İçeriğe Yönlendir

Cam Gıcırtısı Nasıl Çözülür

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Aracı aldığım zamandan bu yana yapayım dediğim ama yapmadığım bir durum var. Camları açıp kapatırken gıcırtı oluyor. Forumda bu konu ilk olacak sanırım. Çözüm için silikon sprey wd40 tarzı şeyler önermişler. Denedim ama çözüm olmadı. 

Bununla ilgili çözüm önerilerine açığım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Cam krikosundan kaynaklı olabilir mi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Koray Demir yazdı:

Cam krikosundan kaynaklı olabilir mi 

Olabilir ama daha çok fitillerden ses geliyor gibi. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Basitten baslayalım cam temizmi? cama su kaydırıcı kullanmayı denemekle basla bence 🤔 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Yeter yazdı:

Olabilir ama daha çok fitillerden ses geliyor gibi. 

Fitillere silikon sprey denenebilir belki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Diş fırçası+temizleyici sprey ile kanalları, fitilleri güzelce fırçalayıp bezle silip son seferde su ile (kapı altı tapalar varsa sökük olsun) bolca durula, kuruduktan sonra silikon sprey sık, 3-5 kez indir kaldır, devam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fitilleri söküp iyice temizledim. Yine de o gıcırtı gitmedi. Krikodan değil de ses fitillerden geliyor. Rahatsız edici bir ses. Çözememiştim. Silikon sprey ile bir müddet idare ediyordu, sonra tekrar başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Alpay Sumer yazdı:

Basitten baslayalım cam temizmi? cama su kaydırıcı kullanmayı denemekle basla bence 🤔 

Bunu denerim. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Diş fırçası+temizleyici sprey ile kanalları, fitilleri güzelce fırçalayıp bezle silip son seferde su ile (kapı altı tapalar varsa sökük olsun) bolca durula, kuruduktan sonra silikon sprey sık, 3-5 kez indir kaldır, devam. 

Bu yöntemi de denerim elimde malzemem var. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Kaliteli bir markanın silikon spreyini deneyin , lastikleri plastik bir malzeme ile ufak ufak açarak dibine gelecek şekilde sıkınız camı bir kaç kez aşağı yukarı hareket ettirin sonra işlemi tekrarlayın.

Ben bu şekilde çözmüştüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cam fitilleri değişecek kadifemsi bı fitili vardı sanki zamanla toz toplayıp kireç ve taş yapıyor fitilde cize cize açılıp kapanıyor o ses yapıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cam fitilleri değişecek kadifemsi bı fitili vardı sanki zamanla toz toplayıp kireç ve taş yapıyor fitilde cize cize açılıp kapanıyor o ses yapıyor 

Evet Mustafa hocam durum bu, bu yüzden önce Köksal abinin yöntemi uygulayıp içindeki kiri pası temizlemeye çalışacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...