İçeriğe Yönlendir

1.6 BlueHDI EAT6 (2015) Gecikmeli Gaz Tepkisi ve Şanzıman Hk.

Çağlar SAVCI

Recommended Posts

Çağlar SAVCI

Merhaba,

2015 model 1.6 BlueHDI EAT6 S&S 120.000kmde tam otomatik Citröen C4 sahibiyim.

Birkaç sorum olacak forumdaki tecrübeli arkadaşlarımdan değerli tecrübelerini paylaşmalarını rica etmekteyim.

• Gaz Pedalı Tepkisi : 50 km hızda ilelerken ayağımı anlık olarak gazdan çekip 1 saniye sonra yeniden gaza bastığımda aracın tepkisi 1-2 saniye gecikmeli olarak sonradan geliyor. Bir çok otomatik ve manuel araç kullandım bundaki farklı, gaza basma süresi ile aracın ileri atılması arasında 1-2 saniye gecikme oluyor. Bu da çok sakin bir kullanıma itiyor. Aracın hızlanmasında veya gücünde bir eksiklik yok. Burada bahsettiğim konu gaz pedalının tepkisindeki gecikme. Hepsi mi böyle bunların bilemiyorum. Hanım kullanırken sakin kullandığı için sorun yaşamıyor ama ben hafif spor sürüş seviyorum ve bu gecikme maalesef beni yoruyor. 

• Kick-Down Sonrası Viteste Takılma : Sollamaya kalkıştığımda kick-down ile gaza yükleniyorum. 1 vites veya 2 vites düşürüyor, çok güzel uzayıp önümdeki aracı geçiyorum. Yeniden şeridime geçip usul usul devam edeceğim ayağımı gaz pedalından çekiyorum ama araç 5-6 saniye kadar daha o viteste kalmaya devam ediyor ve 4000 devirde bağırarak ilerliyor, sonrasında 4. vitesten direk 6'ya atıyor ve vites rahatlıyor. Bu aradaki gecikme beni acaba şanzımanda bir sorun mu var diye düşündürüyor.

Saygılar sunarım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisi de bir garip bu mükemmel mekanik uyuma yakışmaz, bem olsam öncelikle gaz pedal sensör grafiğine bakardım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mertol Kip

Şanzıman yağını değiştirtin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...