İçeriğe Yönlendir

ESP Kapatılır İse Ne Olur?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba araçta esp kapatılır ise ne olur ? savrulmayı önlediği bir gerçek , uzun yolda esp yi kapatsak eksi ve artı yönleri ne olur ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Öngür yazdı:

Merhaba araçta esp kapatılır ise ne olur ? savrulmayı önlediği bir gerçek , uzun yolda esp yi kapatsak eksi ve artı yönleri ne olur ? 

Kapatmaya izin veriyor mu? Devreye girer diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Marka modele göre değişmekle birlikte, genelde belirli bir hız üzerinde kendisi otomatik devreye girer. Kullanım anlamında da kendini ve aracını bilmeyen birisi için iyi sonuçlar doğurmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o aracın esp siz modeli gibi olur

• Teşekkür 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Murat Öngür yazdı:

ceed lerde izin veriyor ama hiç kapatıp denemedim

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geyik testindeki gibi araç kullanmayacaksanız problem olacağını düşünmüyorum. 1,8 honda civic hb yi bir kavşak etrafında test ederken arka savrulacağı zaman esp devreye girmişti, girmeseydi spin atıp kavşağa dalabilirdim.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Benimkisi bazen kendi kendine kapanıyor. Bir sorun yaşamıyorum. Aracı tanıyıp nasıl kullandığınıza bağlık olarak bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Bir parça var onun temizlenmesi gerekiyor. Vaktim yok. Zararı yok kullanıyorum bu şekilde sakin sakin. Zaten çok yakmasın diye gaza da basmıyorum. Hatta 500 km uzun yolu esp kapalı bir şekilde gelmiştim. 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

Gündelik kullandığımız araçlarda ESP kapanmaz genelde. Spor araçlarda mümkün. ESP diye kapattığımız şey aslında çekiş kontrol. Yani ne olur derseniz, araç patinaj yaptığında gücü kesmez. Ama savrulma durumunda yine müdahale edecektir.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Neden kapatmaya ihtiyaç var?

Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

müdahale edecektir

Etmez. En azından Mercedes etmiyor

0 derecede gidiyorum kış zamanı. Yolda su bile yok. Tepe arkasında viraja bjr girdim cam gibi buz gölgeden sebep öylece kalmış. Bir sağa bir sola araç kendini topladı devam. Kıymeti o anda belli oluyor. Yazinda lazım olur yağ olur mazot olur viraja hızlı dalinir. 

Sébastien Loeb değilsen çok faydalıdır 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Uzun yolda esp yi kapatmanın bir faydası olmayacağı kesin, hatta zararı olur. Nerede faydası olur?

Karda, buzda, çamurda takılırsan motor devrini düşürmez, çıkmak için ihtimal arttırır.

Hep görürsünüz yollarda, toroslar vızır vızır çıkarken milyonluk araçlar patinaj bile atamadan kalır yolda.

Custom esp kapatmaya izin veriyor bu arada, ön göğüsde tuşu var.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Kapatmanın artı hiçbir yönü yok, ihtiyaç halinde ise hayat kurtarır. İki kez beni kazadan kurtardı mesela. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzun yolda kapatmanın hiç bir artısı yok.. 

Patinaj yapmak gerektiğinde, patinaj yapabilmek ve gösteri sürüşü sıralarında şov yapabilmek için kapatma tuşu koyulmuş.. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benim bildiğim kapatılamıyor bir çok araçta, Daha doğrusu kapatsak bile tehlikeli anında açıyor, öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

4x4 ya da en azından arkadan itişli min 250 hp olacak ki kapatacaksın :seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Erakçora yazdı:

Benim bildiğim kapatılamıyor bir çok araçta, Daha doğrusu kapatsak bile tehlikeli anında açıyor, öyle değil mi?

Tehlike anında açmıyor. 
Mercedeste denemiştim. Spin atıyordum. Frene basınca esp aktif hale geliyordu 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tehlike anında açmıyor. 
Mercedeste denemiştim. Spin atıyordum. Frene basınca esp aktif hale geliyordu 

Start stop u zorla açan arabaların esp yi zorla açmaması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedeste denemiştim. Spin atıyordum

bozukmuş o mıcırda bile spin atamadık biz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...