İçeriğe Yönlendir

Akü Lambası Problemi

Abdullah Akbıyık
Çözüme git Abdullah Akbıyık tarafından,

Recommended Posts

Abdullah Akbıyık

Iyi aksamlar, 2015 1.25 fiesta aracımda çalıştırdıktan 5 dakika sonra aku lambası yanmaya başladı, ilk kontakta araba tekte calisoyor devir düşmeye meyil ediyor ama toparliyor biraz surunce aku lambasi  yanıyor, elektrikci konnektor ya da dinamo arizasi dedi, bunu ayirt etmenin bir yolu var mı yoksa deneyerek mi yapacagım? Yaptirana kadar bu şekilde kullanmam biraz problem çıkartır mı? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? İstanbul avrupada ehil bir   elektirk ustası onerebilir misiniz?. Tekrardan  hayirli aksamlar dilerim

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık

ilave olarak da, sadece motor calisirken olan zorlandiginda artan, hoparlörlerden gelen bir parazit sesi de var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdullah Akbıyık yazdı:

Yaptirana kadar bu şekilde kullanmam biraz problem çıkartır mı

çok kısa bir km sonra yolda kalırsınız

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Akü lambası yanar veya bir süre sonra frenler tutmaz abs ışığı yakarsa kömürler bitmiştir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle kullanmaya devam ederseniz kısa süre sonra yolda kalırsınız. 

Bence ilk rotanız oto elektrikçi olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mustafa Şahin2 yazdı:

Hocalarım konjektoru degistim lamba söndü, aküyü de degistim digeri eskimişti. Lamba söndü sönmesine ama bir problemin hala devam ediyor, sadece araba çalışır haldeyken hoparlörden bir parazit sesi geliyor, kontagi kapatinca  ses duzeliyor, Buji kablolarini kotrol ettim, neden olabilir boyle bir sey yasayan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abdullah Akbıyık yazdı:

Hocalarım konjektoru degistim lamba söndü, aküyü de degistim digeri eskimişti. Lamba söndü sönmesine ama bir problemin hala devam ediyor, sadece araba çalışır haldeyken hoparlörden bir parazit sesi geliyor, kontagi kapatinca  ses duzeliyor, Buji kablolarini kotrol ettim, neden olabilir boyle bir sey yasayan oldu mu?

@Servet Aydın  ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konjektör kömüre entegre mi? Bağımsız mı? Önceden parazit varmıydı?

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Servet Aydın yazdı:

Konjektör kömüre entegre mi? Bağımsız mı? Önceden parazit varmıydı?

Konjektor uzerinde komur vardı ama durumunu bilmiyorum, önceden parazit vardı sonrasinda aku lambası problemim oldu, aku lambası problemim cozuldu ama bu parazit problemi kaldı, parazit onleyici taksam etki eder mi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Teybiniz orjinal mi?

Doğru diğer soru

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Doğru diğer soru

Sani Gerşon yazdı:

Teybiniz orjinal mi?

Evet orijinal 

tarihinde Abdullah Akbıyık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motor ve karosere bağlı ana eksi kablolarını kontrol et. Şarj ışığı söndü de kaç volt çıkış var?

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Servet Aydın yazdı:

Motor ve karosere bağlı ana eksi kablolarını kontrol et. Şarj ışığı söndü de kaç volt çıkış var?

Bilemiyorum, ölcturmem gerekecek, bu problem icin elektrikci, tesisatci ya da teypçi hangisine gitmeliyim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abdullah Akbıyık yazdı:

Bilemiyorum, ölcturmem gerekecek, bu problem icin elektrikci, tesisatci ya da teypçi hangisine gitmeliyim

Bir voltmetre ile siz de ölçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

alternatörün kömürleri yada diyot paketi bozuktur. 30 40 km sonra yolda kalır araba. ben dizel motor ile 40 km kadar gittim. durduğumda 11 volt idi sistem. kapatınca 10.2 oldu ve birdaha çalışmadı. tabi bu son durum alternatör tamircisinin tam önünde oldu.

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Doğan Arşiray yazdı:

alternatörün kömürleri yada diyot paketi bozuktur. 30 40 km sonra yolda kalır araba. ben dizel motor ile 40 km kadar gittim. durduğumda 11 volt idi sistem. kapatınca 10.2 oldu ve birdaha çalışmadı. tabi bu son durum alternatör tamircisinin tam önünde oldu.

Hocam elektrikçiye biraktim diyotlar saglam dinamo sağlam dedi , konjektor degistirdi akü lambası söndü,  fark edemedi mi acaba. Zaten once bu parazit sesi cikti sonra peşinden aku lambasi yanmisti. İstanbulda önerdin bir oto elektrikçi var mı oraya baktirayim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

malesef yok. ben ankaralıyım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abdullah Akbıyık yazdı:

İstanbulda önerdin bir oto elektrikçi var mı oraya baktirayim

OSman Usta'ya göstermeyi denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbıyık
Sani Gerşon yazdı:

OSman Usta'ya göstermeyi denediniz mi?

Nerede bulabilirim kendilerini

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Abdullah Akbıyık

Arkadaşlar, orijinal olarak aldigim fomoco marka bujilerde problem varmis, eski ngk marka bujileri takınca problem çözüldü. bujiler hoparlorde  patirdama şeklinde parazit yapıyormuş. Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abdullah Akbıyık yazdı:

Arkadaşlar, orijinal olarak aldigim fomoco marka bujilerde problem varmis, eski ngk marka bujileri takınca problem çözüldü. bujiler hoparlorde  patirdama şeklinde parazit yapıyormuş. Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Bujiden yapmaz bunu genelde de, muhtemelen bobini doğru oturtamamışlardır, bobin atlama yapıyordur bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...