İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 Gauge Menü Hata Kodu

VAHİT YALÇINKAYA

Recommended Posts

VAHİT YALÇINKAYA

İyi günler abilerim kardeşlerim Focus mk1 gauge menü hata kodlarının karşılıklarını nasıl buluruz Gauge menüye girince Dtc 73 hata kodu alıyorum araştırdım karşılığını bulamadım bileniniz varmıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce E 01 yazdı mı? veya E den sonra kaç rakam vardı? vesile ile o menü ön bilgi amaçlıdır yanıltabilir diye ilave edelim

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

önce E 01 yazdı mı? veya E den sonra kaç rakam vardı? vesile ile o menü ön bilgi amaçlıdır yanıltabilir diye ilave edelim

Çağlar hocam söylediklerinizi  tekrardan kontrol edip öyle yazıcam teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

2. Resimde d0 yazıyor ama hareketli şekilde dtc 73 olarak yanıp sönüyor 

IMG_20240709_162015.jpg

IMG_20240709_162006.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

E001 bir adet hata kodu var demek yalnız dtc lerin başında harf olmaz, yani dtc yazar söner arkadan rakam dizisi olarak kod gelir, başında harf varsa o başka bir şey olabilir siz obd den bir cihaz baplatıp bakın en iyisi bir de hata kodu olabilir ancak geçici oluşmuş ta olabilir yani şu an bir şey söylenemez motor arıza lambası yanmıyor sanırım

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

E001 bir adet hata kodu var demek yalnız dtc lerin başında harf olmaz, yani dtc yazar söner arkadan rakam dizisi olarak kod gelir, başında harf varsa o başka bir şey olabilir siz obd den bir cihaz baplatıp bakın en iyisi bir de hata kodu olabilir ancak geçici oluşmuş ta olabilir yani şu an bir şey söylenemez motor arıza lambası yanmıyor sanırım

Aynen çağlar hocam motor arıza lambası yanmıyor lakin dediğiniz gibi dtc yanıyor sönüyor arkasına dtc 073 yazıyor 

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Ömer Sarıgül yazdı:

Arıza kodu burda var D073 işte benim arazinin aynısı 

D073:Geçersiz motor soğutucu sıvı verisi 

Neden kaynaklı olurki bu hata?

Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar Hocam D073 hatasını veriyor oda Geçersiz motor soğutucu sıvısı neden bu hatayı verebilir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Arıza kodu burda var D073 işte benim arazinin aynısı 

D073:Geçersiz motor soğutucu sıvı verisi 

Neden kaynaklı olurki bu hata?

Çağlar Hocam D073 hatasını veriyor oda Geçersiz motor soğutucu sıvısı neden bu hatayı verebilir?

sık sık denen gibi, gauge menüye çok güvenmeyin, şuna benzer: kave içtikten sonra fala inanma ama falsız da kalma derler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...