İçeriğe Yönlendir

Küçük Enişte

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Biri gecenin ikisinde aradı ktm’den vaz geçirdi. Konuşma esnasında sx4 aldım farkında olmadan. Sabah uyandım n'oluyo la dedim ve epeydir yakinen incelediğim, aklımda fikrimde ilk olanı alayım, aklımda olacağına kapımda olsun, hemde mesleki olarak da incelerim dedim. Başlığın ismiyle müsemma küçük tıfıl şirin bi şaka makinası. 0-100’ü 74kg benle 4.3 sn civarı. Hızı üç modlu. Eko modu 30km hız ve max 160km menzil sunuyor. İkinci kademe olan D modu 60km hız max 90km menzil, manyak modu olan S ile denemedim ancak taş çatlasa 30km olacak 100km hız limiti sunuyor. R tuşu ile de geri vites mevcut. 

Cruise kontrol, nfc ve uzaktan kumanda açma kapama alarm ve sele açma tuşu olan kumanda mevcut. Çift mercek led aydınlatma bir çok araçta yok. Led sinyalleri kayan tip ve hoş bir ses uyarısı da mevcut. 

Enerji kaynağı 72V 55ah batarya ile sağlanıyor ve alt merkezde konumlu 4kw ( anlık 8kw) brushless motora can veriyor. Motor gücünü dişli kayış ile arka tek maşa tekere iletiyor. Şarj cihazı 85volt 10amper. Matematik hatası var çünkü bu akımla 3.5 saatte dolamaz akü. 35Ah yapar. Aküyü deşarj testine sokacağım. Şarj cihazını da akım testine. Biri hatalı çıkacak sanırım

Bluetooth ile telefona bağlanıp, navi müzik yol verilerini okumak mümkün. Ip65 izolasyon ile fırtına veya basınçlı yıkama hariç suya toza dayanıklı. 

Abs opsiyonel, fren sistemi ön ve arka kombine. Ayrıca opsiyonel olarak ön ve arka yol kayıt sistemi var. 

Bir çok yeni sistemler rejen fren ile enerji kazanımı yaparken bunda yok ancak akıcı gidişi ile rejen kazancından çok daha fazla menzil aldıklarını düşünüyorum. Bu sebeple olmamış muhtemelen ve bir de çok önemli; yağmur sensörü olmayan taşıtta rejen freni hele ki ili tekerde ölümcül olabilir. Olmaması işime geldi açıkcası. Sele yumuşak. Kesintisiz 1.5 saatlik sürüşte rahatsız olmadım. Süspansiyon orta sert. Viraj kabiliyetini pek deneyemedim çünkü ne motoru biliyorum ne de sürüş yeteneğim yeterli değil. 

Son olarak 4 teker sürücüsü gibi duran trafikte veya ışıklarda araçlar ile aynı sırada bekliyorum. Ahmet uyardı yapma diye. Gelir dangozun biri vurur, kıyılardan geç önlere diyor haklı da. Kıyafetleri aldım. Bi pantul eksik. Onun yerine de iyi bir dizlik işimi şimdilik görecek. Ois lens katili tüm motorlar. Bu sebeple telefon tutucu iyi bişey olmalı. Kask mont bunlarda iyisinden. 

Marka Tromox, Model Ukko S

Liste fiyatı 249bin tl. 
Türkiye distribütörü

https://www.tromox.com.tr/

IMG_2422.jpeg

IMG_2409.jpeg

IMG_2410.jpeg

IMG_2420.jpeg

IMG_2417.jpeg

IMG_2418.jpeg

IMG_2421.jpeg

IMG_2419.jpeg

• Beğen 32
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun Ağabeyim güle güle kullan, kazasız belasız inşallah :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Kazasız Belasız hızlanması iyiymiş :nazar:.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hayırlı olsun abi. Tekerine taş değmesin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

hayiirli olsun abi.. aman diyim dikkatli ol.. Motor sakat iş 😕 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun. :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı olsun abi, kazasız belasız inşallah.. ilk fırsatta test edeyim bunu ben:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Hayırlı olsun abi, Allah kaza bela ceza göstermesin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Hayırlı olsun abi. Allah kaza bela göstermesin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı olsun abi. Hiç güvenmediğim bir alet ama motorlu iki tekerlekler dikkatli olmakta fayda var. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Abi hayırlı olsun, kazasız belasız bin. 

Trafikte 4 teker gibi durma konusunda benden de bir uyarı, tamam en öne geçmeyebilirsin ancak en azından 2-3 araç filtreleme yap. Arkadan gelen duramazsa arada bir güvenlik unsuru olur önüne geçtiğin araçlar. Çünkü muhakkak biri gelir vurur, trafiğimizin makus talihidir bu. 

Arif Aykın yazdı:

Hayırlı olsun abi. Hiç güvenmediğim bir alet ama motorlu iki tekerlekler dikkatli olmakta fayda var. 

Güvenilecek bir şey değil ki :) Kuru asfaltta viraja yatarsın, belediye sulama yapmıştır, şak diye ıslak asfalta girersin, çat diye kucaklatır asfaltı. Kimse görmez, kimse yol vermez falan, tehlikeli meret. Ama çok keyifli. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Öndeki arabayı takip ederken,  otomobil gibi düşünmemek gerekiyor, öndeki aracın teker izini takip gerekiyor, öndeki sürücü çukurdan kaçtığında kaçabilmek için. Motor kullanmadım ama mantığını öğrendim:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hayırlı olsun abi. Bu alet yaşlanmanı geciktirecek. 0-100 çok iyiymiş. Elektrikli harici benzinli, dizellerin kalkışta hiç şansı yok. 
Bu arada az sonra Ali abi gelecek. 647 bin yuroluk motor atıp bu listeye girdi diyecek. 

• Beğen 1
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Cem Işık
İlkay Başaran yazdı:

Hayırlı olsun abi. Bu alet yaşlanmanı geciktirecek. 0-100 çok iyiymiş. Elektrikli harici benzinli, dizellerin kalkışta hiç şansı yok. 
Bu arada az sonra Ali abi gelecek. 647 bin yuroluk motor atıp bu listeye girdi diyecek. 

İlkay senin motorun 0-100 kaç? Yakındır diye tahmin ediyorum?

Yorum bağlantısı
Emin Önal

🧿

Alırım bir tur 😉

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

İlkay senin motorun 0-100 kaç? Yakındır diye tahmin ediyorum?

6,9 yazıyordu sanırım.

Yani iyi tokatlar Servet abi kalkışta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
İlkay Başaran yazdı:

6,9 yazıyordu sanırım.

Yani iyi tokatlar Servet abi kalkışta.

İçimizden geçer. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Emin Önal yazdı:

İçimizden geçer. 

vzzzztttt Servet abi yok. 3.viteste kadraja girmeye başlar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

abi hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Servet abi ön, arka dişlilerle oynayarak maks hızı baya bir yükseltirsin. Tork sorunun zaten yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Hayırlı olsun abi güle güle kullan. 

Elektrikli de ehliyet nasıl. A2 kullanıyordur ama kaç cc diye geçiyor alet

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun, geleyimde bi tur atayım. Aklımdan geçiyordu benim de.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Görkem Karakaş yazdı:

Hayırlı olsun abi güle güle kullan. 

Elektrikli de ehliyet nasıl. A2 kullanıyordur ama kaç cc diye geçiyor alet

Servet abinin ehliyette yok yok, a ‘dan başlayıp z’ye kadar alayı var. Ehliyet sorunu olmaz.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yakışır Abime. Kazasız belasız kullan.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...