İçeriğe Yönlendir

2006 1.4 TDCI - Ruhsat Değişikliği

HüseyinÖzkan

Recommended Posts

HüseyinÖzkan

Arkadaşlar merhabalar, 2006 1.4 tdci var ruhsatı hususi ama kamyonet olarak geçiyor saçma şekilde. Arka cam ve arka koltuklar ruhsata işli. Buda her yıl muayne zorunluluğu getiriyor ve buna ek olarak çok yüksek Trafik sigortası çıkıyor. Bu aracın ruhsatını değiştirebiliyor muyuz daha önce yapan var mı nasıl bir yol izlememiz gerekiyor acaba? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bulunduğunuz yerdeki makine mühendisleri odası yetkili ve bilgilidir bu konuda. 

Ben yapana şahit olmadım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Hususi=özel demektir. Araç kamyonettir. Ticari araç, özel amaçla kullanılacaksa ruhsata hususi yazılıyor. Bir zamanlar tadilat yaptırıp ruhsata işletmiştim. Fakat şu sıralar mevzuat nedir bilmiyorum. Ancak Bu işte ana husus ÖTV olacaktır. Maliyeti yüksek olabilir. 

Yukarıda piyasa erbabı şahit olmadığını söylemiş ki olağan bir iş değil demektir.

Uyarı: Araç alırken "otomobil ruhsatlı" diyenlere kanmayın. Ruhsatta ne yazıyorsa o.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

husui veya ticari ile kamyonet ve binek ayrı başlıklardır, ticari binek passat ta vardı mesela , maliyeyi ilgilendiren konular, kamyonetten bineğe çevrilmez ruhsat, pratikte, teoride olabilir 500 bin TL verirseniz mesela

2006 fiesta için

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
HüseyinÖzkan

Teşekkür ederim yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...