İçeriğe Yönlendir

Vag Kervanına Bir üye Daha. Makyajlı Golf 7.5 Kasa. 1.6 TDI BMT Comfortline

Recep Demirci

Recommended Posts

Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Motor çabuk ısınıp sağlıklı çalışma seviyesine geliyor. Bunu seyir anında yapmak gerekir. Beklemede harcanan yakıt bu yüzden daha fazla olur. Marşa bas yürü yapılmalı çok çok soğuk hava yoksa

peki rolantinin 2.2 lerde baslamasi 1 2 dak sonra 0.6 ya inmesi , aracın sesinin azalması, Motor sarsintisinin azalması nedir? 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Tamer Olcay Çiçek yazdı:

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin 

Çok sağolun teşekkür ederim.

Allah herkese daha güzelini iyisini nasip etsin.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Maşallah.. güle güle kullan Recep 

Teşekkür ederim abi. Bana yardımcı olmandan dolayı Allah razı olsun.

Mahmut Yıldız yazdı:

Maşallah, güle güle kullanın. 

Sağolun teşekkür ederim.

Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı olsun gülerek kullanın

Sağolun teşekkür ederim.

Çağlar Bayur yazdı:

onu ruhsata mı yazıyorlar yani model ismi olarak

Abi Bluemotion yazısı bagaj kapağında genelde yazıyor ama benim araçta yazmıyor. Ruhsattada öyle bir bilgi yok. Fakat start-stop olanlar BMT (Bluemotion) oluyor. Benimkinde de Start-Stop var.E devlette de araçlarım kısmındaki evrakların hiçbirinde bluemotion ibaresi yok.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ilk defa kontak kapattıktan sonra P’ye alındığını duyuyorum. Neden böyle bir şey yapıyorsunuz?

Aslında iki türlüde oluyor bir problem göremedim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hayırlı uğurlu olsun.. gülerek kazasız belasız kullanin.. Cok doğru secim 🧿  

Takıldıgınız yerde sorabilirsiniz 🤗 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

peki rolantinin 2.2 lerde baslamasi 1 2 dak sonra 0.6 ya inmesi , aracın sesinin azalması, Motor sarsintisinin azalması nedir? 

katalizörün hemen ısıtılması ve doğaya zehirli gazlar salınmaması

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayirli olsun guzel arac

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

katalizörün hemen ısıtılması ve doğaya zehirli gazlar salınmaması

sen gel.pazartesi vag olarak başla 😂 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Demirci yazdı:

.

Aslında iki türlüde oluyor bir problem göremedim.

Araç çalışmıyorken kontak açık olsa bile viteste değişiklik yakmak çok mantıklı gelmiyor bana. 

internette çok hurafe var. Bunlardan biri de önce N, sonra el freni, sonra P yönergesi. 

hiçbir otomobilin kitapçığında böyle bir yönerge yok. Mantıksız zaten. 

Alpay Sumer yazdı:

sen gel.pazartesi vag olarak başla 😂 

kavramam kaçırıyor. Maalesef :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alpay Sumer yazdı:

Isı 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Hayırlı olsun, :nazar:

Auto hold mutlaka devrede kalsın,

dur kalk trafikte mutlaka manuel kullanın,

manuel kullanırken vites yükseltmeyi kendiniz yapın düşürmeyi o kendisi yapar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Aracınız hayırlı olsun kazası belasız kullanmanız dileğiyle…Benim 2017 corollayı satıp golf mk7.5 alma fikri girdi aklıma çıkmıyor da. Araçla ilgili düşünceleriniz nasıl şehir içi tüketim konfor vs? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

:nazar: Bu kasaya da çok yükselmiştim ilk çıktığı zamanlarda.

Keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Demirci yazdı:

Araç 2017 model fakat 29.12.2017 trafiğe çıkışlı. Ramak kalmış 2018 model olmasına.

Yeni gördüm konuyu, hayırlı olsun :nazar: 

Aracın model yılı, trafiğe çıkış değil, üretim tarihine göre belirleniyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Osman Ünal yazdı:

Hayırlı olsun, :nazar:

Auto hold mutlaka devrede kalsın,

dur kalk trafikte mutlaka manuel kullanın,

manuel kullanırken vites yükseltmeyi kendiniz yapın düşürmeyi o kendisi yapar.

Teşekkürler Osman bey.Önerilerinize uyacağım. Manuel vitese almaya daha başlamadım.Gerçi çok dur kalk trafikte de daha sürüşüm olmadı.

Çağatay Kılınç yazdı:

Aracınız hayırlı olsun kazası belasız kullanmanız dileğiyle…Benim 2017 corollayı satıp golf mk7.5 alma fikri girdi aklıma çıkmıyor da. Araçla ilgili düşünceleriniz nasıl şehir içi tüketim konfor vs? 

Sağolun teşekkür ederim. Şehiriçi tüketimini bende merak ediyorum fakat daha 2.kez depo dolumu yaptım. İnegölde şehiriçinde çok fazla sürme durumum olmadı gündüz işteyim.Fakat karma tüketim beni oldukça memnun etti. Yol bilgisayarında 5.2 LT ortalama tüketim gözüküyor ben ise kabaca hesapladığımda 45 lt dizel ile 790 km yol yapmışım. 5.7 lt gibi bir hesap ortaya çıkıyor.Eski aracımla çok kıyaslama yapmak istemiyorum fakat ister istemez 6,5 yıldır kullandığım eski aracımla geçen yıllarda aklıma gelince eski aracım olan FB7 Civic daha seri ve hızlı kaçan bir araç bu durum şehiriçinde açıkçası çok önemli oluyor, bazen sağdan-karşıdan gelen araca bakarak o gelene kadar ben geçerim diye hissetmek bu yeni araçta daha olmadı. Dizel olan yeni Golf aracım ise daha konfor odaklı ve uzun yolda bilhassa rampalarda 100 km hıza ulaşınca bile adeta banamısın demiyor hala bayılmadan yorulmadan güçlü şekilde yol alıyor. Golf asfalt bozukluklarını pek hissettirmiyor sanki asfalt ile araba arasında bir katman var araba onun üzerinde gidiyor. Bu deneyimler 13 günlük olaylar. Daha arabayla bende yeniyim.Kendimce bir aracın iyi olup olmadığın test etme yerim Bozüyük-İnegöl arası Mezitler bölgesi.Bu bölge bol viraj,yemyeşil orman olan enfes bir yol.Bu yolu dün geçtiğimde gayet güzel keyifli bir sürüş oldu.  

Eren Gökmen yazdı:

:nazar:

Teşekkürler. Allah herkese daha güzelini iyisini nasip etsin.

Emin Önal yazdı:

:nazar: Bu kasaya da çok yükselmiştim ilk çıktığı zamanlarda.

Keyifli sürüşler dilerim.

Çok sağolun teşekkürler. Sürüş keyfi gerçekten güzel bir araç.

Sani Gerşon yazdı:

Yeni gördüm konuyu, hayırlı olsun :nazar: 

Aracın model yılı, trafiğe çıkış değil, üretim tarihine göre belirleniyor. 

Teşekkürler. Aynen biraz kendimizi kandırmaca oluyor. :) 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Recep Demirci yazdı:

Sağolun teşekkür ederim. Şehiriçi tüketimini bende merak ediyorum fakat daha 2.kez depo dolumu yaptım. İnegölde şehiriçinde çok fazla sürme durumum olmadı gündüz işteyim.Fakat karma tüketim beni oldukça memnun etti. Yol bilgisayarında 5.2 LT ortalama tüketim gözüküyor ben ise kabaca hesapladığımda 45 lt dizel ile 790 km yol yapmışım. 5.7 lt gibi bir hesap ortaya çıkıyor.Eski aracımla çok kıyaslama yapmak istemiyorum fakat ister istemez 6,5 yıldır kullandığım eski aracımla geçen yıllarda aklıma gelince eski aracım olan FB7 Civic daha seri ve hızlı kaçan bir araç bu durum şehiriçinde açıkçası çok önemli oluyor, bazen sağdan-karşıdan gelen araca bakarak o gelene kadar ben geçerim diye hissetmek bu yeni araçta daha olmadı. Dizel olan yeni Golf aracım ise daha konfor odaklı ve uzun yolda bilhassa rampalarda 100 km hıza ulaşınca bile adeta banamısın demiyor hala bayılmadan yorulmadan güçlü şekilde yol alıyor. Golf asfalt bozukluklarını pek hissettirmiyor sanki asfalt ile araba arasında bir katman var araba onun üzerinde gidiyor. Bu deneyimler 13 günlük olaylar. Daha arabayla bende yeniyim.Kendimce bir aracın iyi olup olmadığın test etme yerim Bozüyük-İnegöl arası Mezitler bölgesi.Bu bölge bol viraj,yemyeşil orman olan enfes bir yol.Bu yolu dün geçtiğimde gayet güzel keyifli bir sürüş oldu

Teşekkür ederim. Esasen dizel mi tsi mı onun kararını vermeye çalışıyorum. Tsi olursa 1.0 düşünüyorum. Edindiğim bilgiler kadarıyla tdi dan güç performans olarak geri kalır yanı yok. Yakıt olarak da çok üzecek bir motor değil. Eğer çok özel değilse kaça aldınız fiyat bilgisi açısından soruyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Maşallah 🧿 hayırlı olsun kazasız cezasız kullanılsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Demirci
(düzenlendi)
Fikri Keleş yazdı:

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın 

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Sağolun.

Adnan Çakır yazdı:

Maşallah 🧿 hayırlı olsun kazasız cezasız kullanılsın.

Adnan abi teşekkürler temennileriniz dilekleriniz için.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Yakıt verisi paylaşmak istedim.Şehiriçinde de kullanıldı fakat daha çok şehirdışında kullanıldı.

90-100 km kadar şehiriçi gerisi şehirdışı.

Cuma günü Uşak'a gidip dün İnegöl'e döndüm.Depoyu tam doldurdum. 40,43 litre mazot aldı.

Bu dolumda 791 km mesafe gitmişim. Karma tüketim olarak hesabıma göre 100km.de 5,11 litre.

DPF oluşmasın niyetiyle arada yüksek devirli kullanayım diye giderken yüksek hızlarda gitmiştim gelirkende klima genelde açıktı yine orta-yüksek hızlarda geldim.

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun ben bu konuyu atlamışım. Sağlıklı günlerde güle güle kullanın. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Hayırlı olsun ben bu konuyu atlamışım. Sağlıklı günlerde güle güle kullanın. :nazar:

Estağfirullah hocam.İyi dilekleriniz için teşekkürler.Sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

:nazar: güle güle kullanın, yakıt değerleri gayet güzel .

Dpf tıkınma arıza lambası yakma sorunu vw dizel modellerinde oluyor. uzun yolda yılda bir kaç kez 20-30 dakika  yüksek devirde kullanırsanız sorun olmaz.

tarihinde Yücel Metin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Yücel Metin yazdı:

:nazar: güle güle kullanın, yakıt değerleri gayet güzel .

Dpf tıkınma arıza lambası yakma sorunu vw dizel modellerinde oluyor. uzun yolda yılda bir kaç kez 20-30 dakika  yüksek devirde kullanırsanız sorun olmaz.

Çok teşekkürler.Sağolun.

Uzun yolda 20-30 dk yüksek devir sürme şansı mutlaka bulunur.

Verdiğiniz bilgiler için sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Bahadır Taşpolat yazdı:

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın :nazar:

Sağolun teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...