İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Yazılımları Neden Ücretsiz?

Cem Işık

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

emmi hatırlar, benzer konuyu şenlik zamanı masaya bayağı bir yatırmıştım, milyon dolar masraf edilmiş uyduları biz bakkal ararken navigasyon için nasıl beleşe kullanıyoruz diye, o zamanlar uydu orada navigazyon cihazı bulup kullnıyor uydu sahibni bişi yapamaz diyenler olmuştu :) vesile ile geçen putin bir laf etti: bu gözünüz ile gördüğünüz kocaman tankları topları tüfekleri artık herkes alabilir, almasında da bir sorun yok bunlar artık işe yaramaz, görmedikleriniz daha çok yarar .....

ee o zaman ukrayna’da stok mu eritiyormuş boz ayısı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ee o zaman ukrayna’da stok mu eritiyormuş boz ayısı 

ya şimdi bütün oyunu bozdun yawww, hakkat ne oldu ilhak işi?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

İlk navigasyon cihazım tomtom idi.2000’de almıştım. Yanlış aklımda kalmadı ise aylık 4 veya 5 mark idi

En kötü harita da ondaydı.. 

Next cihazlarla ne çok oynamıştık.. yazılımlarını değiştirirdik. Lokman abi abuk subuk şeyler yüklerdi. 

Next'leri ömür boyu harita güncellemeli olarak almıştık. Başarsoft kullanıyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tek navi oydu o yıllar. Abd’de başarılı ancak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihaz açıldı :) 

Harita kartı yok ortalıkta. Yazıp deneyeceğim. Bakalım kaç uydu yakalayacak :) 

IMG_1824.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bende de Tomtom var. Avrupadan fotoğraf makinası alana hediye ediyorlardı. Canon ile beraber hediye almıştım. En son rahmetli İlker Abi ile beraber güncellemiştik. Hala duruyor, e artık kullanmıyoruz tabi. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bi tmtom da bende var.  Gecen bi kurcaladım calısıyor.. sonra cok demode oldu deyip vazgectim 😄 ama nostalji yaşattı acıkcası 😕 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lokman abi abuk subuk şeyler yüklerdi. 

:rofl:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Next cihazlarla ne çok oynamıştık..

o zamanlar multimedya yoktu, mondeo kokpit plastiğini kesip içine gömmüştüm, açma kapama tşunu dışarı taşımıştı King. kontak kapatınca cihaz kapanmıyordu manuel kapatıyordum, şimdi o kestiğim plastik parça 6500 TL olmuş :kafa:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

:rofl:

o zamanlar multimedya yoktu, mondeo kokpit plastiğini kesip içine gömmüştüm, açma kapama tşunu dışarı taşımıştı King. kontak kapatınca cihaz kapanmıyordu manuel kapatıyordum, şimdi o kestiğim plastik parça 6500 TL olmuş :kafa:

Sonra sizden görüp oraya ekran koydular.. :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aslında bu navigasyon cihazları güncel olabilese hala işe yarar. telefondan nefret ediyroum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Doğan Arşiray yazdı:

aslında bu navigasyon cihazları güncel olabilese hala işe yarar. telefondan nefret ediyroum ben.

Eski bir telefonu yada tableti sadece navigasyon amaçlı kullanmayı deneyin. Teknik olarak her türlü navigasyon cihazından üstün telefon yada tabletler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonra sizden görüp oraya ekran koydular.. :D

en güzeli lr2’de yaptığım olmuştu be🍆

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

en güzeli lr2’de yaptığım olmuştu be🍆

lr2'yi satmak mı?:tongue2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

lr2'yi satmak mı?:tongue2:

Döğerim seni

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Eski bir telefonu yada tableti sadece navigasyon amaçlı kullanmayı deneyin. Teknik olarak her türlü navigasyon cihazından üstün telefon yada tabletler.

hat lazim degilmi? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

2000 li yıllarda 6600 nokia telefonum varken, zor şer bluetoothlu gps aparatı bulmuştum, onu telefona bağlayıp navigasyon olarak kullanıyordum ve aylık 100 lira gibi bi ücreti vardı uygulamanın.. 

İş hayatına ilk başladığım yıl inanılmaz biçimde kaybolunca ben de bluetooth'lu gps almıştım. iMate Kjam Windows pda'da navigasyon yapıyordum ve müthişti. Haritaları da başarsoft'tan güncelliyordum.

Doğan Arşiray yazdı:

Piranha'nın ömür boyu güncelleme garantili cihazı hala masamda durur. 2024 haritası yüklü ve aktif.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ben genelde goo*** haritaları kullanıyorum her ay bana mail atıyor burayı gezdin, bu mekan nasıldı değerlendir, buraya gittin şu kadar km yaptın bu kadar yürüdün diye bilgi veriyor

firmaların kendilerini bu platformda yayınlatmaları ücretli. daha önceki firmamda bunun için ücret ödediğimizi hatırlıyorum. bence kayıtlı firmalardan aldıkları yetiyordur. 

Ben google a epey içerik yüklüyorum. Benim eklediğim konumlar kısa sürede haritalara ekleniyor. Eklenen yerler reklam satınalırsa aramalarda üste çıkıyor. Eklenmek ücretsiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Doğan Arşiray yazdı:

hat lazim degilmi? 

Değil. Google maps gibi yazilimlarda haritalari önceden yukleyebilirsiniz ya da sygic gibi navigasyon yazilimlari kullanabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

haritalar, fotograflarım, yerlarim vb. Yapay zeka dediğimiz "istatistik" için veri girişi oldu, oluyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

En kötü harita da ondaydı.. 

Next cihazlarla ne çok oynamıştık.. yazılımlarını değiştirirdik. Lokman abi abuk subuk şeyler yüklerdi. 

Next'leri ömür boyu harita güncellemeli olarak almıştık. Başarsoft kullanıyordu. 

Next icin zamaninda iyi para vermistim. Birkac kere anca kullanmisimdir. Sonra benimle Almanya ya kadar geldi. Baktim bi ise yaramiyor, atsan atilmaz satsan satilmaz. Arabayi yikamaya gittigim istasyonda ayni zaman da tir parki var. Baktim TR plakali bi tir var sofor de uyanik. Gittim söyledim böyle bi cihaz var, TR harita ücretsiz, Avrupa istersen 15-20 euro bisey, benim isime yaramiyor, istermisin dedim. Kac para istiyosun dedi, ne parasi yahu al kullan dedim. Sevindi, isini görür belki. 

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Doğan Arşiray yazdı:

hat lazim degilmi? 

Ücretli yada ücretsiz offline çalışan programlar var (internet bağlantısı istemeyen).  

En meşhurlarından biri Maps.me, istediğin bölgenin haritasını önceden indiriyorsun. İnternet bağlantısı olmadan kullanabiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sürekli değişen gps verisi nasıl kalibre oluyor? yada ne kadar sürede buluyor?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Doğan Arşiray yazdı:

sürekli değişen gps verisi nasıl kalibre oluyor? yada ne kadar sürede buluyor?

Coğu zaman normal navigasyon cihazlari kadar surmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Ücretli yada ücretsiz offline çalışan programlar var (internet bağlantısı istemeyen).  

En meşhurlarından biri Maps.me, istediğin bölgenin haritasını önceden indiriyorsun. İnternet bağlantısı olmadan kullanabiliyorsun.

Bu özelliği güzelmiş ancak, günümüzde esas lazım olan şey trafik yoğunluğunu görebilmek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu özelliği güzelmiş ancak, günümüzde esas lazım olan şey trafik yoğunluğunu görebilmek.. 

Internet bağlantısı olmadan kullanabiliyoruz ama bağlantı varsa da anlık veri akışı sağlıyor dediğim programlar. Yani trafik yoğunluğunu da görebiliyorsunuz internet olduğu zaman. Eski navigasyon cihazlarına göre her yönden avantajlı yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...