaya çalışıyor.

Bu ayarı nasıl yaptılarsa iyi yapmışlar! ben de Ankara'dan Yalova'ya giderken ve dönerken sürekli Kuzey Marmara Otoyoluna sokmaya çalışıyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu ayarı nasıl yaptılarsa iyi yapmışlar! ben de Ankara'dan Yalova'ya giderken ve dönerken sürekli Kuzey Marmara Otoyoluna sokmaya çalışıyor

eskiden daha kötüydü hocam. Eski yolun tabelaları bile kuzey marmaraya yönlendiriyordu. Sonra tepki gelince bazı noktalarda tabelalar değişti. 

mesela kişi Avrupa’dan anadoluya geçip anadolu otoyolundan ankara’ya

gidecek. Ataşehirde sapması lazım. Ama ondan önce ankara tabelası var. O tabelada kuzey marmara bilgisi yoktu. Kişi o tabelayı görünce oraya yönleniyordu. Süpriz. Kuzey marmaradayız. 

şimdi altına kuzey marmara, O7 falan eklemişler. 

Sani Gerşon yazdı:

Bir şey oldu. O eski bulanık haline şükür dedirtecek. Şu an inanılmaz kötü piksel kalitesinde bilgisayardan açınca

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Erdoğan Temur yazdı:

Paralı yolu gördüğünde affetmiyor. Nasıl bir anlaşması varsa, Bursa dan nereye gidecek olsam bir Osmangazi köprüsünden geçirmeyi zorluyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Alptuğ Özcan yazdı:

Sanırım paralı otobanlarda hız limiti yükseltildiği ve trafik de olmadığından en hızlı rota hep orası çıkıyor. Navigasyon zorluyor oraya gir diye.

Geçen hafta Ankara İstanbul 3 saat 20 dakika da ulaştım, hız hep limitlerdeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Mesela Antalyanın kaş /kalkan, fethiye gibi tatil beldelerinde bazı sokaklar yandex'de var google map te yok

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eskiden daha kötüydü hocam. Eski yolun tabelaları bile kuzey marmaraya yönlendiriyordu. Sonra tepki gelince bazı noktalarda tabelalar değişti. 
Süpriz. Kuzey marmaradayız. 

Doğrudur hocam ben daha önce o tarafa(Yalova ve civarı) gelmemiştim, Nisandan bu yana 2 veya 3 defa geldim her seferinde de zorladı kuzey marmaraya yönlendirdi, ama ben araya Gölcük'ü durak olarak ekleyerek aşıyorum kuzey marmarayı :) Gide gele de ezberliyorum artık zaten

Erhan Doruk yazdı:

Sanırım paralı otobanlarda hız limiti yükseltildiği ve trafik de olmadığından en hızlı rota hep orası çıkıyor. Navigasyon zorluyor oraya gir diye.

Geçen hafta Ankara İstanbul 3 saat 20 dakika da ulaştım, hız hep limitlerdeydi.

Sanırım,

Full otoban olursa dediğiniz sürelerde gidilir ama otobandan çıkınca limitler çok düştüğü için süre uzuyor. 4 saatte iniyorum ben de Ankara'dan yalovaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

ben şimdi alakasız yerlere radar işaretlemesi yapmazmıyım :)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...