İçeriğe Yönlendir

Yetersiz HGS Bakiyesi ve Geçiş İhlali

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Sani Gerşon
Celal Aydın yazdı:

Ben hgs kart aldım

Bildiğim kadarıyla hala kredi kartına tanımlanamıyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bende hgs etiket var ama yapıştırmadım, arabayı değiştirince de plakayı güncelliyorum, geçerken yapıştırılacak yere tutuyorum ancak devlet gişesinde okuduğunu 3-5 yıldır görmedim.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Bende hgs etiket var ama yapıştırmadım, arabayı değiştirince de plakayı güncelliyorum, geçerken yapıştırılacak yere tutuyorum ancak devlet gişesinde okuduğunu 3-5 yıldır görmedim.

Okumuyor.

Madem ki plakadan okuyacak sadece, ne gerek var etikete, karta.

Ruhsata tanımlansın, gerek duyan yükleme yapsın.

Sani Gerşon yazdı:

Uygulama üzerinden talimat verilebiliyor, ben vermedim gerçi, vermeyi de düşünmüyorum, alt limit, yükleme tutarı vs yoruyor beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Celal Aydın yazdı:

Madem ki plakadan okuyacak sadece, ne gerek var etikete, karta.

Ruhsata tanımlansın, gerek duyan yükleme yapsın.

:bravo: 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Peki bir soru:

Benim HGS'm kredi kartıma bağlı. Bir minimum yükleme tutarı var ama bu şu an büyük köprüleri kapsamıyor. Oralardan HGS'm ile geçersem ne olacak?

kredi kartından anında yükleme yapıyor işbankası.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

Ben ilk çıktığında aldım hep karta bağlıydı. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yıllarca OGS kullandım hiç sorun yaşamadım. en çokta istanbulda ki köprü ve otoyollardaki ogs ve hgs geçiş birleştirmelerine harcanan paraya acıyorum. 

Sani Gerşon yazdı:

Senelerce OGS kullandım, bir aracımdan diğerine aktardım. HGS okumuyordu, bariyer açmıyordu, taşınmıyordu ve hatta uzunca süre otomatik yüklemeye dahil edilemedi. OGS gayet başarılıydı. Bir de unutmamak lazım, niye tekelleştirildi? OGS ile HGS aynı anda sunulsaydı, insanlara seçim hakkı kalsaydı?

PTT'nin özelleştirilmesi düşünlürken müşteri ve nakit akışını artırmak için Binali Yıldırım tarafından icat edildi.

Celal Aydın yazdı:

OGS tamamen sorunsuz. HGS her şeyi düzgün yapsan bile sorun çıkarıyor bir yerde.

Mesela Adana Otoyolunda gişeler etiketi yada kartı okumuyor. Eskiden yeşil ışık yanardı girerken hgs'de. Şu an okuyup okumadığını anlamak mümkün değil.

Çıkışta ücret yazardı ledli tabelada, şu an tabela yerinde mi onu bile bilmiyorum. Hep plakadan okuyor. 

Geçenlerde plakamı girişte okumamış, çıkışta okumuş, girişimi yaklaşık 40 km ötedeki gişeden, yani en uzak yol ücretini yansıtmış. 8₺ fazla çekmiş.

Gel de uğraş.

OGS dit ediyordu, etmezse okumadığını anlıyorduk, ona göre gardımızı alıyorduk.

HGS de de hiç sıkıntı yaşamadım banka kredi kartına bağlı bakiye azaldıkça yüklüyor.

Sani Gerşon yazdı:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Özel otoyollarda HGS hemen okuyor. Çıkarken ücret yazıyor. sistemde sıkıntı yok demekki.

devlet, okuyucuları güncellemiyor olabilir. Nasılsa plaka okuyucu var, Oradan devam diyorlar belliki

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gs yerli de bankaların cihaz için aldığı paraları geri verdiler mi?

Cihaz hala bende etmediler sadece OGS oldu HGS. harf değiştiler :D Etiket camda bile değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Demirci

Milli Parklar HGS ile geçiş oluyor bir süredir. Geçen hafta Cuma günü Abant Milli Parkına gitmiştim. HGS ile artık girişi oluyormuş.Bende e-devlet,karayolları vb siteler üzerinden bakınıyorum.Hiçbir yerde borç bilgisi gözükmüyor kendi kendime dedim bizim hükümet mutlaka alacağını alır sonra nette araştırırken bu konuda ödeyememe türünden şikayetler olmuş.Akabinde de katmerli cezalar geliyormuş. HGS kendi sitesinden girip 105 ₺ tahakkuk etmiş borcumu ödedim. İlgili linke ait resim ekledim.

2024-09-06 13 48 04.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Demirci yazdı:

Milli Parklar HGS ile geçiş oluyor bir süredir. Geçen hafta Cuma günü Abant Milli Parkına gitmiştim. HGS ile artık girişi oluyormuş.Bende e-devlet,karayolları vb siteler üzerinden bakınıyorum.Hiçbir yerde borç bilgisi gözükmüyor kendi kendime dedim bizim hükümet mutlaka alacağını alır sonra nette araştırırken bu konuda ödeyememe türünden şikayetler olmuş.Akabinde de katmerli cezalar geliyormuş. HGS kendi sitesinden girip 105 ₺ tahakkuk etmiş borcumu ödedim. İlgili linke ait resim ekledim.

2024-09-06 13 48 04.png

Hızlı geçiş sistemi için hızlı bir çözümmüş 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim Hgs kredi kartına tanımlı ve 150 liranın altına düşerse 150 lira ekle şeklinde çalışıyor. 

Osmangaziden geçtiğimde haliyle hgs den alamamıştı.. Bir hafta falan takip ettim alamadı.. Unutmuştum. 

Şimdi baktım borcum yok görünüyor. Demekki almış.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim Hgs kredi kartına tanımlı ve 150 liranın altına düşerse 150 lira ekle şeklinde çalışıyor. 

Osmangaziden geçtiğimde haliyle hgs den alamamıştı.. Bir hafta falan takip ettim alamadı.. Unutmuştum. 

Şimdi baktım borcum yok görünüyor. Demekki almış.. 

150 alsa da yetmeyeceği için köprünün tüm tutarını kredi kartından çekiyor abi, kk hesap hareketlerine bak derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçen hafta kullandım izmir otoyolunu , Giderken çekmiş olmasına rağmen karalisteye düştünüz diye mesaj geldi . Dönüşte hiç çekmedi 2 gün sonra otomatik tahsil etti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...