İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Park Freni Arızası ( ÇÖZÜLDÜ)

Cem Işık

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

çalışmama riski alınmaz görünüyor şimdilik çünkü amazon fiyatları 870 ~4500 tl arasında değişiyor. aşağıdaki linki bir arkadaşa gönderdim şase numarası ile kontrol edecek hangi kameranın olup olmayacağını.

bir bu resimleri görünce acaba pinlerde bir temassızlık olabilirmi diye düşünmeye başladım. Çünkü kamera %90 çalışıyor bazen geç çalışıyor bazen kalitesiz görüntü veriyor. Bugün BMW ex1 kullanınca kamera veya ekran farkı çok belirgin oldu. kamerayı söküp vd40 ile pinleri temizlemeyi düşünüyorum. Bu durumda siz ne önerirsiniz?

https://www.amazon.com.tr/s?k=ford+es7t+19g490&dc&crid=1SOCH3GZM3SJK&qid=1722854637&sprefix=ford+es7t+19g490+bc+%2Caps%2C171&ref=aw_s_fkmr0

Erdem Doğan yazdı:

Orjinal yeni yaklaşık 200euro

orjinali serviste 12384 tl kdv li  işçilik hariç.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

heee anayolda kırık refuju bulup karşı yola felan geçmeden vucüd zinde kalamıyor tabii

Kalmaz. Uyku basar. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Metin Uzunoğlu yazdı:

çalışmama riski alınmaz görünüyor şimdilik çünkü amazon fiyatları 870 ~4500 tl arasında değişiyor. aşağıdaki linki bir arkadaşa gönderdim şase numarası ile kontrol edecek hangi kameranın olup olmayacağını.

bir bu resimleri görünce acaba pinlerde bir temassızlık olabilirmi diye düşünmeye başladım. Çünkü kamera %90 çalışıyor bazen geç çalışıyor bazen kalitesiz görüntü veriyor. Bugün BMW ex1 kullanınca kamera veya ekran farkı çok belirgin oldu. kamerayı söküp vd40 ile pinleri temizlemeyi düşünüyorum. Bu durumda siz ne önerirsiniz?

https://www.amazon.com.tr/s?k=ford+es7t+19g490&dc&crid=1SOCH3GZM3SJK&qid=1722854637&sprefix=ford+es7t+19g490+bc+%2Caps%2C171&ref=aw_s_fkmr0

orjinali serviste 12384 tl kdv li  işçilik hariç.

WD40 degil de Kontaktsprey ile temizlenebilir. Pinler kontrol edilir, okstilenmis olabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yeni gelişmeleri paylaşayım sizlerle, kontak sprey denememiştim ama aklımda kalmıştı. Tuş grubunu söktüm, altında minik bir kapak vardı onu açtım, içine bastım kontak spreyi.. 

2-3 dk bekleyeyim de içeri sirayet etsin dedim. 3 dk sonraki manzara aşağıda: 

IMG_3359.jpeg

Kontak sprey plastik kaplamalı yüzeylere zarar veriyormuş öğrenmiş olduk böylece.. arıza mı?? Tabi ki devam ediyor🤪

• Mutlu 6
  • Üzgün 9
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

El freni düğmesi arızalı kodiaqlarınız öldüm parasına alınır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

ama aklımda kalmıştı.

aklında kalmadığı iyi oldu :mangal:

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Abi bu kadar söktün battı balık yan gider komple parçala :) 

Yaparsan maslakta soft kaplama var eski haline getirirler .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

reno mu bu düğmesine yapışkan yapıştırsın yahu

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erdem Dertsiz yazdı:

Abi bu kadar söktün battı balık yan gider komple parçala :) 

Yaparsan maslakta soft kaplama var eski haline getirirler .

Parçaladığım şeyleri geri toplayamama gibi bir kötü huyum var benim, ondan çekiniyorum Erdem :)

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

reno mu bu düğmesine yapışkan yapıştırsın yahu

ah kafam :D ama sekti taş.. bizimkiler sağlam :tongue:

365803863.jpg?revision=1703019548

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Cem Işık yazdı:

Parçaladığım şeyleri geri toplayamama gibi bir kötü huyum var benim, ondan çekiniyorum Erdem :)

Abi king var toplar ya :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Dertsiz yazdı:

Meslekten soğuttu beni

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erdem Dertsiz yazdı:

Daha beni tanımamış Erdem, ben öylesi dağıtırım ki.. Fabrikası gelse toparlayamaz :) Geçen evde kombinin kartında bir problem oldu, kartın plastik kapağını bir söktüm ki.. (Tam 9 parça halinde elimde kaldı kapak. Puzzle gibi yarısına kadar topladım, kalan kırık parçaları kaldırıp attım çöpe :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

iç mekan aksamda kontak spreylik bir durum olacağını sanmıyorum. gebze taraında meşhur bi tv tamircisi varmış. O yapabilirse, sonrasında soft kaplama işi olabilir. ihtiyar bi baksın bence :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Erdem Doğan yazdı:

iç mekan aksamda kontak spreylik bir durum olacağını sanmıyorum. gebze taraında meşhur bi tv tamircisi varmış. O yapabilirse, sonrasında soft kaplama işi olabilir. ihtiyar bi baksın bence :) 

images-4.jpeg.9eaaaa1105ea21a52ffdf3b0050bdff7.jpeg

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Doğan yazdı:

2500 km öteden konuşmak seni kurtarmaz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Işık

Yeni bir güncelleme yapayım, sorunun el freni butonundan kaynaklandığını öğrenince aliexpress üzerinden sipariş verip tuş takımı istemiştim. Az evvel geldi, hemen gidip taktım ve sorun çözüldü.. El freni tuşum çalışıyor artık :) Türkiye'de doğuş'ta 5.700 TL gibiydi parça, Ankara'dan Serkan abim vasıtasıyla 4.400 TL'na buldum. Aliexpressten gümrük vs dahil 1200 TL gibi geldi bana. MODE ve OFFROAD düğmelerim oldu, çalışmıyorlar ama olsun araba üst sınıf oldu çakma da olsa :)

WhatsApp Image 2024-08-28 at 13.25.45.jpeg

WhatsApp Image 2024-08-28 at 13.25.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-08-28 at 13.25.44.jpeg

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Abi, eskisini tamir ettirip satabilirsin aslında, tabi tamir oluyorsa

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yeni tuşlarla daha havalı olmuş. Işıkları yanıyor mu Abi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun Abi, eskisini tamir ettirip satabilirsin aslında, tabi tamir oluyorsa

Ben rahat durmam açar sökerim de sonrası çöp mü olur ne olur bilemem.. 

Tamer Topaç yazdı:

Yeni tuşlarla daha havalı olmuş. Işıkları yanıyor mu Abi?

Mode ile offroad yanmıyor sanırım, el freni ışığı yanıyor sadece, karanlıkta denemem lazım açıkçası :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cem Işık yazdı:

durmam açar

Pazara kadar dursan yeter aslında :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

hayırlı olsun, pazar o tuşlar kesin çalışır, korkunun ecele faydası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

+20 HP hayirli olsun ve geçmiş olsun abi 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...