İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Park Freni Arızası ( ÇÖZÜLDÜ)

Cem Işık

Recommended Posts

Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

Boşa KİNG ünvanı almadı bu adam. :pilot::blush:

Büyük adam :king: 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Servet Aydın yazdı:

Yalarım

Bi an düşündüm de :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

benim mercedes e de far ayarı yaptı hem de 7 alyan la

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bacanakla forum toplantısına gelmiştik İstanbul'da, bir baktım bizim yemekleri ısmarlamış KİNG.

Skoda'da park freni arızası yaşayan bir arkadaşım oldu. Onda Superb vardı. Yıkamacıdan çıkarken park freni bırakmadı, diye anlatmıştı. Yakın zamanda araç yıkandı ya da yıkatıldı mı kimliği belirsiz kişiler tarafından?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

gece 2 idi dükkandan çıktığımızda. 

ben sony ile gittim ertsi gün çıkarken paynırım olmuştu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diyorum bu sony kimin paynırım nerde?

Bende birinin yazlığına gittim gözümü açtığımda üstümde atlet, cebimde land anektarı vardı. Bi daha içmiycem

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane3'ü almışım, hayatımda ilk defa bi-xenon farım olmuş. Zaten Türkiye'de o dönem en lüks markalar hariç orta sınıfta mercekli olarak kaç model sunuyordu ki.

Ne yaptıysam yolu aydınlatmıyor. Yetkili servise gittim, yolu aydınlatmıyor dedim. Servise aldılar, yarım saat sonra çıkardılar. "Bunlarda otomatik ayar var, biz müdahele edemeyiz" dediler. Yahu diyorum, önümü görmüyorum, mümkün değil böyle bi şey olmasında. O zaman farları değiştirin falan diyorum. Kime anlatıyorum tabi.

Servet abi dedi ki, ilk görüşmede hallederim ben. Bir alyan ile far ayarını kusursuz yapmıştı sağolsun. Bi de nasıl yapılır ayak üstü öğretti. Onun sayesinde hep kendim ayarladım sonrasında. Hem balık verdi hem de tutmayı öğretti. Daha ne olsun :wub: 

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

artık o günlerde geçti, xenon falan yalan oldu, ledler bile abarttı, bakalım bundan Sonra ne yapacak king, bence piili arabalarda piile ilgili bir atraksiyon yapar, ion pille gelip katı hal pili arttırılmış menzille falan çırasınız artık :D 

Öte yandan, araba gelişimi zaten üst sınıra ulaştı gibi, daha ne olacak, otonom sürüş vs yakında standart olur, kala kala güç ünitesinde oynarlar, klasik araba işi gelişim sınırına ulaşmak üzre hatta ulaştı ve sıkmaya başladı, heps aynı zevk vermez oldu gibi...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

artık o günlerde geçti, xenon falan yalan oldu, ledler bile abarttı, bakalım bundan Sonra ne yapacak king, bence piili arabalarda piile ilgili bir atraksiyon yapar, ion pille gelip katı hal pili arttırılmış menzille falan çırasınız artık :D 

Öte yandan, araba gelişimi zaten üst sınıra ulaştı gibi, daha ne olacak, otonom sürüş vs yakında standart olur, kala kala güç ünitesinde oynarlar, klasik araba işi gelişim sınırına ulaşmak üzre hatta ulaştı ve sıkmaya başladı, heps aynı zevk vermez oldu gibi...

Zaten baktığın zaman Ali hocam 20 sene önceki teknolojiyi itelemeye çalışıyorlar. Dijital asistanlar dışında baktığın vay be adamlar 30 sene önce düşünmüş yapmış diyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Zaten baktığın zaman Ali hocam 20 sene önceki teknolojiyi itelemeye çalışıyorlar. Dijital asistanlar dışında baktığın vay be adamlar 30 sene önce düşünmüş yapmış diyorsun. 

arabalar gelişimde tavanda gibiler artık, birtek eksik kalan tam otonom sürüş, oda şart değil ve sakat zaten, şimdi yenilesem arabayı üstüne ne koyacak yeni arabada değecek değilmi, zaten donanımlı araç :)

elektrikli dersen o benim için lüks, olsada ihtiyaçtan yada daha iyi olacak diye değil, yok bir üstünlüğü benim için... zaten yılda 10 bin yapıyorum, yarım depo harcadım bu ay, araba donanımlı ve güçlü, yenilesem bana ilave ne kazandıracak, bakım desen kendim yapıyorum, yağ 2000 tl filtreler 400 tl civarı, yeni alıp baştan mtv dilimi kaskoda yükselme vs. neden yaşayayım değilmi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Işık

Konuyla alakalı gelişmeleri paylaşayım, dün maslakta ARB mekatronik’e gittim, vag grubun efsanesidir. Bilgisayara bağladılar, el freni butonu şeklinde gösterdi arızayı. Parça fiyatı doğuş’ta 5.350 TL. Ali express gibi yerlerde 1500 tl. Çıkması var 2000-2500 bandında. Ne yapacağıma karar veremedim. Arabayı p moduna alıp kapıyı açınca el frenini çektiği için biraz bekleyip o şekilde karar vermeyi düşünüyorum. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Konuyla alakalı gelişmeleri paylaşayım, dün maslakta ARB mekatronik’e gittim, vag grubun efsanesidir. Bilgisayara bağladılar, el freni butonu şeklinde gösterdi arızayı. Parça fiyatı doğuş’ta 5.350 TL. Ali express gibi yerlerde 1500 tl. Çıkması var 2000-2500 bandında. Ne yapacağıma karar veremedim. Arabayı p moduna alıp kapıyı açınca el frenini çektiği için biraz bekleyip o şekilde karar vermeyi düşünüyorum. 

Aynı değil ama geri görüş kameram arızalı görünüyor, parça numarası ile amazon.com.tr den almayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Aliexpressten 1 haftada gelir, sipariş verin bence. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Cem Işık yazdı:

Problem buton ise  @Servet Aydın tamir eder onu.:D  o paralar kıytırık bir butona verilir mi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Parca no ver burdan bir bakayim abi. Bazen komik rakama orjinal parca denk geliyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Parça fiyatı doğuş’ta 5.350 TL

bu bir düğme değil mi? düğme yani? han, basılıp bırakılan

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erdem Doğan yazdı:

Parca no ver burdan bir bakayim abi. Bazen komik rakama orjinal parca denk geliyor. 

Bakayım kardeşim parça no, paylaşırım hemen. Eksik olma. 

Çağlar Bayur yazdı:

bu bir düğme değil mi? düğme yani? han, basılıp bırakılan

Böyle toplamda 3 tuşu barındıran bir mevzu abi.. bende ortadaki bozuk.. 

IMG_3200.jpeg

Ali Cihangiroğlu yazdı:

aç tamir et :)

Abi sökülür gibi değil,presli sanırım, gerekirse sökerim gözü karartıp.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Cem Işık
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gözünü seveyim sökme. Yarın akşam gel halledelim. Ama çabi gelirse gelmem

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Gözünü seveyim sökme. Yarın akşam gel halledelim. Ama çabi gelirse gelmem

Artık çok geç abi, dayanamadım söküyorum da , egzoz manifoldu engel oldu, hızımı alamadım, hazır girmişken swap yapayım portif motörü takayım diyorum

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Heh! Park freni çalışacak düğmeye basınca koltuk fırlamaz ise bişey bilmiyorum

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Cem Işık yazdı:

Fiyat iyi, tek fark bende esp tuşu sağda , bunda solda. Autohold da terste haliyle. Autohold solda bende. Kablosuna müdahale gerekir mi bilemedim açıkçası..

Muhtelemen sağ direksiyon modelden sökmüşler :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...