İçeriğe Yönlendir

Fiesta ile Fusion Kapı Fitilleri Aynı mı ?

Ömer Sardoğan

Recommended Posts

Ömer Sardoğan

Selamın aleyküm iyi forumlar. Aranıza yeni katıldım yaklaşık 2 haftadan beridir forumu inceliyorum. Arabam Ford Fusion 2006 comfort. Kapı fitillerini internette bulamıyorum. Fiesta ile aynı mı acaba fitilleri 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Fitillerin araç üzerindeki resmini paylaşabilir misiniz? Kapı ve kasa üzerindekileri.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Fiesta' ya daha uygun diye Clio fitili alıp takanlar vardı. 2002-2008 Fiestalar' ın kapılarında donanımdan bağımsız tek fitil ve çift fitil vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Fiesta' ya daha uygun diye Clio fitili alıp takanlar vardı. 2002-2008 Fiestalar' ın kapılarında donanımdan bağımsız tek fitil ve çift fitil vardır.

Fiesta ile aynıysa bende onu önerecektim, kasa kısmındaki orijinal fitili söküp clio fitili takmıştım zamanında, fiestası olanın kesinlikle yapması gereken bir uygulama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tavan yüksek fiestaya göre aynı olamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kesinlikle aynı değil, hatta 2007 ile sonrası farklıdır. 2004 fusionun kapı fitili tasarımı hatalıydı otossn kabul etmedi almanyaya yazdım onlar kabul etti düzeltip çift taraflı yaptılar. Pişkin otosan aradı haber verdi e benim arabam ne olacak dizin garantiniz bitti dediler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçme yerleri aynı ise clio fitilinin olma ihtimali var, Fiesta ya göre 20-30 cm uzundu, fazlalığı kesmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sanayide metre işi satilanlar var. Üzerindekini numune götürüp ayarlanabilir 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Sardoğan

Hepinize teşekkür ederim sanırım çözümünü buldum :D fitilin içine terazi hortumu geçirdim tek bir kapıya kapı kapanması çok sert oldu. Sanırım zamanla alışır diye düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tip olarak aynı ama uzunlukları farklıdır. Bende 2004 Fusion vardı. Fitillere sprey sıkardı servis, bir de bazıları fitillerin içine serum hortumu eklerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Ömer Sardoğan yazdı:

Selamın aleyküm iyi forumlar. Aranıza yeni katıldım yaklaşık 2 haftadan beridir forumu inceliyorum. Arabam Ford Fusion 2006 comfort. Kapı fitillerini internette bulamıyorum. Fiesta ile aynı mı acaba fitilleri 

2006 fiestam vardı. kapı değilde kaborta kısmındaki plastikleri clio fitiliyle değiştirmiştim. Fitilciden metre işi fitil aldım, kendim uygunca kesip değiştirdim. Mükemmel uyum sağlamıştı. Ses yalıtımına çok katkısı olmuştu. Hiç yıpranmadan 13 sene sonra sattım. Deneyebilirsin.

Selçuk Bakış yazdı:

Geçme yerleri aynı ise clio fitilinin olma ihtimali var, Fiesta ya göre 20-30 cm uzundu, fazlalığı kesmiştim.

ben de 8-10 metre alıp, kapılara göre kesmiştim. 

Ömer Sardoğan yazdı:

Hepinize teşekkür ederim sanırım çözümünü buldum :D fitilin içine terazi hortumu geçirdim tek bir kapıya kapı kapanması çok sert oldu. Sanırım zamanla alışır diye düşünüyorum 

Aynısını arkadaşım yapmıştı. Bütün fitil içersine değil de kapının 3 köşesine gibi. Bu durumda fitil sağlam olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ömer Sardoğan yazdı:

Akvaryum hortumu da oluyordu, burada bulunsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sardoğan
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

2006 fiestam vardı. kapı değilde kaborta kısmındaki plastikleri clio fitiliyle değiştirmiştim. Fitilciden metre işi fitil aldım, kendim uygunca kesip değiştirdim. Mükemmel uyum sağlamıştı. Ses yalıtımına çok katkısı olmuştu. Hiç yıpranmadan 13 sene sonra sattım. Deneyebilirsin.

ben de 8-10 metre alıp, kapılara göre kesmiştim. 

Aynısını arkadaşım yapmıştı. Bütün fitil içersine değil de kapının 3 köşesine gibi. Bu durumda fitil sağlam olmalı.

Fitillerim sağlam yırtığı falan yok lakin artık ezilmiş durumdalar bende değiştirmek yerine böyle bir çözüm buldum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ömer Sardoğan yazdı:

Terazi hortumu çok kalın ve serttir, ben turnike yapımında kullanılan kauçuk serum hortumundan daha kalın, bir hortum geçirmiştim. Serum ince kalıyordu. Su terazi hortumu sert silikon yumuşamaz. 

Araç fitilini dahi ezip yırtabilir. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Sardoğan

Birde naçizane bir sorum daha olucaktı müsaadenizle. Koltukları kaçlık torx cıvata tutuyor bililiyor musunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...